Кка да премахна мъх от ватиран анцуг

  • 782
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 487
Здравейте момичета. Имам следното питане: ММ има две ватирани долнища и при събуване падат едни черни мъхчета навсякъде. Буквално цялата къща е в тях. Имате ли идея как да премахна това покритие, за да не се завалва така при носене ?

Последна редакция: нд, 06 дек 2020, 16:09 от Victoria13

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Едва ли има как да спрете появата им, но лично аз съм си купила от онези машинки за премахването им, и пак се появяват при носене на дрехите, после пак ги махам с машинката и така....

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 597
Имала съм такива дрехи и обикновено след няколко пранета нещата се оправят. Каквото има да пада, паднало е.

# 3
  • Мнения: 40 833
Имала съм такива дрехи и обикновено след няколко пранета нещата се оправят. Каквото има да пада, паднало е.

А след прането ги мини няколко пъти с онези лепкавите валяци, докато спрат да пускат мъх.

https://www.pokupka.bg/wp-content/uploads/2017/10/lepjascha-rolk … ervni-lenti-2.jpg

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 597
Като ги прекарам няколко пъти през пералня и сушилня, няма мъх вече. Нали виждам какво вадя от филтъра на сушилнята.

# 5
  • Мнения: 12 747
И аз така, с пране. Не съм знаела, че има някакви валяци за целта.

# 6
  • Мнения: 40 833
Тези валяци са супер за всякакви косми и мъхчета от всякакви дрехи. Има някои мъхести материи, които ако не се минат в последния момент,  когато сакото вече е облечено, все имат полепнали неща. Имала съм и такива черни панталони - ми стават безупречни само с валяка.
Но и за питането стават - миналата година подарих на майка ми един поларен халат, но след пробата цялата бях в мъхове. Ми първо изтупване, а после с валяка и като го подарих нямаше никакви проблеми.

# 7
  • Мнения: 10 499
Сушилнята ще събере всичко. Едни-два пъти като мине през нея и няма да има какво да пада.

Общи условия

Активация на акаунт