Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 140

  • 63 237
  • 750
  •   1
Отговори
# 285
  • Sofia
  • Мнения: 4 023
Здравейте,
ще правя торта с готови блатове "Медовик" от Берьозка. Питането ми е дали се сиропират. Ще използвам два вида крем – Маскарпоне с бита сметана и варен крем.
П.П. Тортата няма да бъде френска селска.

Блатовете не се сиропират, но последният път когато правих със същия сметанов крем беше мека на втория ден т.е  24 часа е минимума да престои за да не бъде суха. Ако ви трябва по-бързо тортата обаче много внимателно може да пробвате с кафе или ликъор.

# 286
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Vache  чудесен резултат! Браво и на рожденичката, това е била наистина специална торта Hug

# 287
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache  чудесен резултат! Браво и на рожденичката, това е била наистина специална торта Hug
Благодаря! И вие много ми помогнахте Heart

# 288
  • Мнения: 669
Момичета, имам въпрос, ще правя двуетажна торта подобна на тази


Какви трябва да са размерите за да изглежда добре? Например долен етаж - 24, горен- 18 см как е?

# 289
# 290
  • Мнения: 754
Здравейте, преди няколко страници бях питала за украса на торта-коте и минавам да споделя аматьорския си краен резултат 😛 Не е върха, то е ясно, но пък да е полезно при наличие на детенце, лудо по котки 🤩
 
Скрит текст:

1. Кремът е маскарпоне и сметана, която естествено разстапя фондана. (Не исках покрита). Направих малък тест с муцуна, очи и мустачки от черен фондан, които “прокървиха” (изцапаха крема), шавалийкаха и въобще лоша работа, макар и да ми беше по-лесно да ги оформя с фондан, язък!
2. Както ме посъветваха в темата, опитах с тъмен шоколад. Разстопих, с миниатюрен импровизиран шприц ги нарисувах на хартия за печене, доволно сложих в хладилника да се охладят и всичко изглеждаше супер, докато не се опитах да ги пренеса върху тортата. Леле, един час мъка! Не стига, че ръцете ми треперят (по принцип), ами и се случи голяма жега и от допир тези дяволски тънички линийки директно се разстапяха и чупиха дори като се опитвах да ги трансферирам заедно с хартията. Кажете да знам какво да променя при следващ опит?  (Само не да рисувам директно отгоре, че абсурд да успея дори с една права линийка 🤪)
3. За всеки случай направих украса и на двете, че беше голямо парти, а и в случай че първата пострада или не става за нищо 🧐

# 291
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Celesté, шоколад пипам винаги с ръкавици - допирът на топлите пръсти винаги оставя следи.

# 292
  • Мнения: 167
Преди време бях попитала с какви бои и върху какво се прави рисунка върху торта. Тогава мислих да заложа на принт, който да поръчам от някъде, но в крайна сметка реших да се вихря и да пробвам да рисувам. Ето го и крайния резултат:

# 293
  • Мнения: 6 777
bani4arkata, чудесна морска торта се е получила, а русалката е един път Hands Thumbsup.

И котенцата са хубави. Не си личи, че е имало проблеми Hands V.

Celesté, шоколадът си е капризен материал за работа, още повече в жегите. Темперираният шоколад е една идея по-стабилен и не се топи чак толкова бързо. Ръкавиците помагат, както съветва Вещица. А преди години гледах някой от сладкарите слагаше кенче с бира в камерата и от време на време го вадеше и го държеше в ръцете си, за да се охладят.

# 294
  • София
  • Мнения: 13 206
ОО, каква красива русалка!

# 295
  • Мнения: 9 533
Страхотна торта, браво!

# 296
  • Видин
  • Мнения: 288
Да се разпиша с една торта, кексчета и близалки. Доста се притеснявах, особено за фигурката, но мисля че се справих добре.

# 297
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Къдрокоске, супер се е получило, за мен си царица на поша!

Аз не съм се включвала скоро, но това лято реших, че няма да правя торти, защото без климатик в жегата не ми спори работата. Но пък ще покжа последното, което правих, което също е на тема пчеличка Grinning Малко се е изпотила тортата докато я снимам.

# 298
  • Мнения: 6 777
Чудни торти сте спретнали Hands Thumbsup.

В тези жеги тортите хич не са на дневен ред у нас. Само едно мини ягодово "тимирису" Joy правих, че малкото Буболече си пожела, но така и не стигна до снимка.

# 299
  • Видин
  • Мнения: 288
Благодаря за хубавите думи! ❤️

SilverDream, страхотна е тортата! Пчеличките са уникат отвсякъде! Моля те, направи едно видео за такива като мен. ☺️

Така и така писах, ето една с фея. Топер е. Но на мен ми е любимата.

Общи условия

Активация на акаунт