Живот заедно.

  • 7 806
  • 143
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 599
Ама авторката нищо не казва, какви са тия ограничения от страна на родителите?

Аз имам някакви предположения, но вместо да гадаем, по-добре е Лилия сама да внесе яснота.

Скрит текст:
От думите ѝ, че той ѝ липсвал вечер, оставам с впечатление, че родителите ѝ са против той да преспива у тях, както може би и тя в неговия дом. Т.е. през деня и вечерта да правят каквото си щат, но вечер всеки в леглото си.
От една страна, липсата на терен за секс е добър стимул за началото на съвместен живот, въпросът е дали има къде да живеят заедно. И най-вече желание, разбира се.
От друга страна, този „разделен режим“ пък дава всякакви възможности на младежа да се възползва от свободата си. И може би това е, което най-много я притеснява и затова напира да се събират.
От трета страна, ако младежът живее отделно от родителите си и не иска да предприеме крачка към съжителство, това означава, че свободата му е по-важна от удобството гаджето да му е на една ръка разстояние и да не се налага да го изпраща вечер. Това пък води до други мисли и т.н.

# 31
  • Мнения: X
Заживяването с мъж направо му го описахте като някаква робия на момичето. И защо забавленията трябва да спрат като заживееш с някого (освен ако под забавления не се разбира всяка вечер да си с различен)? За мен живота с гаджето ми на 20 беше сто пъти по-хубав от живота с мама и тате и то ме глезеше,а не те. Притеснителното в случая на авторката е страха да не загуби приятеля си, това не е добра основа за сериозни отношения. Така че набира смелост, предлага му да заживеят заедно и натам каквото сабя покаже, иначе как точно ще се опознаят? Ограниченията на мама и тате ще ги разтегнат някак, то с "ще се сгодим скоро" години се избутват.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 990
Авторката дращи за съжителство, за да не изпусне момъка. Явно той не се притеснява от това, след като в прав текст е казал, че има време да се правят на семейство. В този случай не бих предприела никакви стъпки за съвместно съжителство, най-малкото до момента, в който мога да си позволя да бъда пълноценен партньор във връзка.
Като цяло звучи, че иска да му се увеси на врата и да не го отърве, което е много лепкаво.

# 33
  • Мнения: 10
Аз съм на 26 години, той е 2 по-голям от мен. Кариера имам, уча магистратура (задочно). Издържам се самостоятелно. Доходите са ни високи и от парична гледна точка сме независими. Той също работи доходоносна работа. За деца и брак съм споменала някога в бъдеще.. не се опитвам да връзвам никого, нито ще се "застраховам" с бебе.

# 34
  • Мнения: 2 209
Ами ако наистина го искаш, просто говори откровено с него. Друг начин няма.

# 35
  • Мнения: 21 440
Аз съм на 26 години, той е 2 по-голям от мен. Кариера имам, уча магистратура (задочно). Издържам се самостоятелно. Доходите са ни високи и от парична гледна точка сме независими. Той също работи доходоносна работа. За деца и брак съм споменала някога в бъдеще.. не се опитвам да връзвам никого, нито ще се "застраховам" с бебе.

Ами ако е така, не виждам какво ви пречи да се съберете. Щом имаш високи доходи излизай на квартира и му предложи да заживеете заедно. Той, предполагам живее отделно от родителите си?

# 36
  • Мнения: 25 599
Доходите са ни високи и от парична гледна точка сме независими.

На независимия човек мама и татко не му поставят ограничения. Simple Smile
Той може и да е независим, но ти явно не си.
Така и не каза младежът сам ли живее, или с родителите си? И къде искаш да се съберете да живеете заедно.
Не е голо любопитство, важно е. За връзката ви е важно, не за мен. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 10
В момента живее с родителите си поради независещи от него причини, но има свой апартамент, който е готов за живеене. За родителите ми.. те са строги и на тези години се чувствам притисната.. думите докато сядаш на моята маса и се прибираш в този дом правилата ще са такива. Той е човек, който държи на сбирки с приятели, почивки, разходки, а аз за да отида с него трябва да се обяснявам с дни (с кой ще бъда, къде отивам...)

# 38
  • Мнения: 46 510
Какво е това вкопчване в човека, едва от година сте заедно? На колко почивки сте били, колко хубави моменти толкова имате, колко преживяхте за година, че толкова драпаш да живееш с него? И откъде си сигурна, че е точно той, идеалния, с когото да създадеш семейство?
Точно защото не знае, няма смисъл да губи време. Чак като се съберат под един покрив, може да види какъв е всъщност.
И ние заживяхме като студенти заедно, от самото начало на връзката и не съжаляваме за това.
Какво да чакаме?

liliya_borisova1, подобрете си комуникацията. На нас и да ни обясняваш, няма да помогне. Говорете един с друг и решете какво ще правите.

# 39
  • Мнения: 9 694
В момента живее с родителите си поради независещи от него причини, но има свой апартамент, който е готов за живеене. За родителите ми.. те са строги и на тези години се чувствам притисната.. думите докато сядаш на моята маса и се прибираш в този дом правилата ще са такива. Той е човек, който държи на сбирки с приятели, почивки, разходки, а аз за да отида с него трябва да се обяснявам с дни (с кой ще бъда, къде отивам...)
Дори няма да обяснявам как звучи това. Кое  ти е самостоятелното, ано на 26г не можеш да идеш на кафе с гаджето без да питаш татЕ?!?

# 40
  • Мнения: 25 599
Прави са родителите ти да ти поставят условия. На теб, щом не ти отърва, си напълно в правото си да се изнесеш и поемеш живота си в свои ръце. Все пак си вече на 26, не на 16...
Но ако не си готова да се пуснеш от полата на майка си, няма смисъл да напираш да живеете с младежа заедно.
Не че не става от ръцете на тати в ръцете на милото, но за самата теб не е здравословно.
Поживей малко сама, почувствай вкуса на свободата и тогава мисли за обвързване.
А и не се знае, ако младежът види, че наистина си готова да напуснеш родния дом, да ти предложи да заживеете заедно. Може твоята нерешителност и зависимост от родителите да го спира на този етап.

# 41
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами, като се познават родителите ти с момчето и знаят, че където и да отидеш, си с него, а връзката вие сериозна, не би трябвало баща ти да продължава с това "Докато сядаш на моята маса......"
Да не се окаже от ревнивите татковци, решили че няма достоен мъж за дъщеря им?

Мисля си, че  първо трябва да се пребориш за самостоятелността си в семейството- да покажеш на на себе си, а после и на момчето, че можеш да управляваш живота си.
Защото, вероятността от една зависимост да попаднеш под друга, е много вероятна.

# 42
  • Мнения: 478
В момента живее с родителите си поради независещи от него причини, но има свой апартамент, който е готов за живеене. За родителите ми.. те са строги и на тези години се чувствам притисната.. думите докато сядаш на моята маса и се прибираш в този дом правилата ще са такива. Той е човек, който държи на сбирки с приятели, почивки, разходки, а аз за да отида с него трябва да се обяснявам с дни (с кой ще бъда, къде отивам...)
Струва ми се за теб би било най-важно да живееш отделно от родителите ти. Не е задълджително заедно с приятеля ти. Ако имаш пари защо не опиташ да живееш в апартамент под наем примерно?

# 43
  • Мнения: 2 375
Няма логика тя да заживее сама. Нали имат връзка и се обичат. Той трябва да и влезе в положението. Той има апартамент, защо живее с техните (не е на 18). Може да опитат заедно.

# 44
  • София
  • Мнения: 7 990
В момента живее с родителите си поради независещи от него причини, но има свой апартамент, който е готов за живеене. За родителите ми.. те са строги и на тези години се чувствам притисната.. думите докато сядаш на моята маса и се прибираш в този дом правилата ще са такива. Той е човек, който държи на сбирки с приятели, почивки, разходки, а аз за да отида с него трябва да се обяснявам с дни (с кой ще бъда, къде отивам...)
Надявам се, че си давате сметка, че написаното не говори особено добре за Вас. Търсите някого, посредством когото да се отървете от родителската свръхопека. На 26 години да не сте постигнали елементарна самостоятелност и да зависите от разрешението на родителя, не е много хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт