Мисля си тука нещо...

  • 1 814
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 390
Тъй като въпроса е какво предпочитате - аз предпочитам втората опция Peace
Ако мога да избирам, ще избера интересната и приятна за мен работа, като работиш нещо с кеф и удоволствие постепенно рано или късно винаги се издигаш  Wink добрите пари идват в малко по далечно бъдеще, а в същото време си на интересната работа  Wink Whistling Grinning

Първата опция - не мисля че ще издържа дълго време  Crazy Tired

# 16
  • Мнения: 5 475
Не толкова добре платена, но затова пък желана работа е моят избор! Peace

# 17
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами разбира се втората опция ..
ама ти вързваш ли и се на познатата ти ? 4ак толкова лесно и песен да е 4истенето ..ами не е .. пък и не се забогатява от това . вярно е 4е живее6 безгрижно и спокоино .. понеже няма никакви отговорности .. това е плюса според мен . но все пак в един момент писва . от друга страна - постоянно си в допир с "хората с пари" и зависи как се "аклиматизира6 " но 4ести4ко има и облаги - та затова има някои,  които 4ак по4ват да се надуват Simple Smile .

# 18
  • Germany
  • Мнения: 1 262
И аз да си кажа:

Аз естествено предпочитам втората опция - защото всеки един работен ден, който съм имала до сега беше удоволствие. Сега не работя, тъй като все още съм нова и уча езика, синът ми трябва да свикне и т.н. .... newsm78 все познати за вас неща предполагам.  Имам страхотна професия  Hug- занимавам се с реклама - можете да се представите колко е интересно всичко свързано с рекламата Heart Eyes Heart Eyes. Аз все още се надявам и вярвам да успея да продължа да си работя по професията, когато реша да се върна към работата си, макар че тук /Германия/ моите познати не ми дават много надежди  Rolling Eyes- te смятат, че тук е рядкост да се реализираш освен ако не си инженер Sad Cry....
Аз обаче съм много упорита  smile3529, имам и пълната подкрепата на съпруга ми, който винаги до сега е зачитал изборът ми какво да правя и как да си организирам живота.  newsm10

Мен обаче друго ме възмущава тук  smile3513- разбирането, че жената до 7 годишнината на децата си не е добре да работи, гледа се на тях като на жени, които не си изпълняват задълженията към децата си и т.н. ....ей такива едни неща витаят из главите на хората тук - При вас във вашите държави как е?? smile3516

Поздрави,
dezita  bouquet

P.S. Относно чистенето на къщи: на майка ми приятелско семейство чисти едно от именията на собственика на Reebock и наистина са много добре финансово...те така казват....и все пак аз мисля, че човек трябва да следва желанията си до колкото е възможно!!!

# 19
  • Мнения: 2 567
Ако става дума само за предпочитане бих избрала работата, която ми носи кеф и ме кара да се чувствам, че правя нещо значимо или интересно.
Животът понякога ни поставя изпитания, както са описаните от Лиска случаи...е, тогава като опре ножа до кокъла взимам платената и няма да ми мигне окото  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 3 611
А ти защо реши, че познатата ти не си харесва работата? Сигурно защото на теб самата не ти харесва. Ще ти кажа някои неща, за които сигурно не си се замисляла. Да чистиш е възможно най-лесната работа - опасността да сбъркаш клони към нула, стрес практически няма. Има само физически усилия. Представи си само колко хора полагат неимоверни физически усилия по фитнес залите за да отслабнат или да направят фигура. Само дето те плащат за да блъскат, а на чистачката и плащат. Крайният ефект е почти същия  Wink
Освен това сигурно и нямаш представа, че някои хора са почнали като чистачи, след което лека полека са си направили фирми и са станали милионери само от чистене. Чистенето може да е много доходоносно. Лично аз не виждам нищо лошо в тази професия. Пробвала съм я и нямам против пак да го правя. Е - 8 часа чистене на ден е много, но нямам нищо против за разнообразие след офисна работа да почистя, час два за отмора. А тя щом чисти къщи на богаташи вероятността да и плащат добри пари е голяма.


3 неща zастъпваш в постинга си и с трите не съм съгласна. Обаче zверски ми се спи и чак не мога да мисля, камо ли в писмен вид  Crazy

Само zа последното подчертано ще ти кажа, че колкото и добре да й плащат това си е слугинска работа и едва ли "се чувства супер". Не мога да го повярвам дори и да се насиля.
И още нещо, нали не мислиш, че бедняците си имат чистачка в къщи, тъй че това "богатите хора"... ми zвучи точно като "не ги гледайте, че са богати и те са хора (като нас)"  Crazy



П.С. Благодаря ви, момичета, zа отговорите. Беше ми наистина интересно да ви прочета  Hug

# 21
  • Мнения: 5 183
Аз не гласувах. Мнението ми не се вмества в тези 2 опции. Според мен, в много слу4аи вси4ко зависи и от това на какъв хал е семейството. Семейна жена, с деца и съпруг, работещ и осигуряващ добър стандарт на живот, може да си позволи да избира.
НО я си представете, 4е са на зор...
Аз, например, си гледам детето ве4е 4-та година. Ето, сега си търся работа, но я търса такава, 4е да ме удовлетворява. Мога да го направя затова, защото съпругът ми е на добреплатена работа, НО дали тя го удовлетворява ...
Въобще, вси4ко е строго индивидуално.

# 22
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Първа опция. Ще цитирам мъжа ми - ако искаш на работа да ти е весело, намери си работа в цирка.  Mr. Green

Да, разбира се, при идеални условия като погледнеш целия пакет и някои неща в по-малко платената работа ти харесат повече (примерно по-малко ще пътуваш, както каза Анна, което ти прави семейния живот по-качествен, ще имаш възможност за по-разчупено работно време и т.н.), повечето хора сигурно ще изберат втората опция. Ако става въпрос за 10-15% разлика и другите условия ми отърват, сигурно и аз ще избера втората. Но ако става въпрос за супер работа за жълти стотинки, не, благодаря. Работила съм за слава достатъчно.

Но който каквото ще да ми разправя, богати чистачи не мога да си представя. Съгласна съм, че изкарват добри пари (и нека!), но чак пък милионери... Ако имат чистачески бизнеси, те не са чистачи, а предприемачи.  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 363
Толкова е индивидуално всичко. Скучното за едни е интересно за други.
К' во му е лошото да чистиш по къщите на хората? Нали не е публични тоалетни и метрото?
Не се занимаваш с идиоти, имаш известна свобода.
Мисля, че бих предпочела да чистя къщите отколкото, работа която е свързана с клиенти ( идиотите са неизбежна част от тях), но е по - престижна и по- ниско платена. 
Естествено, това при положение, че нямам друга алтернатива.

# 24
  • Мнения: 934
Аз съм за желаната работа, не за добре платената. Може би защото основно мъжът ми изкарва парите...
Моята логика откакто имам деца е следната: ако ще си оставям децата на друг да ги гледа докато съм на работа, трябва да си струва! И тъй като никакви пари не могат да заменят майчината грижа (извинявайте за клишето!), значи поне работата, която върша, трябва да ми харесва и да ме удовлетворява, за да може чрез нея да си почивам от домашни задължения и да се зареждам с енергия, а не да се прибирам скапана и да си го изкарвам на децата.
Това в идеалния случай.

# 25
  • Мнения: 7 914
Колкото и да ми харесва работа, ако не е добре заплатена...ще ме демотивира след време....колкото и добре да е платена, ако не ми допада ще дойде време, в което ще кажа"дотук бях!" Peace

# 26
  • Мнения: 2 292
ей това отговорих и в клюкарницата  Wink
кариера е доста zарибяващо понятие. Много малко хора правят кариера в истинския смисъл на думата, но всеки е готв да даде всичко от себе си zа нея ... което винаги и в найъжеланата и любима професия води до голямото zаробване, рутина, бачкане до дупка и нищо интересно в същност. В края на краищата се стига до там , че мижавите увеличения на zаплатата zа които се трепе човек (въпросната кариера в същност), както и свободното време не стигат zа да може човек да се zанимава и да прави  нещата , които го вълниват, които са му интересни и zа които мечтае   Та в такъв случай бих предпочела да си работкам лека полека беz zначение колко ми е любимо и да си живея живота   

# 27
  • Мнения: 2 757
Имам приятелка в София, спасява
човешки животи, а в паузите брои
стотинки и псува цялото човечество.
Работи с желание, но немотията й
убива желанието за всичко останало.
Друга моя приятелка, по подобие на
твоята, чистеше и гладеше по домовете
на богаташите, а с парите обиколи света.
И не съм я чула да се оплаква.
В крайна сметка повечето от нас чистят
вкъщи, пък не получават пари за това,
ами трябва да идат и на работа да се доказват.
Та, питам се, кое е по-добре?!


 Peace Hug
По-добре е когато ти е по-добре на самия теб. А хората нека си расъждават и да стигат по уж логичен път до грешни изводи  Laughing

# 28
  • Мнения: 2 757


3 неща zастъпваш в постинга си и с трите не съм съгласна. Обаче zверски ми се спи и чак не мога да мисля, камо ли в писмен вид  Crazy

Само zа последното подчертано ще ти кажа, че колкото и добре да й плащат това си е слугинска работа и едва ли "се чувства супер". Не мога да го повярвам дори и да се насиля.
И още нещо, нали не мислиш, че бедняците си имат чистачка в къщи, тъй че това "богатите хора"... ми zвучи точно като "не ги гледайте, че са богати и те са хора (като нас)"  Crazy

.С. Благодаря ви, момичета, zа отговорите. Беше ми наистина интересно да ви прочета  Hug

Всеки си има право на лично мнение и предпочитания. Но твоето мнение не променя факта, че на някои чистачки им е добре и дори имат възможност да обиколят света и го правят  Wink Всяка работа, при която обслужваш хора по някакъв начин е слугинска, защо сложи само чистенето в тази графа. И това значи ли че като чистиш след мъжа и детето си се чувстваш слугиня? Че даже сигурно направо роб, понеже го правиш безплатно? Wink С такава нагласа душа няма да ти лесно в живота, все ще чувстваш използвана и неудовлетворена. 
А богатите, понеже имам лични отношения с такива, са точно хора като всички останали. Единствените разлики са може би, че повече работят и са по-умнички  Wink

# 29
  • Мнения: 2 427
Arrows,
Мисля че някак си виждаш нещата през собствена призма.Аз преди години работех в един магазин за домашни любимци.Беше ми първата работа тук. Част от работата ми се състоеше в почистване на клетките на животинчетата,които вечно къкаха като пощурели.Към това прибавям че малките писета и куценца имат всичките глисти.И всичките са с диария от медикаментите които им се дава против чревни паразити.Та освен останалата ми работа,чистех лайнца всякакви.На втория етаж пък имаше една огромна пластмасова вана пълна до горе с плъхове(които горките служеха за храна на змиите),и на които също трябваше да се чистят акенца и прочие.Започнах да работя това,не знащото имах нужда от пари(мъжа ми изкарва достатъчно за да не правя и аз и децата ми нищо докато сме живи),а защото просто ми писваше да си бездействам в къщи и исках да се занимавам с нещо.Вярно че работата беше"обидна"за голяма част от здравомислещите хора,но мен честно много ме кефеше!Въпреки че ми плащаха малко и се изморявах доста.Обожавах този магазин!Беше 1000 пъти по удволетворително да работя там ,отколкото на летището,където също ми харесваше да работя,но просто си скъсвах нервите от неприятности с колегите...така че всичко е много относително.Не виждам защо момичето да не е доволно и щастливо от това че е чистачка.Важното е да намираш радост в това което правиш,пък мотивите могат да бъдат както парите,така и дейноста която извършваш Peace.

Общи условия

Активация на акаунт