Нова седмица се зададе, да я споделим заедно! 18 - 24. 09

  • 4 986
  • 135
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 959
amymommy, добре дошла и от мен в нашата слънчева седмична темичка. Дано да не се уплашиш и по често да ни навестяваш, защото и Кала се опита 2-3 пъти и ни забрави, и Ленни се сеща за нас рядко. С Теб стават 2 Италианските Ни бременелки, дано да повлечете крак и за Джорджа и Зайченцето. Избрахте ли име за малкият принц, или Фло е оставил и тоз избор на прекрасната Си половинка? Hug
Тали Дан, има ли нещо специфично в посрещането на Новата Година при Вас в Израел? Hug
Карилиусче, наистина ли Татито Ви е за последно в Алжир, на него харесва ли му страната? Hug
Ели, осъществи ли се срещата с приятелите Ви? Hug
...аз вече няма да съм мама в чужбина...ще може ли да пиша...
Дидолинке, съвсем и не си помисляй да ни забравиш и обърнеш гръб. Ще ни липсваш- и хубавият Ти цветен стил на писане, и сменящите се красиви аватари, и съветите и хубавите кулинарни изкушения! Винаги ще Те чакаме! Hug

# 106
  • Мнения: 11 329
Гледам, че и вие сте разбрали за Пепа Николова.
Мен така ми се скапа деня вчера, заради новината.
А вечерта трябваше да пеем на една колежка от хора по случай 50 годишен юбилей. Милата лежи в санаториум за рехабилитация след операция на главата.
Пях и ревах като магаре и все си мислех за Пепа Николова. А имах и соло в едната песен, не знам откъде извадих глас.
После коментираха, че сега съм пяла като никога друг път Cry
Весел уикенд на всички!

# 107
  • Мнения: 7 914
Здравейте, момичета,

Тутманика остана за другата седмица.... Rolling Eyes мъжО помогна с една гъбена супа и шопска салата и рече , та отсече...Шеф- Готвача е в отпуск по лични причини Joy...явно, че не ни харесва да готвим и това е! Mr. Green

Иначе аз се чувствам все така страшно изморена - правя нещо за 1 минутка и ходя да си отспивам час... Joy Blush Mr. Green Все си мисля, че след толкова спане вечер няма да ми се мигва, ама си спа като, че ли цял ден съм копала ooooh! Mr. Green

amymommy
, те и другите са ти казали "добре дошла", но и аз да не остана поназад  - навестявай ни по честичко... Hug  bouquet

Вечерница  Hug Hug Hug

Дидке, май вече не остана до тръгването към БГ, а? Rolling Eyes Hug


Изоставям писането, че пак ме хвана Sick ...
 до скоро и приятни емоции през уикендааааа Hug Hug Hug Heart Eyes Hug Hug Hug

# 108
  • Мнения: 5 183
Леле, ама как така по4инала Пепа Николова? Как? Кога? От какво? ooooh!  4е тя млада... а сега кой ще се грижи и за щерка й, дето Йосиф Сър4аджиев така и не я призна  ooooh!

Моми4ета, ужили ме оса. Може ли да има някакви последствия? Какво трябваше да направя? Натрих мястото с 4есън веднага и се замислих колко съм "боса" в тази област - първа помощ при някаква злополука. А имам малко дете, вси4ко е възможно. Какво се прави при ужилване? И има ли зна4ение дали е оса или п4ела? То аз не ги разли4авам, но приятелите, с които бяхме, казаха 4е е оса и я убиха. Ина4е, днес беше прекрасен ден. Детето на наши приятели, живеещи във ферма на около 40 км от града, стана на 5 и бяхме цял ден там...

# 109
  • Мнения: 6 390
Привет банда

Майка
много неприятно, за пръв път ли те жили  newsm78
виж тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=91332.msg1987393#msg1987393

Механизма на ужилване от пчела е следният:
Пчелата притежава жило, което е назъбено като трион, т.е. това си е чиста контра и като се забие няма изваждане. В допълнение то върви с жлеза, която произвежда отрова, а към нея има прикрепен мускул. Та като те бодне пчела цялото жило, барабар с жлезата остава. Не стига това, ами и мускула продължава да се съкращава и да увеличава дозата на отровата, така че става доста неприятно.

Осата жили по същият начин, само че жилото и е гладко и не остава, а и количеството отрова се контролира от насекомото, сиреч по-малкото зло.

А от стършела и човека бяга, щото в процеса на еволюция доста е жилен, та си знае. Ако те ковне стършел по ръката сигурно после цялата ще се издуе, а ако жилне риба пишете я предала богу дух.

1. При пчелите и осите белтъчната смес, наречена отрова с проникването си дразни околните клетки, което води до оток, болка и зачервяване около мястото на проникването. Лечение локално-лед, кортикостероидни мазила, може и антихистамини
2. Ако имунната система на пострадалия е с повишена чувствителност, нищожно малките количества попаднали в циркулиращата кръв, водят до генерализирана реакция с отделяне на хистамиин, който предизвиква оток на лигавиците и спазъм на гладката мускулатура/както и още сума други ефекти/. И понеже дихателните пътища са покрити с лигавица и стените им са от гладки мускули - стесняват се, което може да доведе до задушаване. Това е основен проблем при алергична реакция.
3. Лечение
-адреналин, най-често подкожно, като средство намаляващо бронхоспазъма и подобряващо сърдечната дейност. След прилагането му обаче, човек се усеща гнусно-трепери, поти се, има сърцебиене..... /но оживява...../
-кортизон, венозно, с относително бавен ефект, касаещ бронхоспазъма
-кислород
-други средства

# 110
  • Мнения: 1 860
 Здравейте, момичета! Нямам много време и не мога да чета - пиша от библиотеката в момента. Нашата линия живот и здраве ще е прехвърлена чак в петък.  Tired
 Преместихме се по живо по здраво и ми е много добре сега. Чак се чудя как не сме го направили по отдавна. Вярно, че беше голямото изнасяне, на всичко отгоре Вальо точно него ден се забави на работа, но сега всичко е тип топ.  Wink Габи приема доста добре новата обстановка, има много повече място да играе и мисля че е щастлив по бебешки.  Grinning

 Много целувки от нас и ще се чуем много скоро пак. (а като ни оправят линията какво голям четене ще ме чака ooooh!)

# 111
  • Мнения: 11 329
Майка, извинявай, че чак сега ти виждам питанката.
Аз съм се запасила за такива случаи с Apis Millefica D12 хомеопатично средство на базата на пчелната отрова. Действа бързо и безотказно - премахва отока, сърбежа и зачервяването.
Много е важно мястото на ужилването да не е в близост до лимфни възли, защото и те могат да отреагират с възпаление.
Не ме питай какво изпитание беше за мен юни като бяхме на почивка и на 2 ден ме ужили стършел, а аз от тях реагирам ужасно. Наложи се да ходя на болница.

# 112
  • Мнения: 11 329
Леле, ама как така по4инала Пепа Николова? Как? Кога? От какво? ooooh!  4е тя млада... а сега кой ще се грижи и за щерка й, дето Йосиф Сър4аджиев така и не я призна  ooooh!


Ами татко и най-накрая сигурно ще се вземе в ръце и ще си я гледа.
Ама тя вече е голямо момиче и дето има една дума ще може да се оправя сама.
Аз помня цялата история, защото тогава тя живееше при леля ми и двете заедно работеха в театъра.

# 113
  • Мнения: 7 430
Момичета - ще ставам кръстница на братовчед си Party ...обаче започват въпросите - какво да подарим, как да протече самата сватба, какво се изисква от нас, какво се купува - хайде някой, който е бил или нзае повече инфо от мен да сподели.
Ще съм му много благодарна   bouquet ще МУ направя един ТутмниК и ще си го изям сама Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 114
  • Мнения: 7 430

...кажете ми и моля какво ще е подходящо да облека с тези килца Tired

# 115
  • Мнения: 1 110
Диденце пробвай с туника и пелерина за връхна дреха.

# 116
  • Мнения: 2 959
Добър и слънчев съботен ден, Момичета!

Хей, Италианките, къде сте днес?
Сонитка, Ленни, как минаха сватбите, разказвайте, моля! Ленни, справи се успешно с всички задължения вчера, нали?! Hug
Макдирокче, как сте с Джулката? Hug
Джорджа, поздрави и на Теб, с Масимо и Борянка, липсва ни твоето сутрешно красиво пожелание!
amymommy, как си днес?  Hug
Зайченце, поздрави и на Вас с Криската! Hug
... коментираха, че сега съм пяла като никога друг път...
Вечернице, явно си дала най- доброто от Себе Си в трудния за преживяване момент! Ти лично ли я познаваше Пепа? Hug
Майка, явно доста добре сте изкарали РД във фермата, като изключим неприятното ужилване. Дано скоро се успокоиш и всичко да е наред! Томи натичали се из фермата, те всъщност отглеждат ли животни или зеленчуци и плодове само? Hug
Наничка, бързо адаптиране в новата квартира Ви желая и целувки за Габи! Heart Eyes
Дидка, приятно изкарване на спец. деня на малката Холчита! Да я поздравиш от нас с Даничка. Hug
Карилиус, как изкарахте вчерашният празничен ден? Малкият БТР сигурно вече няма спирка? Hug
Звездице, лека бременност и по- малко негативни преживявания Ти желая в тоз специален момент от живота Ти! Hug
Поздрави и на чешката агитка: Ели с чаровната Бадемка и бъдещата мама Ивалекс! Hug
Тали Дан, приятни новогодишни празници Ви желая в далеч и интересен Израел! Hug

Лека и притна неделя Ви желая!

# 117
  • Мнения: 7 914
Kalida, страшна си как никога не ме пропускаш и винаги успявш да ме зарадваш Hug Heart Eyes

ДиДОлиНКа СЛАДолиНКА, ти си си хубава и с каквото и да сложиш...ама да речем права пола ( или панталон ) с babydoll за блузка...нещо подобно:


Доколкото знам се купува подарък на младоженците ( и те на вас)... и задължително букета и булото на булката... ако се сетя нещо ще добавям Hug

# 118
  • Мнения: 1 110
Калидка, съвсем си права, БТР е направо неудържим, а покраи баб си и прабаба си тук се е разхаитил и разглезил до безобразие. Ама то не остана много време та съм го оставила да се наслаждава Simple Smile

Как е Дана сладурана?

# 119
  • Мнения: 2 959
...никога не ме пропускаш и винаги успявш да ме зарадваш ...
Звездице, това пък как можа да го напишеш, да Те пропусна- точно такъв специален човек като Теб! Просто ми се ще по- бързо да минават тез начални "бременни" неразположения и отново да си ни същата неотразима и усмихната, търсеща и раздаваща топлина Звездица- Хубавица, с нейните енергични и цветни постнги! Hug
Амейка, не ни отминавай, казвай как сте с малкият Шоколадчо с неотразимите очи! Hug
Карилиус, а в Амстердам Ти ли ще си го гледкаш или обмислят вариант за ясла? Hug

Общи условия

Активация на акаунт