Гонят ли ви....леки форми на депресия?

  • 3 563
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 052
Шарковище, пролетта и есента са сезоните на депресиите. Свързано е и с количеството светлина. Колкото до неделните-има си термин за това, все пак те очаква една нова седмица изпълнена с "вълнуващи"предизвикателства! Глези се, занимай си се, и ще се нагодиш. Hug
Има и различни типове психика, аз май съм хипер чувствителна, особено напоследък, и само като погледна ъгъла на светлината, помисля си за зима и ми избиват сълзите, но после се сещам, че и в есента и зимата има толкова очарование, и ми минава.

# 16
  • Мнения: 5 622

 Ми то си е научно доказано, че е точно така. Намаленото слънцегреене допринася за по-честите депресии у хора с по-лбаилна психика. Съвсем нормално си е. Друг е въпросът, че не е никак приятно.

И аз от време на време съм абонирана за такива депресионни състояния  ooooh!

# 17
  • Мнения: 6 167
в края на лятото и аз се чуствам тъжна ( чак депресирана, не)
но съм в синхрон с времето
докато се нагодя на нов климат.. ужас.
мислите за много дрехи, чорапи, обувки, шалове и чадъри ме побъркват.
като си гледам плетения стол на терасата и като мисля, че трябва сега да го
прибера, да се затворя тука... ужас. Sad
няма лек. пак ще дойде лятото!

# 18
  • Мнения: 805
Ами как ... Преди всичко много говоря. И споделям, не се притеснявам да споделя. Творя. Слушам и пея. Излизам. Чистя. Играя си с децата и с чужди деца си играя  Laughing Търся помощ, ако се налага. Не мисля за кремове, диети, минети и как ще ми стоят есенните парцали от миналата година. И много секс  Mr. Green И все пак всичко е крайно индивидуално. Хората са го казали : Приемете притеснението като стимул, а не като пречка.  

# 19
  • Мнения: 2 212
И аз съм така, макар, че специално есента ми носи някакъв уют... но ако можеше след нея да дойде пак пролет, да я прескочим някак си зимата....А въздействието на пряка слънчева светлина върху психиката си е доказан психологически процес, дори имаше нещо за хора, които ги оставят да живеят в пещера за 40 дни...

Абе откъдето и да го погледнем, скапана работа е тоя студ и мраз, ама поне добре, че празниците като Коледа, Нова година, че и РД-то ми са зимата, та да има нещо по-ведро  Peace

# 20
  • Sf
  • Мнения: 808
Да, макар да не ги наричам депресия... Това идва от бездействието ми, може би...
Затова гледам да се занимавам с много работа и да се срещам с приятели и когато успея да си открадна една тиха неделя, се радвам, че имам малко време да си почина.

Но иначе е по-скоро настроение... Тягостно, замислено, мдааа, много се мисли като ти събере повече свободно време, а и ако е сумрачно и студено, още повече... Това за хормона и мелатонина е абсолютно вярно. В скандинавските страни, където половин година е бяла нощ и после е сумрак, там през втория период оцеляват само кореняците.

Много дълъг ми стана постингът, но калпазанка, ако отговори, няма да сподели нещо изключително и ново /калпазанче, извинявай, не успявам с думи да се изразя/, защото да се мобилизираш и да не се поддаваш на деперсията е много различно и индивидуално за всеки един!

Сега прочетох на калпазанка постинга, явно доста дълго съм писала, докато постна...

Последна редакция: нд, 17 сеп 2006, 15:04 от кросамая

# 21
  • София
  • Мнения: 1 210
не!
имам проблеми с гнева, не с депресиите.
Аз също - и колкото повече се ядосвам - толкова повече подлудявам от това, че се ядосвам. И се депресирам, че съм станала нервна незнайно защо.. а бе - омагьосан кръг. А зимата, като ми се мръква в 17:00 - тогава съм в депресийки почти нон-стоп.

# 22
  • Мнения: 805
... защото да се мобилизираш и да не се поддаваш на деперсията е много различно и индивидуално за всеки един!

Хъ, анджък.

# 23
  • Мнения: 6 243
не!
имам проблеми с гнева, не с депресиите.
Аз също - и колкото повече се ядосвам - толкова повече подлудявам от това, че се ядосвам. И се депресирам, че съм станала нервна незнайно защо.. а бе - омагьосан кръг. А зимата, като ми се мръква в 17:00 - тогава съм в депресийки почти нон-стоп.
А, не. При мен не е чак толкова драматично. Като не съм в кондиция, казвам пет-шест приказки за майка му на тоа, дето ме е скосил и съм 6. Ако ми е криво безпричинно, казвам си на мене пет-шест приказки какво съм тъпо парче и пак ми олеква. Аз лесно се разтоварвам.

# 24
  • Мнения: 1 909
И на мен липсата на слън4ева светлина ми действа понякога прекалено тягостно...
В такива моменти мъжът ми винаги ме (пред)усеща и благодарение на него не задълбавам по-дълбоко  Whistling.
Обикновено разходките, пазаруването (дори и само зей-пазар да е) ми действат положително - оби4ам да купувам подаръци.  Hug
Важно е 4овек да открие при4ината и кое действа тонизиращо.   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Хайде и аз в отбора  Peace
Чувствам се точно по начина, който си описала и ме държи така до следващото лято... Rolling Eyes
Старая се в този период да си доставям радости по всякакъв възможен начин. Наясно съм какво ме прави щастлива или най-малкото радостна и доволна и се стремя към това. Поддам ли се на апатията, затъвам още повече... Sick

# 26
  • Мнения: 4 668
Ми , не ... аз обичам есента и зимата  Hug може би защото съм родена края на октомври  Wink А и откато се е родил малкия съм станала дразнещо спокойна и не ми пука за нищо , нито пък изпадам в депресийки . Преди по ме друсаха разни такива .

# 27
  • Мнения: 494
Гонят ме и то редовно, но не е заради времето  Simple Smile

Какви ти леки форми. Имам чуство че съм в най -тежката категория на депресия. Рева по цял ден  newsm45,не ми се говори с никой ,не искам да виждам никой. Мразя най- вече себе си. Искам да изляза възможно най -бързо от това състояние, защото положението се влошава и незнам докъде ще ме доведе. smile3518

# 28
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Гонят ме, дааа..., по-лошото е, че ме и настигат. Wink
Аз съм ведър човек, но всеки си има лоши периоди. Сутринта беше едно такова сиво небето, ааха да завали...Какво друго, освен да се депресираш?
Но среща с приятели или разходка с децата ме вади от такова състояние. Т.е - смятам, че депресията ми е съвсееем повърхностна.

# 29
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 672
Да, тази година го забелязах за пръв път по-отчетливо.
Просто като видя как в 8 часа вечерта е почти тъмно, и ми става някакво супер тегаво,
сякаш някакъв капак се захлупва върху мен. cry
Сега, понеже сме в средата на един огромен ремонт, малко ми се ангажира съзнанието,
изморявам се доста физически, което малко от малко измества емоционалния ми дискомфорт.

Общи условия

Активация на акаунт