Отговори
  • Мнения: X
Здравейте!
Пряк свидетел от няколко месеца съм на ситуация, която ме хвърля в големи размишления за това що е Правилно и Неправилно...
Отнася се за мой много близък човек-  бременна и  майка на още едно детенце, затова няма как да не се бунтувам и да остана безразлична към случващото се.
Какво се случи преди три месеца: съпругът и баща на децата на сестра ми решава, че ще прави лек освежителен ремонт на апартамента им: само боядисване и подготвяне на детска стая. Заради това един ден просто натовари семейството в колата  и ги "стовари" с багажите в дома на родителите ми- да поживеят известно време тук, докато тече ремонтът. И от тогава този човек се изпари физически- не се интересува истински нито от  жена си, нито от детето си- единствено звъни вечер и им говори мили думи, колкото да отбие номера. Не се ангажира с НИЩО покрай тях: нито с разходки и извеждане на бременната си съпруга, нито с развитието на момиченцето си, което е вече голямо и осъзнава ситуацията, нито финансово- храна, ежедневни покупки и нужни са обезпечени от възрастните ми родители... Ще кажете (както и ние си казвахме в началото)- ами, той нали е зает човекът, ремонт прави- всъщност скоро разбрахме, че дори не е ЗАПОЧНАЛ прословутото боядисване на апартамента, лъгал е 3 месеца и е замазвал положението с оправдания!
Хиляди оправдания: токът бил спрял в кооперацията, изморен бил (той няма постоянна работа, да вметна), бизнес градил и все трябвало да пътува,и още, и още... С най-голямата си наглост в същото време публикува снимки в мрежата от екскурзия в чужбина, забавления и т.н. За три месеца се е поинтересувал от детето си три-четири пъти, за по час-два игра  в градинката, и това е. А разстоянието между неговия аартамент и домът на родителите ми е 30 мин, тоест то не е оправдание!
Смятате ли, че това е нормално поведение и е достатъчно като общуване на едно дете, което мечтае да бъде с баща си? Знаете ли колко е тъжно да гледаш как е едно малко човече плаче със сълзи вечер за баща си, и изпада в нервни кризи защо не е с тях, защо още не е направил "ремонта", защо ги лъже... Жестоко е да наблюдаваш моментите, в които вика: " Искам тате да ме гушне, къде е тате!"...А майката е все още влюбена до уши в него и не вижда проблем в ситуацията- вярва му , че е зает, и го чака, чака... Страстта я води, харесва й да е лошо момче, да е винаги на ръба на нещата, да е непокорен- за нея това е идеалът за мъж! как обаче да се обясни на едно малко дете това, че тате го няма и не се интересува от него? И длъжни ли са моите родители да отглеждат и възпитават на тези години внучето си при жив баща? Освен това отговорността за бременна жена в къщата е ОГРОМНА, особено в тези смутни времена с вируса..
Та така, въпросът ми е : попадали ли сте в подобна ситуация на временна раздяла с бащата на детето си, и как детето е възприело това?  Остават ли травми в детската психика от такива периодични раздели с таткото, и как трябва да се обясни ситуацията, така че да е максимално травмираща? Може би аз виждам нещата прекалено драматично- все пак става въпрос само за три месеца раздяла? Вие изисквате ли от бащите на децата си да прекарват определено време с тях и да поемат задължения,  или оставяте отношенията им да се случват спонтанно?
Ще се радвам на всякакви мнения, гледни точки и съвети!

# 1
  • София
  • Мнения: 38 568
Помислих, че темата е за друго.
Например, моят мъж отсъства 4 месеца по работа. Ами не си е работа деца без баща!
Една приятелка си отледа сина към 5 г сама, срещаха се с мъжа й по Коледа и Великден. Не знам как издържаха!

# 2
  • Мнения: 46 535
Няма нормално и ненормално, когато се налага, отсъства.
За нещо врменно няма да има никакви следи. Ако е по принцип, тогава просто детето ще свикне, че няма баща.

Щом двете жилища са толкова близо и той не идва да спи при жена си и децата, нито ремонтира наистина, най-вероятно има друг проблем. Струва ми се, че го е ударил на ергенски живот. Или са се скарали със сестра ти, но тя още не е готова да го каже.

Дали родителите ви са длъжни да я приемат? Това вече те трябва да си преценят. Ако се случи на моята дъщеря да е бременна, с дете и да няма къде да отиде, да, ще се чувствам длъжна да ѝ помогна. Винаги ще има място под моя покрив.

# 3
  • Мнения: 10 387
И аз мисля, че нещо му е дотежало в семейния живот и си е взел отпуска. Аз лично, на мястото на сестра ти, бих се прибрала в жилището, независимо дали е ремонтирано или не. Не бих го оставила да му се услади почивката и да забрави всякаква отговорност.

# 4
  • Мнения: 19 081
Сестра ти много пасивна изглежда, като някакъв багаж. Тя хич ли не се сеща да дава пари за разходите и да изисква от мъжа си да поема нужните разходите, след като са отишли да живеят в чужд дом? Никак ли не реагира, като е научила, че ремонт няма, а ходи по почивки по чужбина мъжът ѝ? Аз щях да откача, да вдигна скандал и да изясня ситуацията - ще се разделят ли, ще се прибира лимщ обратно с детето. На дететондя не се дават фалшиви надежди - утре/другата седмица се прибираме, баща ти ще дойде и пр., защото разочарованието е голямо след подобни системни обещания, които не се изпълняват. Самата майка също не трябва да се хваща на подобни празни обещания. Имат ли брак наистина, жилището само на мъжът ли е соственост? Да се прибират направо, като няма ремонт започнат,

Но понеже си мисля, че наистина му е омръзнал семейният живот, не смятам, че ще има някакво щастливо събиране на семейство. Оставам с впечатлението, че и ти живееш при родителите си и също вярваш, че положението е временно и те скоро ще се махнат. Със сигурност чувстваш битови и всякакви други неудобства от съжителството с малко дете и бременна жена. Съобразяването за шум, ползване на баня, тоалетна и уреди е главно от ваша страна. Отделно здравните мерки. На твое място бих обмислила да се изнеса от там, ако си млада и необвързана, защото сестра ти има голяма вероятност да остане при родителите ти трайно, вече с двете деца.





# 5
  • София
  • Мнения: 12 006
Първо за такъв лек освежителен ремонт само на 1 стая, както каза - боя, изобщо не е нужно бременната да се мести. Вече ако ще има къртене и т.н. дейности - да, ама за 1 боя, не мисля, че е нужно жената да напуска апартамента.
Второ, една боя се справи за ден,  айде и тавана - 2 дена, ако не си дава много зор и изсъхване (да се отмирише боята) още 1-2 дена, т.е. за по-малко от седмица би следвало стаята да е готова.
Тук според мен бащата просто не иска нито жената, нито децата. Сори ама за 3 месеца да не е боядисал една стая, което се прави за 1-2 дни е ясен знак, че му е през... и може съвсем комфортно да си живее без тях. Сестра ти да си оправя една стая в домът на вашите или където прецени и да се настрои, че ще е самотна майка, дано родителите ви са млади и физически ок, да помагат с децата.

# 6
  • Мнения: 18 574
От сюжета не стана ясно - бременната сестра, която не може да се разходи, ако мъжът й не я изведе, защо не се връща в семейното жилище, а стои при родителите си.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 006
От сюжета не стана ясно - бременната сестра, която не може да се разходи, ако мъжът й не я изведе, защо не се връща в семейното жилище, а стои при родителите си.

Вероятно защото мъжът й не я иска там. Ти би ли се набутала в жилище, в което очеизвадно си нежелана? Аз - не. То насила хубост не става.

# 8
  • Мнения: 18 574
Grinning Ако си кашон, който да разнасят и стоварват насам-натам, е ясно, че ще стоиш където те метнат. По ориенталски.

Останалите жени просто ще се приберат в семейното жилище, което е на 30 мин. път, където е израснало детето им, където имат битови удобства, и където не са в тежест на неомъжените си сестри.

# 9
  • Мнения: 2 236
Нищо не е нормално в така описаната ситуация. Как ще е на 30 минути и не си е виждал детето и жената 3 месеца? Какви почивки, какъв ремонт?! Нещо крие сестра ти, не ми се вярва да е толкова сляпа.

# 10
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 289



Във вашия случай аз мисля,че сестра ти е тази,която трябва да се разбере с мъжа си.
Ако тя не може,тогава баща ти да го извика и да говори с него.
Чий е апартамента?
Ако е негов-питайте го дали смята да прибере жена си и детето си или ще остават при родителите ?
Ако е на сестра ти и Мунчо е започнал да ремонтира само една стая-нищо не и пречи на сестра ти да си хване детето ,да се прибере вкъщи .

# 11
  • Мнения: 1 258
'Има нещо гнило в Дания'.

# 12
  • Мнения: X
Мъжът на сестра ти я е напуснал. Не разбирам защо фокусът е върху отсъствието на бащата. Много сте странни всичките.

# 13
  • Мнения: 5 040
Човека си ги е върнал на родителите ти и няма намерение да си ги прибира обратно.Разкарал ги е ,,културно",без скандали.

# 14
  • Мнения: 19 081
Върнал я е той на родителите, ама с доста лихви. Да се стягат бабата и дядото, че сестрата май не работи, щом зорът е кой ще я извежда на разходки, а от бащата също няма да има кой знае каква издръжка, щом няма постоянни и проследими доходи. За твое добро, гледай да се изнесеш, щото няма как и на теб да не ти се отрази финансово и всякак наличието на безпарична майка с две деца, ако участваш в разходите за домакинството. Зима е, с новородено и малко дете ще се чудиш кога ще е свободна пералнята, сушионята/просторът, че да си изпереш твоите дрехи. Ще се съобразяваш за всяка една стъпка, шум и личен живот, пък в същото време бебето няма как да се съобрази с твоя комфорт, малкото дете сигурно също няма да е незабележимо.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Аз в момента правя ремонт на детска стая. С циклене на паркет, шпакловане и боя на стени и прочие. Нито сме се изнесли от вкъщи, нито се е проточил три месеца. За седмица стана паркета, за още седмица шпакловка и боя. Понеже е зима и бавно съхне, не за друго. Другата седмица идват мебелите и започвам да нареждам. Общо - месец.

Този баш се е отървал от жената и децата. Няма намерение да ги прибира обратно. Сестра ти е голяма бяла птица и тепърва ще се приземи по задник и то много болезнено. Жалко за децата.

# 16
  • Мнения: 2 638
Това жилище, което се “боядисва”, тяхно общо ли е? Тя има ли дял там? На нея какво й пречи да отиде там и да говорят? Тя някакви чувства има ли, да знае, че той ходи на екскурзии, а е на 30 Мин разстояние, та да иде да се разберат? Какво е това бездействие, ума ми не го побира?

# 17
  • Мнения: 3 350
Еми кофти, обаче това си е семейството на сестра ти. Ти нищо не можеш да направиш, освен да започнеш да ровиш отвътре и така да натегнеш и влошиш още повече техните отношения. Съветвам те да не го правиш. Очевидно, тя си го обича, щом бременее с второ от него. И това си е нейна работа.
Ти сега гледай, учи се от негативният пример и един ден внимавай с какъв ще свиваш гнездо.

# 18
  • Мнения: 19 081
А за 3 месеца така ли не отиде да провери как върви "ремонтът"?

# 19
  • София
  • Мнения: 7 995
Мъжът е изритал жена си по начин, по който да има минимум съпротива. Пък вие го чакайте да боядиса.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 301
Те най-вероятно съвсем официално са си се разделило, сестрата си знае, но още е във фаза отрицание и няма кураж да каже истината на родителите си.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз да попитам - за тея 3 месеца, сестра ти не отиде ли в боядисвания дом (щом е на 30 мин) и да го пита тоя мъж, ще бъдат ли семейство някога или да "търси нов татко на децата", ми тъй де? Иначе е ясно, че ги е върнал на родителите, както се изразиха преди мен "с лихвите". Другия вариант е, сестра ти да не ви казва истината - че са се разделили.  Нямам как иначе да са на 30 мин и да не се виждат, а той да си ходи сам по екскурзийки, докато не дава 1лв. за техни дори битови нужди. раздялата е факт, въпроса е сестра ти знае ли или още не го е осъзнала.

# 22
  • Мнения: 17 407
И после -  мъжете не били изобретателни.
Семейният живот е пълен с изненади.
Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 4 326
Ако темата е истинска или със сестра ти са се разделили и не ви го казва, или тя е не просто голяма бяла птица, ами голямо зелено и листато дърво (белите птици поне имат някакъв, макар и патешки /гъши/ ум). Обаче подозирам, че е първият вариант (ако темата е истинска)

# 24
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Сестра ти е....много загубена и заслепена.
Човекът я е върнал, барабар с децата.
Той вече е ерген с чиста съвест. И оправдание си е намерил- ремонт.
Три месеца боядисва стая дистанционно от чужбина. Стига, бе! Аз на нейно място щях да го изкормя! Не мога да си представя даже, че мъжът ми може да пробва да ме разкара така.
Вземете и я вразумете!

# 25
  • Мнения: X
Сестра ми е много наивен и добродушен човек - чак до глупост. Прощавала е много неща на въпросният господин - и лъжи, и проблеми с хазарта, и леки кръшвания встрани. Мислеше да го оставя преди време, но чувствата надделяха и направиха второто детенце. Техните отношения са си техни, не се месим ние. Въпросът е, че сега цялата отговорност пада на родителите ми, без някой да ги е питал могат ли, удобно ли е, изморени ли са... И най - дразнещото и необяснимо нещо е, че бащата се държи така, всякаш всичко е наред : звъни, чуват се, смеят се по телефона, говори им мили думи. Баламосва ги с това, че има много работа, че е мноого зает, и сестра ми му вярва.Казва на детето - тате прави бизнес, затова го няма. Ако каже : вече не ви искам в живота си, поемайте си пътя сами, тогава вече за всички ще е ясно и много по-спокойно. Но на него му се играе на семейство все още. Опитахме да говорим деликатно със сестра му на тази тема, докога се очаква да е така, всичко наред ли със семейството й: тя се разплака, реагира бурно, каза, че си е тяхна работа... И от тогава не смеем да питаме.

# 26
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Ами разкарал я е. И тя го знае.
Отрича и се надява.
И не, не е тяхна семейна работа. Вече.
Тя живее у вашите.
Аз лично, бих му поискала разяснение на твое място. След като семейството му вече е ваш ангажимент.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 301
Той най-вероятно й го е казал, че се разделят, просто тя не иска да го приеме. Ще стане и това.

# 28
  • Мнения: 17 407
Викаш, да си я прибира и да си я отглежда, да не е на родителите ти.

# 29
  • Мнения: 924
Мисля, че има намесена друга жена. В момента изпозлва като претекст ремонта за да си развява.... Така или иначе сестра ти е бременна и много мъже не спят с жените си, докато са бременни. Възможно е като след раждането да си ги прибере, ако някоя друга не му е завъртяла сериозно главата. Относно времето с децата. Много родители работят в чужбина или на кораб, особено татковците. И в моя случай е така. Много е трудно и за мен и за децата, но поне като се върне мъжът ми е на 100% отдаден на семейството. Имало е моменти, в който децата много тъжат и имат нужда от него, но се виждат на телефона.
Случая със сестра ти е съвсем различен. Тя е човека, който трябва да вземе някакво мерки, по-добре не се месете в отношенията им.

# 30
  • София
  • Мнения: 12 006
Сестра ми е много наивен и добродушен човек - чак до глупост. Прощавала е много неща на въпросният господин - и лъжи, и проблеми с хазарта, и леки кръшвания встрани. Мислеше да го оставя преди време, но чувствата надделяха и направиха второто детенце. Техните отношения са си техни, не се месим ние. Въпросът е, че сега цялата отговорност пада на родителите ми, без някой да ги е питал могат ли, удобно ли е, изморени ли са... И най - дразнещото и необяснимо нещо е, че бащата се държи така, всякаш всичко е наред : звъни, чуват се, смеят се по телефона, говори им мили думи. Баламосва ги с това, че има много работа, че е мноого зает, и сестра ми му вярва.Казва на детето - тате прави бизнес, затова го няма. Ако каже : вече не ви искам в живота си, поемайте си пътя сами, тогава вече за всички ще е ясно и много по-спокойно. Но на него му се играе на семейство все още. Опитахме да говорим деликатно със сестра му на тази тема, докога се очаква да е така, всичко наред ли със семейството й: тя се разплака, реагира бурно, каза, че си е тяхна работа... И от тогава не смеем да питаме.
Сори, ама поради първото болднато, второто болднато не е вярно. Щом ангажира родителите си да я гледат с детето и с второто, вкл. и като се роди, издържат я и й осигуряват покрив, храна и всичко друго - вече не е работа само на нея и на мъжа й. Явно си е повярвала, че като роди още 1 и нещата между тях ще се оправят. Но това не е така. И да реве и да не реве - тя вече е самотна майка на 2 деца. Да се стяга и да си ги издържа, а не да чака мама й тати да й помагат.

# 31
  • Мнения: 7 320
Аз не го разбирам това, мъжът й я връща с добавка две деца и родителите й трябва да ги поемат? Че и да не питат, щото не е тяхна работа, хаха. Не стават така нещата.

# 32
  • Мнения: X
Не ми се вярва 4 човека да не можете 3 месеца да загреете, че сестра ти е изоставена.
Вместо да умувате как да въздействате емоционално на някакъв идиот, който разнася бременна жена като щайга празни буркани, вижте какви са материалните, финансовите и жилищните факти, платете консултация с адвокат и одрусайте бащата.
Чие е жилището, от което са изхвърлили сестра ти и детето?

# 33
  • София
  • Мнения: 13 269
На мястото на родителите след толкова време отдавна да съм поставила ребром въпроса. И на щерката, и на зетя. Ако наистина си гукат всяка вечер, да се събират и да си поемат отговорност. Ако моя дъщеря е изоставена, ще я подкрепя. Но да ми твърдят, че нямат проблеми и да чакат да отглеждам пълнолетни хора и децата им, вече е прекалено. Родителите явно хранят и издържат сестрата, детето и бременността (прегледи, витамини, лекарства, храна, подготовка за бебето), докато той ходи по почивки! Е, тази булка баща няма ли да изясни по мъжки с зетя дали ще си поема ангажимента за семейството или ще се разкара от хоризонта законово, че поне с издръжката за детето/децата да се подпомага бюджета на новото разширено семейство. Срещите с детето реално са по-малко от на разведените дори. Това семейство отдавна се е разпаднало, а щом сестрата дори не ходи да види как върви ремонта на детската стая, което би вълнувало една бременна, вероятно е наясно, че мъжът живее с друга, а разговорите може и да не съществуват реално, а с тях да замазва очите на родителите си.
То бива доброта, но това граничи с психични проблеми, щом пълнолетна жена, която скоро ще е с 2 деца, не осъзнава какво се случва и ме поема ангажимент към себе си и децата си.

# 34
  • Мнения: 19 966
Родителите са я прибрали, че им е дете, бременна с още 1 дете. Ужас.
Сестра ти е меко казано наивна, да не казваме друга дума. Но това си е изцяло нейна работа и трябва да с еоправи сама с нейния бял лебед. Тя самата се държи като няакакъв багаж, който чака да го местят от къща на къща, че и 2 дете се навила да ражда на хахото. Родителите ви хубаво да ѝ помогнат, но да вземе решение за живота си, а не да ѝ поемат отговорностите. И ти живееш с тях, което също ми е леко на кантар. Големи хора мъже или жени, които продължават да живеят с родителите си обикновено си остават моми/ергени.

# 35
  • Мнения: X
Родителите са я прибрали, че им е дете, бременна с още 1 дете. Ужас.
Сестра ти е меко казано наивна, да не казваме друга дума. Но това си е изцяло нейна работа и трябва да с еоправи сама с нейния бял лебед. Тя самата се държи като няакакъв багаж, който чака да го местят от къща на къща, че и 2 дете се навила да ражда на хахото. Родителите ви хубаво да ѝ помогнат, но да вземе решение за живота си, а не да ѝ поемат отговорностите. И ти живееш с тях, което също ми е леко на кантар. Големи хора мъже или жени, които продължават да живеят с родителите си обикновено си остават моми/ергени.
Аз отдавна живея отделено с приятеля си и помагам на родителите си, с каквото мога Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 638
А говорила ли си със сестра си?

# 37
  • Мнения: X
Не ми се вярва 4 човека да не можете 3 месеца да загреете, че сестра ти е изоставена.
Вместо да умувате как да въздействате емоционално на някакъв идиот, който разнася бременна жена като щайга празни буркани, вижте какви са материалните, финансовите и жилищните факти, платете консултация с адвокат и одрусайте бащата.
Чие е жилището, от което са изхвърлили сестра ти и детето?
Жилището е на майката на зетя. Свое собствено той така и не пожела да купят/изплащат. Ето защо  сестра ми не може да претендира за него и просто да се прибере там, където не е желана

# 38
  • Мнения: 3 130
Точно защото и ти родителите ти сте деликатни хора и наивини точно колкото и сестра ти, сега ще я гледате самотна майка с 2 деца. Защо като сте виждали, че мъжа гръшка, играе хазарт и въобще е пропаднал не и говорихте поне второто да не прави. Мъжът си е поиграл със сестра ти и сега докато ги разкарва и вие деликатно питате тук там, да не би случайно да нараните нечии чувства. Сестрата на мъжа се била разплакала ау какъв ужас.

п.п. Ние шпакловахме и минахле с латекс стаята на бебето, въобще не пречи това на бременността, освен ако не и прилошава от миризмата. Но то латекса едвам се усеща.

# 39
  • Мнения: 19 081
А сестра ти не работи, не е в болничен и т.н., така ли? Получава ли някакъв постоянен доход, с който да гледа деца и да участва в разходите?

# 40
  • Мнения: 19 966
Ами, супер, извинявай, по постовете, реших, че живеете заедно всички.

В такъв случай сестра ти вече трябва да се приземи някой да я освести. Нямам какво да говорите с мъжа, с нея говорете да си изясни отношенията с него. Това не са отношения, той ги е натирил да си ходят, ма се прави на шашав като залъгва сестра ти, защото я вижда, че е лесна за манипулации. Все за 3 месеца трябва да приеме факта, че той не ги иска и да извади главата изпод килима. Да си организират битието с онзи хитрец и всеки да си поеме грижите по децата.

# 41
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз отдавна живея отделено с приятеля си и помагам на родителите си, с каквото мога Simple Smile
По - горе се дадоха много адекватни съвети - вашя баща събира сестрати и "ергенчето" на един хубав разговор, да се уточнят юридичеки как ще се оформи раздялата, съобразно имат ли брак, на кого е боядисвания ап., каква издръжка ще плаща (тук съм много скептична) и т.н. Ама сестра ти е голяма бяла птица да роди и второ на хазартаджия и любовчия. Какво е очаквала, да се влюби в нея само защото ще му роди? То първия път не е станало, сега и 10 да му роди все тая. А сестра ти да не се държи като 13 годишна и да циври, а да си поеме отговорностите, родителите ви на са длъжни да я гледат, че й децата й.

# 42
  • Мнения: X
Точно защото и ти родителите ти сте деликатни хора и наивини точно колкото и сестра ти, сега ще я гледате самотна майка с 2 деца. Защо като сте виждали, че мъжа гръшка, играе хазарт и въобще е пропаднал не и говорихте поне второто да не прави. Мъжът си е поиграл със сестра ти и сега докато ги разкарва и вие деликатно питате тук там, да не би случайно да нараните нечии чувства. Сестрата на мъжа се била разплакала ау какъв ужас.

п.п. Ние шпакловахме и минахле с латекс стаята на бебето, въобще не пречи това на бременността, освен ако не и прилошава от миризмата. Но то латекса едвам се усеща.
О, хиляди разговори съм водила с нея, но тя смяташе, че с времето и с децата той ще се кротне и ще порасне. Освен това за нея е достатъчно да има страст, другото е второстепенно. Беше се активизирал по едно време, работеше уж нещо по - сериозно, и тогава тя се обнадежди и направиха второто дете. А сега виждаме всички, че един мъж не може коренно да се промени - нито с деца, нито с отговорности

# 43
  • Мнения: X
А сестра ти не работи, не е в болничен и т.н., така ли? Получава ли някакъв постоянен доход, с който да гледа деца и да участва в разходите?
Помагаше му в неговите бизнес начинания, няма свое занимание и професия. Разчиташе финансово на него, сега разчита на родителите ми.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 36 628
На тая сестра няма ли кой да й отвърти два шамара и да я свали на земята? Да е сама, да витае в облаците. Ама има две деца. На нея ще чакат. Ега ти глупачката.

# 45
  • София
  • Мнения: 12 006
А сестра ти не работи, не е в болничен и т.н., така ли? Получава ли някакъв постоянен доход, с който да гледа деца и да участва в разходите?
Помагаше му в неговите бизнес начинания, няма свое занимание и професия. Разчиташе финансово на него, сега разчита на родителите ми.
Значи наистина е време баща ви да удари по масата и да й обясни как стоят нещата, а ако тя не иска да чуе - багажа, децата, и я стоварва, в боядисвания апартамент. Даже може да й купите 2 баки боя, 2-3 валяка и да я боядисате семейно тая стая (ти, родителите ти, ако ще и приятеля ти вземи, ей тъй за калабалък) - ще ви отнеме няколко часа, особено като не е само един човек. И да се оправя щом иначе сладко си гугукат и "проблем нямат".

# 46
  • Мнения: 1 332
Много хитро се е измъкнал господина, спор няма. Щом е толкова изобретателен в лъжи и измами, не чакайте нищо от него.
И аз предлагам да отидете всички на място и да му предложите помощта си.... За да стане по-бързо и той да не се мъчи сам, горкия.

# 47
  • Мнения: X
Брак имат ли?
Това, че не може сестра ти да има претенции към свекървиното жилище, не съм сигурна, че е вярно. Било им е семейно жилище.
Аз също смятам, че баща ви трябва да хване сестра ти и внучето и да ги върне в семейния им дом, както и да проведе мъжки разговор със зетя. Не бих нарекла сегашното поведение на семейството ти деликатно, това е твърде позитивна дума за подобно нещо.

# 48
  • Мнения: 5 040
И как ще си прати децата там,откъдето са ги отпратили?Още повече,че нямат дял от  жилището.Неприятно е,но нито е първата,нито последната в това положение.Ще си направят промени в живота,но да си подмяташ детето напред-назад, да не си го намерил на улицата.

# 49
  • Мнения: 5 903
Що не оставиш хората да се оправят? Има нещо в написаното от теб, което ми е доста неприятно. Може би, защото хич не обичам хора, които умират от кеф да правят разбор на чуждите животи. Иначе имаш и смешни попадения. Мъжът не разхождал бременната си жена... Тя да не е куче?

# 50
  • Мнения: 1 011
Що не оставиш хората да се оправят? Има нещо в написаното от теб, което ми е доста неприятно. Може би, защото хич не обичам хора, които умират от кеф да правят разбор на чуждите животи. Иначе имаш и смешни попадения. Мъжът не разхождал бременната си жена... Тя да не е куче?

В случая жената вече 3 месеца живее при родителите си, "ремонтът" няма изглед да завърши скоро, а се е преместила под предтекст, че ще е за кратко, така че изобщо не става въпрос за самоцелен "разбор на чуждите животи". И не става въпрос мъжът да разхожда жена си като куче, а да се интересува от нея и от децата си - роденото и нероденото.

# 51
  • Мнения: X
И как ще си прати децата там,откъдето са ги отпратили?
Идеята не е да ги върне, а да говори по мъжки със зетя. Сестрата, че има нужда от 2 шамара, ясно, ама и на зетя му трябва един тупаник.

Що не оставиш хората да се оправят?
Щото й е родна сестра, не Никол-комшийката от долния етаж.
За неприятното усещане от погледа върху историята, и аз имам такова. Изобщо, поведението на тъста и на изоставената не ми е нормално.

# 52
  • Мнения: 2 638
Вдигнали са ръце от нея/тях. Приели са вече цялата каша и гледат внучетата да са добре. Ясно е, че на майката и бащата няма им дойде акъла.

# 53
  • София
  • Мнения: 12 006
Що не оставиш хората да се оправят? Има нещо в написаното от теб, което ми е доста неприятно. Може би, защото хич не обичам хора, които умират от кеф да правят разбор на чуждите животи. Иначе имаш и смешни попадения. Мъжът не разхождал бременната си жена... Тя да не е куче?
Защото вижда как наивната й сестра експлоатира родителите им, без да го е съгласувала с тях. Не може вечер по телефончето да се кикотиш с любимия, а в същото време той да е на ергенска почивка и 3 месеца да няма 1 ден за 1 боя, докато в това време детото им плаче за татко си!

# 54
  • Мнения: X
Абе... Върнах се да чета... Нещо не се връзва.
В първото мнение го нарича 'съпругът на сестра ми', после сестрата не можела да има претенции за семейното жилище, което не е вярно, ако са били женени. Пак там, уж се изпарил физически, обаче бил излизал с тях в градинката. Детето уж е голямо - ама колко точно голямо, защото има значение колко време са живели заедно, преди на бащата предполагаемо да му щукне предполагаемият ремонт. Авторката уж не живее с родителите си, обаче вижда и чува колко жестоко било вечер детето да изпада в истерия и да вика татко да го гушнел.

# 55
  • Мнения: 134
Това наистина е доста добре изманипулирана ситуация. Отърваваш се от бременната  си жена и малкото си дете без драми, без сълзи, имаш си един дълъг период от време ( поне три месеца или колко се усетят и изтърпят) в който не те закачат нито за разходи, нито за време с детето, нито дори за издръжка ( ако беше честно казал , че се разделят ), нито могат да  ти държат сметка за екскурзиите в чужбина и развлеченията. Направо не мога да повярвам, че вашите търпят това.
Нещо практично - сестра ти има ли ключ за апартамента ? С целият багаж ли ги е натоварил още първият път ? Зимни дрехи лятото ? Да каже, че е забравила някакви неща на нея,  на детето и че иска да ги вземе. Ама не предварително, за да не и каже: ти си бременна, аз ще ги донеса. Ами на път да му звънне. И на място ще разбере истината. Друго : бебе ще има, да го разпита : къде ще сложим кошарката, да приготвяме вече нещата и т.н и т.н. И ще се разбере. Сестра ти бебе чака, не са ли обсъдили битови въпроси, само в облаците ли лети? Тогава баща ти да пита, или ти...много наивно ми е всичката тази история. Направо сюреалистична.
То въпросът е не да се натиска там където явно не я искат. А поне мъжът да бъде честен, и ако наистина това е раздяла, да се разделят и да си поеме поне издръжката за двете деца.

# 56
  • София
  • Мнения: 4 326
Аз затова изразих мнението, че е възможно да е нереално. Или поне не всичко е казано.

# 57
  • Мнения: X
... да се допълня, че авторката и впоследствие отговарящата и пишеща за сестра си и гадния зет са два различни профила...

# 58
  • Мнения: 18 574
Да не развалите съботната пързалка.

# 59
  • Мнения: X
Опа, сори...

# 60
  • Мнения: 46 535
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт