Номинации за "Златна малинка" на 2020 година

  • 2 848
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 495
Тази година нямам големи провали. Слабо съм оценила само следните книги:
Германският пациент- М. Вешим
Хюга ваканция- Р. Блейк
Лятото на неудачниците- Галин Никифоров

# 16
  • София
  • Мнения: 1 423
Двете ми най-големи разочарования за 2020 - "Армада" на Ърнест Клайн и "Обсадата" на Реверте.

# 17
  • Мнения: X
"Ад" Божествена комедия - Данте Алигиери. Наскоро започнах да я чета и много ми харесва, това е първата книга от италиански автор, която чета.
"Един живот" - Ги дьо Мопасан. Много приятен роман, харесва ми стилът и начина, по който автора е описал всичко.
"Високият замък" - Станислав Лем. Тази книга ми се видя скучна и безинтересна, не ми хареса много.

# 18
  • Мнения: 10 757
Двете ми най-големи разочарования за 2020 - "Армада" на Ърнест Клайн и "Обсадата" на Реверте.
Ох, не съм само аз, дето не харесва Обсадата. Олекна ми! Мислех, че съм прекалено тъпа и за това не ми харесва Joy Шегувам се, умна съм Grinning, а книгата е мъчение Cry Четох до 150-200 страници и си казах „Стига”... Пак бая се озорих!

Номинирам също „Английският съсед” на Михаил Вешим. Такива хубави отзиви четох, такива очаквания имах... Ми плосък хумор, стил Комиците. Не ме изкефи, не я дочетох и нея.

Но най-голямо разочарование през 2020 ще остане „Кръстопът. Кемал Ататюрк по трънливия път на демокрацията”. Исках да прочета за този интересн държавник, а се оказа, че той не участва в книгата Grinning, поне докато четох, пак стотина страници. Само действието се развива по негово време. Доста подвеждащо заглавие! Добре, че дадох за нея 5 лв от промоцията на Сиела. Ама и това е много...

Последна редакция: сб, 02 яну 2021, 20:54 от Ели-Мели

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
"Ад" Божествена комедия - Данте Алигиери. Наскоро започнах да я чета и много ми харесва, това е първата книга от италиански автор, която чета.
"Един живот" - Ги дьо Мопасан. Много приятен роман, харесва ми стилът и начина, по който автора е описал всичко.
"Високият замък" - Станислав Лем. Тази книга ми се видя скучна и безинтересна, не ми хареса много.

Сбъркал си темите? В темата за Малинките хвалиш някакви книги? Тази на Лем ли номинираш, не разбирам поста ти изобщо.

# 20
  • Мнения: X
"Ад" Божествена комедия - Данте Алигиери. Наскоро започнах да я чета и много ми харесва, това е първата книга от италиански автор, която чета.
"Един живот" - Ги дьо Мопасан. Много приятен роман, харесва ми стилът и начина, по който автора е описал всичко.
"Високият замък" - Станислав Лем. Тази книга ми се видя скучна и безинтересна, не ми хареса много.

Сбъркал си темите? В темата за Малинките хвалиш някакви книги? Тази на Лем ли номинираш, не разбирам поста ти изобщо.
Мислех, че може да се посочат хубави книги, явно съм объркал темата. Ако не е по темата, нека модератор да го изтрие мнението ми, аз се опитах, не можах.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 022
Двете книги, които ме разочароваха миналата година са "Моята история" на Мишел Обама - тръгнах без очаквания, но книгата се оказа съвсем бозава, направена уж да те грабне по американски, но абсолютно нищо интересно не намерих в нея, нищо! И "Разказано на водата" на Паула Хоукинс - тук вече тръгнах с голямата кошница, заради "Момичето от влака", и може би затова се разочаровах. И двете дочетох насила, с надеждата все пак да ми харесат, но не би.

# 22
  • софия
  • Мнения: 111
чакай да се самоцитирам от една съседна тема, че не знаех, че има и хейтърска:
Не знам дали всяка година се пише книга, която да ме грабне.
Но за антинаградата през 2020-та имам безспорен фаврит: автобиографията на Барак Обама.
Много лъже тоя човек бе.
Пише като треторазряден холивудски сценарист. Шаблон до шаблона, мила моя майно льо... Аз издържах до момента, в който той и женската обама изцяло под външен натиск и с ОГРОМНА неохота решават да се жертват за народа и да приемат номинацията за президент.
Интересен беше и моментът с попадането му в Харвард. Преди това си мислех, че е сложно човек да отиде в Харвард без връзки и пари, но се оказва, че не е така. На него много естествено му се получава. Решава и отива. Без обяснения кво-що. Иначе бедно момче.
Та... модератор/ката на раздела може да изтрие това мнение като офтопик, но това е, което мога да кажа за книгите на 2020-та Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 579
През изминалата година почти нямам достойни за номинация в тази категория книги. Но една заслужава такава малинка според мен несъмнено.Книгата е издадена още през далечната 2004--та. Но аз съм имала честта да я прочета едва през 2020. Заглавие: "Козметика на врага", Автор: Амели Нотомб.Като цяло ценя творчеството на тази интересна особа, но точно тази просто я минах по каналния ред.  Единственият плюс на тази книга за мен е всъщност минусът - това, че е изключително кратка. Съвсем в стила с излиянията вътре, можеш да я прочетеш при едно малко по-дълго посещение на санитарния възел. После пускаш водата и забравяш всичко.

# 24
  • София, България
  • Мнения: 631
Здравейте, да се включа и аз към темата.
Изобщо не ми хареса "Изчезването на Йозеф Менгеле" от Оливие Гез, имах чувството, че са нахвърляни някакви мисли и идеи просто ей, така. Без никакъв смисъл, прочетох я по диагонал, защото книгите за ВСВ са ми доста интересни попринцип и имах добри очаквания към тази, но не. Тотална загуба на време за мен. Сега съм взела друга книга "Менгеле - ангелът на смъртта", но още не съм я започнала и все пак се надявам, че ще е по-добре от тази.
Друга книга, която си взех отдавна, но прочетох през 2020 е "Жената с червеното тефтерче" от Антоан Лорен. И към нея имах големи очаквания, но изобщо не ме впечатли, някак си много недовършено ми остана всичко, не знам, уж четох добри отзиви за нея преди да си я взема, но явно не е моята книга.
"Примката на призрака" Хенри Джеймс, много скучна книга според мен. Уж трябваше да предизвиква страх и ужас в мен, а всъчщност единственото, което изпитах беше скука и отегчение.
И последно "Нищо" от Яна Телер, каквото и да кажа за тази книга ще е малко. Това е най-отвратителната книга, която съм чела...

# 25
  • Мнения: 2 579
"Нищо" -то и на мен ми се стори ужасяваща и тъпа. Или ужасяващо тъпа книга.

Общи условия

Активация на акаунт