За любителите на салати - тема 3

  • 77 971
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 41 049
Въпросът е докато я обелиш... Simple Smile

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Благодаря, момичета, ще се пробва, значи. Моята е изкарана от градината онзи ден и е супер хрупкава. Добавих я настъргана към салата, като само остъргах на някои по-кални места кората като на пресните картофи - не съм белила,  нямаше нужда.
А като споменах за пресни картофи ми хрумна дали няма да стане задушена с копър.... Ще се престраша да пробвам и ще пиша.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 14 570
Гулията е идеална за туршия. Добавям я и към крем супа.

Последна редакция: чт, 17 дек 2020, 17:11 от Viviana91

# 78
  • Мнения: 758
Разядка с риба тон. Глава лук, нарязан на ситно и намачкан с вилица. Връзка магданоз, консерва тон, изцедена от собствения сос, черен пипер, половин лимон, нарязан на ситно, а другата половина изцеден и една майонеза. Върху черен хляб...

# 79
  • Мнения: 15 356
Подобно съм правила ,варена бяла риба,лека или салатна майонеза,черен пипер и лимон.Звучи гадно варена риба,но е много свежо .За ракийка върви .

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 21 748
варена бяла риба.. Звучи гадно варена риба,но е много свежо
Още по-добре - на пара. Simple Smile

# 81
  • Мнения: 15 356
Морена,не съм пробвала,благодаря!

# 82
  • Мнения: 9 654
на мен най-много ми харесва с пушена риба, може и със заквасена сметана, ябълка и т.н.

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 21 748
Морена,не съм пробвала,благодаря!
Няма да поема вода и ще е по-стегнато месото... като е за салата... Пак заповядай! Simple Smile

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 21 748
Салата Фатуш от днешната кутия на детето. Wink

# 85
  • Русе
  • Мнения: 5 289
Салата с кисело зеле

# 86
  • Мнения: 822
Салата с кисело зеле

Леле как обичам кисело зеле! Мога да го ям по цял ден! Особено с червено пиперче и малко олио - разкош!
Бившия само при миризмата на кисело зеле бягаше надалеч, да не съм посмяла да донеса вкъщи! Откакто се разделихме, всеки ден има на трапезата и си облизвам пръстите Yum

# 87
  • Мнения: 804
Салата Фатуш от днешната кутия на детето. Wink



Страхотно! Как овкусихте и какво е плоското хлебче, което сте използвали?

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 21 748
Салата Фатуш от днешната кутия на детето. Wink

Страхотно! Как овкусихте и какво е плоското хлебче, което сте използвали?
Ох,  отговарях на това питане, ама вероятно не съм публикувала... съжалявам!

Ето за слатата, а при мен е домашен тортила чипс  - https://morrennaa.blogspot.com/2020/12/blog-post_18.html

И от последната кутия с обяд на щерката, днес - Салата Капрезе с различни сортове домати - розов, Кумато и разни черита с мини и още по-мини моцарелки и домашно песто Дженовезе с лилав босилек от моята градинка;

# 89
  • Мнения: 804
Благодаря, търсих в блога ви рецепта за тортила чипс, но не открих. Ще я споделите ли?

Общи условия

Активация на акаунт