За любителите на салати - тема 3

  • 77 611
  • 738
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 15 313
Зелена салата с топло-пушена скумрия(домашно производство), рачешки ролца, зелен лук, маслини, сол, зехтин, лимон. Носи и на копър, но не сложих този път:

Скрит текст:

# 481
  • Sofia
  • Мнения: 21 628
Плодова салата с дресинг - мед, джинджифил, кардамон, лайм кора и сок и конопено олио




Салата от зелении, оранжев и жълт морков и медено-хрянов дресинг

# 482
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
И малко ром към мезето Smile

# 483
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Снощи се обадиха приятели, че ще минат и се засилих да правя моята салата от сурови броколи, ябълки и орехи (дресинг от кис.мляко + майонеза + черен пипер), но се оказа, че нямам нито ябълки, нито кис. мляко, нито орехи или майонеза, та им се наложи да мезят със броколи + сурови чушки + круши, поляти със лека сметана + черен пипер + крейзинс (сушени и подсладени боровинки). Нямаше оплаквания от моята импровизация Simple Smile

# 484
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Няколко редовно и целогодишно присъстващи на масата ни салати от последните дни с различни сортове домати, краставици, чушки и зелении разни.






# 485
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Све, от къде намери такива хубави домати и краставици?

# 486
  • Русе
  • Мнения: 1 843
mystic woman, в момента не се намират много хубави домати. Пазарувам основно от Лидл и Метро. На първата снимка е снощната ми салата със смес от 3 вида домати. Има някакво едро червено, не знам от къде е, но не е добро, рома и мини кумато от Лидл. Краставичките бяха супер, дребноплодни, дребни и много свежи, пак от Лидл. Съжалявам че не взех повече.

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 15:42 от *sve*

# 487
  • Русе
  • Мнения: 5 205
Салата от варено червено цвекло, майонеза, орехови ядки и чесън

# 488
  • Мнения: 624
Момичета, прясна, прясна домакиня съм, та моля за помощ. Предстои ми да ни дойдат на гости в новият дом свекърите, знам, че тя обича зелении разни, яла съм нещо подобно и в тях, но не помня какво точно. Като един вид салата ми се въртят в главата зелена салата, кедрови ядки и пържен, хрупкав бекон, евентуално и за авокадо се замислям. А какъв дресинг би отивал? И дори още съставки ако мислите, че ще подхождат и са необходими?

# 489
  • Русе
  • Мнения: 5 205
Скрит текст:
Момичета, прясна, прясна домакиня съм, та моля за помощ. Предстои ми да ни дойдат на гости в новият дом свекърите, знам, че тя обича зелении разни, яла съм нещо подобно и в тях, но не помня какво точно. Като един вид салата ми се въртят в главата зелена салата, кедрови ядки и пържен, хрупкав бекон, евентуално и за авокадо се замислям. А какъв дресинг би отивал? И дори още съставки ако мислите, че ще подхождат и са необходими?

https://ipeychev9.blogspot.com/2019/01/blog-post.html


https://ipeychev9.blogspot.com/2018/12/blog-post_25.html

# 490
  • Sofia
  • Мнения: 21 628
SsSa, някои от моите салати с разнообразни дресинги - https://morrennaa.blogspot.com/search/label/%D0%A1%D0%B0%D0%BB%D … 0%D1%82%D0%B8?m=0

# 491
  • Мнения: 2 471
Забравих да снимам (а и нямаше много вид моята), но пък е много вкусна. С тези съставки: https://www.lunchbox.eu/bg/recipe-items/salata-s-kejl-i-kinoa/
Аз използвах прясно козе сирене, което не запази форма при разбъркване и салатата нямаше много търговски вид.

# 492
  • Мнения: 3 229
Момичета, прясна, прясна домакиня съм, та моля за помощ. Предстои ми да ни дойдат на гости в новият дом свекърите, знам, че тя обича зелении разни, яла съм нещо подобно и в тях, но не помня какво точно. Като един вид салата ми се въртят в главата зелена салата, кедрови ядки и пържен, хрупкав бекон, евентуално и за авокадо се замислям. А какъв дресинг би отивал? И дори още съставки ако мислите, че ще подхождат и са необходими?

С тази салата ще обереш точките. Ефектно изглежда и е много вкусна. Не се шашкай, няма нищо сложно, само подготвяш и редиш продуктите. Във видеото всичко е показано. Ако нещо не разбираш, питай в темата или на лични.



Продуктите са:
Гъби цели мариновани 300 гр
Сварено пилешко филе
Сварен морков 1 бр.
Картофи сварени 4-5 бр.
Зелен лук 4 стръка
Магданоз 2 стръка
Кисели краставички 100 гр
Кашкавал 200 гр
Майонеза на вкус
Сол, пипер на вкус
Копър 3 стръка

Водещата съветва формата да е с диаметър 22-24 см.
Филето, морковите и картофите да са сварени предварително с малко сол.
Готовата салата да престои една нощ, но да се извади от хладилника 2 часа преди сервирането, а найлончето да се махне непосредствено преди сядането на масата, за да не завехне салатата.

Ако формата ти е по-голяма, ще отидат повече продукти, но пак ще се получи. Аз купувам гъби в буркани, според размера на формата, но поне 3 буркана (по 290 г)
Киселите краставички придават много свеж вкус, слагай смело. Също и зеленината след гъбките, нека е обилна.
Кашкавалът да е твърд, подходящ за настъргване, аз избирам с по-мек вкус, напр. Российский от руските гастрономи. Може и друг, разбира се, но не бих препоръчала пармезан.
Иначе няма никаква философия, никакви тайни и кой знае какви умения.

Успех!

# 493
  • Мнения: 15 313
Моето предложение от снощи:
Зелена салата със сурови гъби, пармезан и маслини. Дресинг - лимон, сол, зехтин. Много свежа, много лека, много приятна на вкус.

Пп Идеи за зелени салати: 1. Зелена салата с рукола, синьо сирене, домат на резенчета.
Скрит текст:



Зелена салата, рукола, зелен лук,
домат, зехтин, лимон, сол и настърган пушен кашкавал или пармезан.

2. Бейби спанак, червен лук на кръгчета, кубчета хубаво маслено бяло саламурено сирене и кедрови ядки. 3. Зелена салата, синьо сирене, филенца от червен грейпфрут, запечени орехи.
4. Зелена салата, зелен лук, рукола, краставица и охладен сварен басмати ориз, сол, зехтин, лимон:
Скрит текст:
Основен дресинг: лимон, сол, зехтин.
5. Снежанка с венче от зелена салата с пресен чесън:
Скрит текст:

6. Броколи с копър, пресен чесън, носят на дресинг от заквасена сметана, синьо сирене и капки лимонов сок. Или топъл дресинг от течна сметана със синьо сирене.
Скрит текст:
7. Леко подварени броколи с хрупкав бекон, червени боровинки, кедрови ядки, пармезан или синьо сирене. Взаимствана е от едно заведение в което я предлагаха в следния вариант: салата от  сурови броколи, карфиол, червени боровинки, пармезан на люспи, запечени кедрови ядки, парченца запечен бекон и дресинг от зехтин, лимон и мед, горчица и шарен пипер.
Беше много сполучлива, но твърдите зеленчуци не бяха моето нещо. Ако бяха бланширани и хрупкави, но не и съвсем сурови, салатата щеше да бъде идеална.. за моя вкус.
Рибни предложения: 1. Зелена салата с пушена сьомга или пушена риба, рачешки ролца, маслини, лимон, сол, зехтин:
Скрит текст:
2. Зелена салата с морски дарове  - риба тон, миди, скариди, рачешки ролца.

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 10:38 от Джаста Праста

# 494
  • Мнения: 182
Здравейте!Моята салата от последните дни-сварена кафява леща ,червено цвекло от буркан,орехи,лук,натрошено сирене,зехтин,сол.Много  вкусно!

Общи условия

Активация на акаунт