Розово зацапване между циклите

  • 1 040
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте , извинявам се ако темата ми не е за тук . Моля , ако не е за тук , да бъде преместена .
Ще разкажа малко за да добиете представа за проблема ми .
Миналия месец цикъла не го чаках на 17/11.
На 03/11 бях в О . Бебеправехме в тези дни . По късно имах болезнени и наедряли гърди . Правих няколко теста за бременност и бяха с втора бледа чертичка . В деня на М пуснах кръвен тест , който също беше положителен . Но точно на 17 ми дойде . Не беше съвсем нормално кървене . Първия ден цапаше , втория ден беше обилен и на третия ден спря . Отидох на преглед , каза , че било спонтатен аборт . (За мен по скоро е било биохимична бременност .) Каза да се пазим три месеца , изписа ми фолиева киселина и тестове за О . През това време , горе долу през ден сме били полово активни , но пазенето ни бе , чрез прекъсване на полов акт.
На 16-ти ден се появи леко бледо розово зацапване . Което продължава през ден до днес , вече 7 дни . Един ден го има , един ден не . Само при ходене по малка нужда го забелязвам . Гърдите са ми все още едри и леко болезнени . Имам 5 дни до М .
Утре имам записан час при моя гинеколог .
Но моля ви , да споделите дали и вие сте имали подобен проблем . Какво се оказа накрая ? Притеснена съм . Не съм си правила тест за бременност . Някак си вътрешно не ми се иска да видя само една черта. Ще изчакам да видя дали ще ми дойде след 5 дни . Моля , споделете как е било при вас. Какво лечение ви изписаха .
Вече си мисля какво ли не .
Преди месец пусках хормони за ЩЖ и преглед при ендокринолог . Каза , че всичко е наред . Ще прикача снимки от последния ми преглед при гинеколог , моля , ако някой може да ми ги разчете .
Извинявам се за дългия пост .
Просто съм много отчаяна вече .
Благодаря предварително .
[/img][/img]

Последна редакция: ср, 09 дек 2020, 14:55 от Golden_caramel

# 1
  • София
  • Мнения: 6 726
При мен тази сага се разви с бременност накрая. Аз прокървих може би за 2 дни и после изведнъж всичко спря. Реших, че ми е дошъл цикъла и много се ядосах понеже правихме опити за бебе. Записах в календара си, че ми е дошло тогава. Реално на датата, която трябваше да ми дойде нищо не стана. 4-5 дни след това направих тест въпреки, че това правих тестове като луда и всички бяха отрицателни.

# 2
  • Мнения: 108
Много се радвам за теб ❤
Аз преди малко правих тест , знам , че е много рано , имам още 5 дни до М и както очаквах резултата е отрицателен .
Даже не знам този месец , кого ми е била О , тъй като трябваше да се пазим три месеца и не съм правила тестове за О .
Странното е , че на 16-ти ден получих зацапването , много бледо розово .
До ден днешен и го има през ден .
Имаш ли спомен на теб на кой ден ти зацапа ?
Благодаря , че сподели .
При мен тази сага се разви с бременност накрая. Аз прокървих може би за 2 дни и после изведнъж всичко спря. Реших, че ми е дошъл цикъла и много се ядосах понеже правихме опити за бебе. Записах в календара си, че ми е дошло тогава. Реално на датата, която трябваше да ми дойде нищо не стана. 4-5 дни след това направих тест въпреки, че това правих тестове като луда и всички бяха отрицателни.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 726
При мен хич не беше бледо даже беше си съвсем нормална кръв като при цикъл, но пък оскъден. Вече на втория ден беше кафеникаво зацапване и на третия приключи. И понеже аз бях прясна след лапароскопия реших, че цикъла ми нормално да е така наредовен. Вече след няколко дни почнаха леки придърпвания в яйчниците, но както казах аз бях с операция преди това. Гърдите ме боляха доста, но пък и това се е случвало преди цикъл.
Честно дъвчех едни хапченца Магнезии рано сутрин преди да закуся, помня, че като хапнах едно толкова лошо ми стана, че го изплюх. После почна да ми се вие свят доста. И така накрая след закъснението на реалния цикъл направих тест и се видя втора бледа черта. После направих още 2, за да съм сигурхна и накрая отидох на кръвен тест.
Пожелавам ви и вие да видите скоро 2-те чертички Simple Smile


P.S А за ден на зацапването преди цикъл може би е било седмица преди цикъла, защото не му отдадох внимание, че много е подранило.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
Бих си проверила хормоните на твое място. След биохимичната, гинекологът не ти ли пусна прогестерон поне? Имплантационното кървене /за което реално споменава I Kravaeva/ обикновено почти съвпада с датата на очакваната менструаци. При теб доколкото разбираме по средата на цикъла...Успех!

# 5
  • Мнения: 108
Не , нищо не спомена за хормони . Каза , че всичко е наред . Предполагам , че може да е киста . Утре ще разбера .
Кога мога да пусна прогестерон за най точен резултат ? Притеснена съм , че имам и тежест ниско долу . Надявам се да не е нещо по сложно .
Бих си проверила хормоните на твое място. След биохимичната, гинекологът не ти ли пусна прогестерон поне? Имплантационното кървене /за което реално споменава I Kravaeva/ обикновено почти съвпада с датата на очакваната менструаци. При теб доколкото разбираме по средата на цикъла...Успех!

# 6
  • Мнения: 1 333
Няколко месеца подред това лято получавах зацапване по средата на цикъла с продължителност 1-3 дни - оказаха се разбъркани хормони.. АГ назначи терапия с противозачатъчни за 3 месеца.

# 7
  • Мнения: 108
Вчера бях на преглед , кзаха ми , че имам раничка и киста на десния яичник . Изписаха ми противозачатъчни . АГ ми каза да внимавам с кистата , че ако се спука може да стане кръвоизлив в коремната кухина . Понеже преди 10 дни бях при същия АГ , той не беше видял раничката тогава . Решх [/img][/img]да отида на второ мнение .
На втория преглед , раничка не се видя . За кистата ми каза , че е киста на жълтото тяло . Която е 2см . Лигавицата е леко удебелена , матка - нормална . Десен яичник леко увеличен , а на левия се вижда фоликул . Обясни ми , че зацапването е било от О . Но то продължава и до днес , много бледо розово . Каза , че ще настъпи менструация до няйолко дни , после започвам хормонална терапия и Цитонамазка .
Трябва да ми дойде след 3 дни .
Гърдите са ми леко болезнени , и никакви други симптоми за ПМС само много леко напрежение в яичниците .
Днес сутринта си направих тест one step лентичка и май ми се привижда нещо като втора чертичка , но може и да си въобразявам . Знам , че ми казаха , че бебе няма и не се вижда нищо , но все пак е много рано . Вие какво виждате ли нещо ?
Дават ли тези тестове изпарителни черти ?

# 8
  • София
  • Мнения: 6 726
Кистата да не е ендометриозна? Казват, че ако се спука щяло да се излее кръв в коремната кухина, което ме навъжда на мислъта, че е такава... За бебе незнам дали би имало по-скоро сега следи кистата.

# 9
  • Мнения: 108
Каза , че е киста на жълтото тяло .
Надявам се със следващия цикъл да се изчисти , като започна и хормонална терапия .
Не зная на кого от двамата да се доверя .
Единия ми изписа лечение за 1 месец , другия за три месеца.
Вие какво бихте ме посъветвали .
 
Кистата да не е ендометриозна? Казват, че ако се спука щяло да се излее кръв в коремната кухина, което ме навъжда на мислъта, че е такава... За бебе незнам дали би имало по-скоро сега следи кистата.

Последна редакция: пт, 11 дек 2020, 10:43 от Golden_caramel

# 10
  • София
  • Мнения: 6 726
Трето мнение Simple Smile Съжелявам, но не може единия да каже едно, а другия друго и да се лутате. Ако кистата е ендо и се пукне ще станат големи поражения, въпреки, че тя е мъничка. Ако е жълто тяло няма проблем.
Едно време моята ендометриозна киста ми казаха, че е жълто тяло и не пречи. При мен достигна 5 см за няколко месеца и ми се наложи да я махна. При вас може наистина да е жълто тяло няма как да знаем, но ако и другия гинеколог потвърди или отрече мисля, че ще знаете по-добре какво да направите.

# 11
  • Мнения: 108
Благодаря , може би ще изчакам цикъла си и ще отида на преглед да видя какво е станало с кистата. Никак не ми се иска да пия хормони . Ще се надявам да се изчисти с този цикъл .
А възможно ли е , тази киста на жълтото тяло да се обърка с бременност ?
Защо иначе теста ще ми покаже втора чертичка Rolling Eyes
Май единственото , което мога да направя в момента е да чакам .
Трето мнение Simple Smile Съжелявам, но не може единия да каже едно, а другия друго и да се лутате. Ако кистата е ендо и се пукне ще станат големи поражения, въпреки, че тя е мъничка. Ако е жълто тяло няма проблем.
Едно време моята ендометриозна киста ми казаха, че е жълто тяло и не пречи. При мен достигна 5 см за няколко месеца и ми се наложи да я махна. При вас може наистина да е жълто тяло няма как да знаем, но ако и другия гинеколог потвърди или отрече мисля, че ще знаете по-добре какво да направите.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 726
Може би показва бледа черта, защото скоро е имало бременност и хормоните не са се наместили. Не съм компетентна. Изчакайте да дойде цикъла и отидете пак на преглед. Незнам дали може да се обърка или не. Пък е много рано да се види бременност на ехографа... още даже не ви е закъснял цикъла.

Общи условия

Активация на акаунт