Отговори
  • Мнения: X
Здравейте!
Пряк свидетел от няколко месеца съм на ситуация, която ме хвърля в големи размишления за това що е Правилно и Неправилно...
Отнася се за мой много близък човек-  бременна и  майка на още едно детенце, затова няма как да не се бунтувам и да остана безразлична към случващото се.
Какво се случи преди три месеца: съпругът и баща на децата на сестра ми решава, че ще прави лек освежителен ремонт на апартамента им: само боядисване и подготвяне на детска стая. Заради това един ден просто натовари семейството в колата  и ги "стовари" с багажите в дома на родителите ми- да поживеят известно време тук, докато тече ремонтът. И от тогава този човек се изпари физически- не се интересува истински нито от  жена си, нито от детето си- единствено звъни вечер и им говори мили думи, колкото да отбие номера. Не се ангажира с НИЩО покрай тях: нито с разходки и извеждане на бременната си съпруга, нито с развитието на момиченцето си, което е вече голямо и осъзнава ситуацията, нито финансово- храна, ежедневни покупки и нужни са обезпечени от възрастните ми родители... Ще кажете (както и ние си казвахме в началото)- ами, той нали е зает човекът, ремонт прави- всъщност скоро разбрахме, че дори не е ЗАПОЧНАЛ прословутото боядисване на апартамента, лъгал е 3 месеца и е замазвал положението с оправдания!
Хиляди оправдания: токът бил спрял в кооперацията, изморен бил (той няма постоянна работа, да вметна), бизнес градил и все трябвало да пътува,и още, и още... С най-голямата си наглост в същото време публикува снимки в мрежата от екскурзия в чужбина, забавления и т.н. За три месеца се е поинтересувал от детето си три-четири пъти, за по час-два игра  в градинката, и това е. А разстоянието между неговия аартамент и домът на родителите ми е 30 мин, тоест то не е оправдание!
Смятате ли, че това е нормално поведение и е достатъчно като общуване на едно дете, което мечтае да бъде с баща си? Знаете ли колко е тъжно да гледаш как е едно малко човече плаче със сълзи вечер за баща си, и изпада в нервни кризи защо не е с тях, защо още не е направил "ремонта", защо ги лъже... Жестоко е да наблюдаваш моментите, в които вика: " Искам тате да ме гушне, къде е тате!"...А майката е все още влюбена до уши в него и не вижда проблем в ситуацията- вярва му , че е зает, и го чака, чака... Страстта я води, харесва й да е лошо момче, да е винаги на ръба на нещата, да е непокорен- за нея това е идеалът за мъж! как обаче да се обясни на едно малко дете това, че тате го няма и не се интересува от него? И длъжни ли са моите родители да отглеждат и възпитават на тези години внучето си при жив баща? Освен това отговорността за бременна жена в къщата е ОГРОМНА, особено в тези смутни времена с вируса..
Та така, въпросът ми е : попадали ли сте в подобна ситуация на временна раздяла с бащата на детето си, и как детето е възприело това?  Остават ли травми в детската психика от такива периодични раздели с таткото, и как трябва да се обясни ситуацията, така че да е максимално травмираща? Може би аз виждам нещата прекалено драматично- все пак става въпрос само за три месеца раздяла? Вие изисквате ли от бащите на децата си да прекарват определено време с тях и да поемат задължения,  или оставяте отношенията им да се случват спонтанно?
Ще се радвам на всякакви мнения, гледни точки и съвети!

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
Помислих, че темата е за друго.
Например, моят мъж отсъства 4 месеца по работа. Ами не си е работа деца без баща!
Една приятелка си отледа сина към 5 г сама, срещаха се с мъжа й по Коледа и Великден. Не знам как издържаха!

# 2
  • Мнения: 46 508
Няма нормално и ненормално, когато се налага, отсъства.
За нещо врменно няма да има никакви следи. Ако е по принцип, тогава просто детето ще свикне, че няма баща.

Щом двете жилища са толкова близо и той не идва да спи при жена си и децата, нито ремонтира наистина, най-вероятно има друг проблем. Струва ми се, че го е ударил на ергенски живот. Или са се скарали със сестра ти, но тя още не е готова да го каже.

Дали родителите ви са длъжни да я приемат? Това вече те трябва да си преценят. Ако се случи на моята дъщеря да е бременна, с дете и да няма къде да отиде, да, ще се чувствам длъжна да ѝ помогна. Винаги ще има място под моя покрив.

# 3
  • Мнения: 10 374
И аз мисля, че нещо му е дотежало в семейния живот и си е взел отпуска. Аз лично, на мястото на сестра ти, бих се прибрала в жилището, независимо дали е ремонтирано или не. Не бих го оставила да му се услади почивката и да забрави всякаква отговорност.

# 4
  • Мнения: 18 969
Сестра ти много пасивна изглежда, като някакъв багаж. Тя хич ли не се сеща да дава пари за разходите и да изисква от мъжа си да поема нужните разходите, след като са отишли да живеят в чужд дом? Никак ли не реагира, като е научила, че ремонт няма, а ходи по почивки по чужбина мъжът ѝ? Аз щях да откача, да вдигна скандал и да изясня ситуацията - ще се разделят ли, ще се прибира лимщ обратно с детето. На дететондя не се дават фалшиви надежди - утре/другата седмица се прибираме, баща ти ще дойде и пр., защото разочарованието е голямо след подобни системни обещания, които не се изпълняват. Самата майка също не трябва да се хваща на подобни празни обещания. Имат ли брак наистина, жилището само на мъжът ли е соственост? Да се прибират направо, като няма ремонт започнат,

Но понеже си мисля, че наистина му е омръзнал семейният живот, не смятам, че ще има някакво щастливо събиране на семейство. Оставам с впечатлението, че и ти живееш при родителите си и също вярваш, че положението е временно и те скоро ще се махнат. Със сигурност чувстваш битови и всякакви други неудобства от съжителството с малко дете и бременна жена. Съобразяването за шум, ползване на баня, тоалетна и уреди е главно от ваша страна. Отделно здравните мерки. На твое място бих обмислила да се изнеса от там, ако си млада и необвързана, защото сестра ти има голяма вероятност да остане при родителите ти трайно, вече с двете деца.





# 5
  • София
  • Мнения: 12 006
Първо за такъв лек освежителен ремонт само на 1 стая, както каза - боя, изобщо не е нужно бременната да се мести. Вече ако ще има къртене и т.н. дейности - да, ама за 1 боя, не мисля, че е нужно жената да напуска апартамента.
Второ, една боя се справи за ден,  айде и тавана - 2 дена, ако не си дава много зор и изсъхване (да се отмирише боята) още 1-2 дена, т.е. за по-малко от седмица би следвало стаята да е готова.
Тук според мен бащата просто не иска нито жената, нито децата. Сори ама за 3 месеца да не е боядисал една стая, което се прави за 1-2 дни е ясен знак, че му е през... и може съвсем комфортно да си живее без тях. Сестра ти да си оправя една стая в домът на вашите или където прецени и да се настрои, че ще е самотна майка, дано родителите ви са млади и физически ок, да помагат с децата.

# 6
  • Мнения: 18 497
От сюжета не стана ясно - бременната сестра, която не може да се разходи, ако мъжът й не я изведе, защо не се връща в семейното жилище, а стои при родителите си.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 006
От сюжета не стана ясно - бременната сестра, която не може да се разходи, ако мъжът й не я изведе, защо не се връща в семейното жилище, а стои при родителите си.

Вероятно защото мъжът й не я иска там. Ти би ли се набутала в жилище, в което очеизвадно си нежелана? Аз - не. То насила хубост не става.

# 8
  • Мнения: 18 497
Grinning Ако си кашон, който да разнасят и стоварват насам-натам, е ясно, че ще стоиш където те метнат. По ориенталски.

Останалите жени просто ще се приберат в семейното жилище, което е на 30 мин. път, където е израснало детето им, където имат битови удобства, и където не са в тежест на неомъжените си сестри.

# 9
  • Мнения: 2 209
Нищо не е нормално в така описаната ситуация. Как ще е на 30 минути и не си е виждал детето и жената 3 месеца? Какви почивки, какъв ремонт?! Нещо крие сестра ти, не ми се вярва да е толкова сляпа.

# 10
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277



Във вашия случай аз мисля,че сестра ти е тази,която трябва да се разбере с мъжа си.
Ако тя не може,тогава баща ти да го извика и да говори с него.
Чий е апартамента?
Ако е негов-питайте го дали смята да прибере жена си и детето си или ще остават при родителите ?
Ако е на сестра ти и Мунчо е започнал да ремонтира само една стая-нищо не и пречи на сестра ти да си хване детето ,да се прибере вкъщи .

# 11
  • Мнения: 1 255
'Има нещо гнило в Дания'.

# 12
  • Мнения: X
Мъжът на сестра ти я е напуснал. Не разбирам защо фокусът е върху отсъствието на бащата. Много сте странни всичките.

# 13
  • Мнения: 5 001
Човека си ги е върнал на родителите ти и няма намерение да си ги прибира обратно.Разкарал ги е ,,културно",без скандали.

# 14
  • Мнения: 18 969
Върнал я е той на родителите, ама с доста лихви. Да се стягат бабата и дядото, че сестрата май не работи, щом зорът е кой ще я извежда на разходки, а от бащата също няма да има кой знае каква издръжка, щом няма постоянни и проследими доходи. За твое добро, гледай да се изнесеш, щото няма как и на теб да не ти се отрази финансово и всякак наличието на безпарична майка с две деца, ако участваш в разходите за домакинството. Зима е, с новородено и малко дете ще се чудиш кога ще е свободна пералнята, сушионята/просторът, че да си изпереш твоите дрехи. Ще се съобразяваш за всяка една стъпка, шум и личен живот, пък в същото време бебето няма как да се съобрази с твоя комфорт, малкото дете сигурно също няма да е незабележимо.

Общи условия

Активация на акаунт