Нашите цветя - обща тема 5

  • 26 564
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 216
Methy от къде са ти поръчани суколентите страхотни са ! Голям фен съм им ,но не мога да намеря сайт с голямо разнообразие
Ваня, виж във фейсбук Наталья Елис има много, сега е заредила, също Инка - Оранжерия Сукулентни растения и страничката Цветна съм - от тях поръчвам основно. В Ботаническата на БАН също има доста видове, зависи в какъв момент ще попаднеш.

# 736
  • Мнения: X
Methy от къде са ти поръчани суколентите страхотни са ! Голям фен съм им ,но не мога да намеря сайт с голямо разнообразие
Ваня, виж във фейсбук Наталья Елис има много, сега е заредила, също Инка - Оранжерия Сукулентни растения и страничката Цветна съм - от тях поръчвам основно. В Ботаническата на БАН също има доста видове, зависи в какъв момент ще попаднеш.
Еее накрая ще си направя фейсбук Wink

# 737
  • Бургас
  • Мнения: 16 085
Скрит текст:


Болни ми е, за това кралско мушкато. Нещо яко жълтее. Май ще го загубя 😭


karzz защо ми се струва,че има белокрилки!
Няма,Марго. Обстойно го прегледах.
Ще си начупя клончета,дано се захванат,а старото растение да напуска нови!

# 738
  • София
  • Мнения: 216
Кралските са много капризни, трудно се вкореняват, а сега през зимата съвсем не вярвам да стане, но ако ги държиш на светло и топло може и някое да се излъже.

# 739
  • Мнения: 7 028
За германките: Dehner  вече работи. Ако не ми мине котка път ще се разходя днес до там.


Жива и здрава да си, че каза, не знаех. Още сега отивам!

# 740
  • burgas
  • Мнения: 485
Моето кралско така и не го видях цъфнало-само листак оформи.

# 741
  • Бургас
  • Мнения: 16 085
Моите цъфтяха.
Тази година се надявам и новите да ме зарадват.
Ето ги от миналото лято.

# 742
  • Карлово
  • Мнения: 4 631
Много са хубави. Аз се бях заблудила, че времето им на цъфтеж е само 1 месец и не си взимах Алби, но това лято на съседен балкон видях, че изкара почти цяло лято, та може и аз да се обзаведа с една.

# 743
  • Мнения: 502
Значи, напълнихте ми очите и душата с последните страници Heart Eyes
Днес видях нещо много странно, дано дадете съвет, че повече да не ми се случва. Миналата пролет си взех едно спатифилумче, което като зацикли, няма мърдане цяло лято. Като пуснаха парното, съвсем се сдуха, горкото. Че и почна да съхне даже. Пулвелизирам често през зимата. В този апартамент отгледах 3 броя преди години, ставаха огромни, подарявах ги и накрая се бях отказала от тях, защото ми омръзнаха. Този, обаче, не и не. Реших, че ми се подиграва. Днес го извадих от саксията, да видя дали пък няма някакви гадини в корените. И какво откривам - корените омотани един в друг във формата на оригиналната транспортна саксийка. Много нацапана бях и не снимах, дано ме разбирате какво описвам. Пораснали са корените, но не са се разпростирали, а са се увивали. Като го извадих изглеждаше все едно че съм го сложила в пръстта заедно с транспортната саксия. Такова чудо за първи път ми се случва. Нямам идея защо. В същата пръст (някаква скъпа беше, много хубава уж) имам 2 дифенбахии, които си растат на воля.

# 744
  • София
  • Мнения: 216
Много са красиви и цъфтят до късна есен но са нежни и капризни, на всичкото отгоре любими на белокрилката. Не трябва да са на пряко слънце следобедно, предпочитат шарена сянка, но така и не мога да усетя как да го режа, за да цъфти много. След първоначалбия магазински цъфтеж, следващите са по- скромни. Ще пробвам с повечко торчица тази година.

# 745
  • Мнения: 3 538
Аз миналото лято си взех едничко от кралските, даже не знаех какво купувам. От темата научих. И цъфтя като лудо цяло лято. Голяма прелест беше. Тази година ще си взема поне четири. Много ми хареса.


Буба, аз не мога да помогна с оплетените корени. В крайна сметка какво направи?

# 746
  • Мнения: 5 364
За германките: Dehner  вече работи. Ако не ми мине котка път ще се разходя днес до там.
Жива и здрава да си, че каза, не знаех. Още сега отивам!

Дано не ни набият за спам, но аз видях на сайта, че за цветя е само с клик и колект. Някой ако е ходил моля да каже, може ли да се разглежда при цветята?

# 747
  • Мнения: 502
Магни, въпросът не е че са се оплели, корени са все пак, да се оплитат. Странното е, че бяха във форма на транспортната саксийка. Все едно новата пръст я е нямало изобщо. Почти 10 месеца така. Може да се е задушавало цветето. Разрих внимателно, да ги освободя и го бучнах отново. Ще видим дали ще оцелее. Ох, как ме е яд, че не снимах да ви покажа

# 748
  • Мнения: 5 364
Буба, сега ми хрумна една идея. Ако пръстта отстрани не е "харесала" на корените, няма да тръгнат към нея. Или състава на почвата, или пък влажността е била неподходяща. Аз садих в една такава уж хубава купешка, стоеше като смляна суха слама, даже като накисвах саксията във вода, почвата оставаше лека и не се просмукваше влагата. За малко да си замине цветето, докато се усетя какво става.

# 749
  • Мнения: 502
Флокс, много точно описание, благодаря. Корените не бяха тръгнали към пръстта, въртяли са се около старата торфена смес.

Общи условия

Активация на акаунт