За любителите на салати - тема 3

  • 77 887
  • 738
  •   1
Отговори
# 540
  • Русе
  • Мнения: 5 265
Скрит текст:
Искам да направя салата с варени картофи, яйца и майонеза. Въпросът ми е какво друго би вървяло? Имам рулца от раци, царевица, копър,зелен лук? Или нещо друго?

https://ipeychev9.blogspot.com/2015/03/blog-post_31.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/08/blog-post_4.html

# 541
  • Мнения: 4 291
Искам да направя салата с варени картофи, яйца и майонеза. Въпросът ми е какво друго би вървяло? Имам рулца от раци, царевица, копър,зелен лук? Или нещо друго?
или вариант с печено цвекло, кисели краставички, пушена риба.

# 542
  • Русе
  • Мнения: 5 265
https://kirbiecravings.com/asian-potato-salad/

СЪСТАВКИ
•   5 средни картофа , нарязани на големи кубчета
•   3 средни моркова , нарязани на малки филийки
•   1 чаша замразен грах
•   3 супени лъжици майонеза kewpie или обикновена майонеза и добавете малко захар
•   2 твърдо сварени яйца
•   1 ч . л. сол
•   2 ч . л. черен пипер
ИНСТРУКЦИИ
1.   Сварете картофите в голяма тенджера, докато омекнат. Приблизително 15-20 минути. Добавете морковите във вряща тенджера за картофи около пет минути преди картофите да са готови. Добавете граха около една минута преди картофите и морковите да са готови. Изцедете водата от зеленчуците и оставете зеленчуците да изстинат.

Последна редакция: пт, 04 фев 2022, 20:38 от peych

# 543
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 933
Искам да направя салата с варени картофи, яйца и майонеза. Въпросът ми е какво друго би вървяло? Имам рулца от раци, царевица, копър,зелен лук? Или нещо друго?

 Аз бих сложила всичко изброено плюс малко чесън и краставица на малки кубчета. Но това е по мой вкус.

# 544
  • Мнения: 15 422
Салата от варени и намачкани картофи, праз, зелени и черни обезкостени маслини с дресинг от зехтин, пресен лимонов сок и сол, и поръска от хрупкав пържен лук - неочаквано добра комбинация:

Скрит текст:
Намачквате на две на три Wink (гледате да не станат съвсем на пюре, нека има едри парченца) добре сварените картофи, добавяте нарязания праз и обезкостени маслини, обърквате добре с дресинга, украсявате отстрани с маслини и обилно поръсвате с пържения лук. Картофите са нежни и мекички, лука е хрупкав, чудесна комбинация от текстури.

Последна редакция: нд, 06 фев 2022, 19:29 от Джаста Праста

# 545
  • Бостън
  • Мнения: 13 675
Салатата звучи мммм!

Пържен хрупкав лук!?!?

# 546
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Продават в азиатската и в американската седмица на Лидл. Simple Smile

# 547
  • Мнения: 15 422
Агентче, американска му работа.
Или поне Лидл го предлагат в американската си седмица. Като натрошен чипс, само, че от лук. Много вкусен се оказа и чудесна добавка.
Скрит текст:

Аз купих една кутийка за проба, но сега ми се иска да бях взела цяло кашонче. Joy Wink Yum

# 548
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
...Аз купих една кутийка за проба, но сега ми се иска да бях взела цяло кашонче. Joy Wink Yum
Мдааа, боклучка, ама... отдвана купувам и не оставам без него.

Джасте, докато нямаш от него... хрупкави трохички (по-едрички) - овкусени, някоя ядка, семена... вършат същата работа.

# 549
  • Мнения: 15 422
Моренка, откога чета аз за този прословут лук, но все не го нацелвах и днес по случайност, о, чудо, пържен лук колкото ти душа иска. А, уж търсих тавичките на промоция от които не беше останала дори една за мостра. Joy Но пък имаше лук. Що не взех повече, да ме питаш.

# 550
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Джасте, по мои виждания в Лидл го има не рядко.

Ето и другия вид

Скрит текст:

Последна редакция: нд, 06 фев 2022, 19:25 от Morena

# 551
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 571
При нас го има в постоянния асортимент.

# 552
  • Бостън
  • Мнения: 13 675
А най- забавното в ситуацията е, че аз съм в САЩ и не го знам Grinning
Но си имам извинение - у нас пазарува ММ... освен, че и готви по- добре от мен!

PS ОК, ето няколко начина да ги направим вкъщи:
https://www.alphafoodie.com/how-to-make-fried-onions/

Последна редакция: нд, 06 фев 2022, 20:06 от Agent Provocateur

# 553
  • Мнения: 15 422
Аз затова се позачудих на питането ти. Wink Знам, че си в Х'америката и викам ти, ако не си чувала за пържен лук, за Бога какво ни пробутва Лидл тук. Joy

# 554
  • Мнения: 7 195
Този лук много добре се съчетава с една местна домашна паста. И ние много го тачим.
А картофената салата ще я пробвам задължително.

Общи условия

Активация на акаунт