Мами в арабски страни-9

  • 21 986
  • 294
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 815
Браво, Ноя!!   bouquet
Хубава новина за резултатите!!!  Hug
Повече да на сме чули за болни!!!  Heart Eyes

Поздрави!!!

# 226
  • Мнения: 2 804
Креми , браво на Сами да ти е жив и здрав да те радва още повече .
Ноя , радвам се че не е нещо сериозно , ще се наложи да пиеш по-повечко вода , но по-добре така
.Аз имам да приготвя още малко неща и трапезата е готова .
Но нали съм сама та нямам нужда от много работи , даже и от супата се отказах ще направя задушени зеленчуци и пилешки крилца .

# 227
  • Мнения: 3 463
Креми,тук няма паркове,само един и той е в ремонт и затворен от не знам кога си,няма и алеи за разходки,а и през деня е 38 градуса,така че е невъзможно.Когато съм в България или другаде и аз не се спирам като теб.

Любс,трябва да се видим следващия път. Simple Smile

Дани,на Ния и дай крилца само, на това може да кара с дни .

# 228
  • Мнения: 1 269
добър ве4ер и от мен

ноиа ама ти защо се връзваш на такива "интилигентни" особи Shocked  леле останах като гръмната.това ми била у4ителка.КОМПЛЕКСАРКА.измислена героиня от любовен роман. Sick
я се забавляваи и не се напрягаи,не си заслужава да си тровиш нервите за глупости Hug

люба какво стана с работата?направи ли св?

ние излизаме по-късно сега,моловете са празни,но това е един плщс за мен.като пусна децата поне са ми пред погледа,а не неиде из тълпата Grinning по4вавт намаления и аз се то4а за пазар.смятам да отида до мол оф емиреитс,4е много ми харесва,а вси4ки магазини са на куп.
тук определено захладнява.в центровете е доста студено и ве4е ще обли4ам децата с дълги панталони затворени обувки.

тази госпожа оплю българ4етата набързо.да доиде и да види възпитаните араб4ета какво правят.с една приятелка си пуснахме децата(неиното е на 1г 4 месеца) да играят в детския център и 2 араб4ета на по 6-7 годинки все при малките се бутаха.едното хвана детенцето на дружката и по4на да му извива кра4ето.тя им направи забелека,но те я игнорираха.след няма и 10 мин 4увам дима да реве(дере) аз бях с малкия в топките.отивам да видя същите деца я ударили в корема и тя милата много се уплаши.казвам ви полудях.извиках управителя и исках да видя маика им.попитах ги защо са я ударили и таки ли ги възпитава маика им,а те ме гледат и ми викат ми тя добре ни у4и Shocked маиката я нямаше никъде,оставени бяха без надзор.еи как ми вдигнаха кръвното няма да ви казвам.малката още ги говори.лошият батко ударил дима Cry


оф 4е дълго стана

# 229
  • Мнения: 2 804
Миленка , и аз вчера имах такъв инцидент .
Ходихме да купим дънки и обувки на каката и няколко други дрешки на малката та там имаше едно дете на видима възраст 6-7 години .
И тъй като Самира уж беше до мен си разглеждам спокойно , 2 минути по-късно Самира плачеше , а това зверче беше изчезнало .
Но аз бях побесняла въртях се да го намеря , но заедно с майка му се бяха изпарили .

# 230
  • Мнения: 152
Добър вечер и от мен!Явно и арабчетата са малки дразнителчета  Twisted Evil.Радвам се,че иначе сте добре.Няма болни    smile3501.
 Ноиа добре че и при вас няма нищо сериозно,повече водичка и ще се оправиш  Hug.Сега обаче ви оставям ,че нещо ме боли глава и едвам седя пред компа.Лека вечер,много преградки и целувчици на вас момичета и на малките сладурковци    love001.Сладки сънища на всички  newsm46.Малко е раничко още,но аз ще си полегна за сега и не знам дали ще се включа по-късно   bouquet

# 231
  • Мнения: 2 804
Камелчо , дано си по-добре по-късно пак да ни навестиш !

# 232
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Ноя, пак да ти кажа, че се радвам за добрите новини Hug поздрави всички в къщи!
що въобще се занимаваш с такива хора от съседната тема Rolling Eyes подминавай.
колкото, че си ми лигленка, си знам. там ти е чара Heart Eyes

Милена, в Шотланската клиника имат пак промоция на избелването. само 900диархама. Heart Eyes
тази зима така се карах с една пред нас в парка. детето й със засилка буташе Зайед, тя си чопли семки #Cussing out ако беше Бути, яка й душа...
Можеш ли да провериш в детските магазини за играчки дали има от магнитните дъски за рисуване. в клиниката в Шарджа имаше , но голяма. не съм виждала по магазините Embarassed


Креми, обикаляй докато можеш, че после само студ иде. аз изкуфявам в тоя студ. тук цял ден вали Sick
Мерси за пожеланията за вилата  bouquet да ви се връщат. на малкия много му харесва, не иска да си тръгва. отзат има малка рекичка, едва го опазихме сух.  хубавото е , че е след основен ремонт, даже и изолация са сложили. само двора ще оправим на пролет. догодина, живот и здраве, там ще сме.

на мен поста ми се отразява добре. кило и половина си смъкнах Laughing но и тук няма толкова сладки неща. на ифтар си ям фурми с любимата на Милениния МУбарак-Филаделфия, но с ниската масленост Mr. Green после саладка( добре, ч е тук има хора дето садят репи и марули по това време) . после ще си хапна повече. сутрин само Вита голд и вода. Милена, на мен срещу жажда ми помага много дълъг душ Laughing поне се хидратирам отвън. свиква се. вие поне прекъсвате по-рано. тук чак в 7и 10

лека вечер!

# 233
  • Мнения: 1 269
миме виждала съм такива дъски в беиби шопа.  в Toys R us  неможе да няма.да проверя ако ти е спешно.
коя е тази шотландска клиника?аз съм се спряла на една на джумеира,4е маи ще ходим семеино(ако се престраши мъжкото тяло) Mr. Green

ех таз филаделфиябе,дима и тя много си я хапва.
няма да е утре поста,4е още не ми е свършило Embarassed

вие сега ме наплашихте с този студ в Бг и взех да се замислям дали да си ходим newsm78 само като се сетя 4е трябва да се навли4аме с пуловери и якета и маи много не ми се тръгва. Simple Smile

гледаме ма4а 4елси- левски.дано не е само поредния резил Laughing



# 234
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
 клиниката, където ходихме с Ноя.  Simple Smile на Джумейра сигурно е по-скъпо.
направо ти се чудя как ти се пътува пак в тоя студ Shocked

# 235
  • Мнения: 815
Добро утро, момичета!!

Ноя, непременно следващия път трябва да се засечем.
Миленка, не съм намерила още работа. Дадох CV-то на Надя на приятелката й и ми каза да чакам за интервю.

някоя от вас може ли да ми копне една изпробвана рецепта на хрисата, 4е тука се ядосвам, 4е продават някакво подобие, сухо и искат да го яде линда,да й направя аз!

Марси, отговарям със закъснение, но изпитана рецепта от свекървата:
3 чаени чаши грис
1 ч.ч. брашно
1 1/2 ч.ч. захар (може и по-малко, според вкуса)
2 ч.ч. кис. мляко (или 3 суп. л. мляко на пудра)
1 1/2 ч.ч. масло (маргарин)
2 бакенпоудер

Разбъркват се всички продукти до еднородна каша.
Изсипва се в намазнена тава.
Оставя се да престои около 30-40 мин.
Нарязва се на квадрати.
На всеки квадрат се поставят бадем или кедрови ядки.
Пече се 20-30 мин. до зачервяване от горе.
Изважда се и се полива със студен захарен сироп.
Задължително едното трябва да е топло, а другото студено като поливаш със сиропа.
За сиропа, знаеш, обикновен - захар, вода и лим. сок.

Успех и приятен апетит!!!

На всички останали - лек и ползотворен ден!!!   bouquet

# 236
  • Мнения: 71
Добър и спокоен да бъде денят ви, скъпи момичета! Простете ми, че влизам в темата ви. Нека с две думи се представя: аз съм съпруга и майка на три деца, живея в София. Всички в къщи обожаваме арабската кухня, която е толкова пикантна и разнообразна. Рецепти съм научила от моята сестра която от 16 години работи като управител на хотелиерката част на кораби, първо за кипърска фирма, после за американска. Тя работи  с хора от различни националности. Всеки път когато се върне ме научава на различни рецепти от колеги индийци, пакистанци, араби и т.н.От малките магазинчета на Женски пазар намирам нахут, кус кус, страхотни подправки. Вчера си купих сомак. Мили момичета, моля кажете ме какво е приложението й. После виях една подправка Махтаб, казаха че е за сладки. Къде бих могла да намеря рецепти за сладкиши с тази подправка?
Още веднъж извинете намесата ми.Благодаря ви. Бъдете живи и здрави вие и вашите семейства.

# 237
  • Мнения: 927
Добре дошла Илина!  Hug Hug
Лично аз съм световно неизвестна с готвенето си, така че другите да помагат.
Аз да се похваля,че вчера ни хвърлиха пъпчето на терена на мача Челси - Левски  LaughingБях поръчала на наши приятели да пробват да го запокитят по Роман Абрамович, но ако не стане, да го хвърлят на терена. Така, че ще ставаме футболист от сега нататък  Joy Имаме си вече топка и кукла  Embarassed - футболист от Байерн Мюнхен. Остава ни само да пораснем..  Laughing

# 238
  • Мнения: 71
Благодаря ти Vessy..Дано това което си пожелаваш за малкото съкровище се сбъдне.Ще споделя, ако ми позволиш, моят скромен опит ахахха...Имам двама сина и една дъщеря..на най-големият пъпчето падна в болницата защото ни задържаха....ще кажеш изхвърлено в кофите на болницата..да абсолютно, но пък тя се намира близо до Университета..та това момче наистина доста чете, студент е и му се отдват литературата, философията ..смея се...на втория син е хвърлен в самолет....е милият не се запали за пилот както мама желаеше, но пък тази година го приеха в техническия...но от 4-5 годишен много сръчно боравеше с отверка и все се навърташе около тези, които поправяха колите си пред блока...на малката?...хвърлих го на стадиона на един концерт...ох, ами всяка вечер с микрофон пее и иска да става певица и в същото време дизайнер на дрехи...та така...дали е съвпадение или има нещо вярно? кой знае?

# 239
  • Мнения: 1 269
клиниката, където ходихме с Ноя.  Simple Smile на Джумейра сигурно е по-скъпо.
направо ти се чудя как ти се пътува пак в тоя студ Shocked

като знам,4е ще видя семеиството си и приятели,не се и замислям,но този студ.....а като съм отвикнала от студеното.ох незнам.сигурно ще отидем.средата на октомври,4е мубарак има малко работа преди това
кажи номера да им се обадя,и тук клиниките имат намаления,а и по-ве4ето от тях работят по новите методи в "зъбарството".поне са ми наблизко,4е пак трябва да го измисля кои ще гледа малкия Laughing

люба а с Дона Карън какво стана?ще ти се обадя после. Wink
веси и вие за футболисти ли се стягате?мубарак ми вика даваи му ве4е топка да ритя,и на дуспи4ки да си играем Laughing да са живи и здрави само пък другото времето ще покаже.

Илина здравеи и добре дошла  Simple Smile

аз сумак използвам в салата Фатуш,но някъде съм срещала и рецепти с риба и сумак.ще се разрова по-късно и пак ще ти пиша.
другата подправка нищо не ми говори newsm78 аз ползвам предимно смесени подправки,4е така ми е по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт