Как да се отървем от един насилник?

  • 4 290
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте. Имам нужда от съвет или някаква насока на къде да хвана с моя проблем. Свързано е с родителите ми. Откакто се помня баща ми пие и ни е тормозел винаги,аз вече съм на 28 години и съм семейна и не съм там да го гледам,но майка ми все още се налага да го търпи. Вече не издържа там не иска да го гледа,няколко пъти го напуска,накрая все го съжалява и се връща при него. Той сам не може да се оправя изпада в такова жалко полужение че чак ме е гнус да говоря,но въпреки всичко не спира дапие и да я тормози. Имат и ипотечен кредит на името на майка ми. Не можем да го изгоним от апартамента защото тва не е човек това е дявол няма да ни остави на мира след това и тя не може да плаща квартира и заем. Искам да и помогна но не знам как. Казах и да дойде при мен да живее за да няма разходи и така не иска и вече не знам какво да направя. А за разговор с него говорела съм милион пъти и нищо не излиза,той е обсебен от алкохола и вече за нищо не става. Всяка вечер търся решение и все стигам до задънена улица. Ще ви бъда благодарна за всякакви съвети,защото явно и аз вече не мога да мисля адекватно и не виждам изход.

# 1
  • Мнения: X
Изгонете го с полиция направо, щом кредита и жилището са на майка ви. Да подаде жалба, да иска ограничителна заповед. В краен случай мъжа ви да го "сплаши" по някакъв начин. Има варианти, но ако майка ви си го съжалява, обича и си го прибир, каквото и да правите няма как да помогнете.

# 2
  • Мнения: 5 903
Щом имат брак едва ли можете да го изгоните. Апартаментът е на двамата, ако имат брак, няма значение кой е изтеглил кредита. Не мисля, че е толкова лесно да се отървете. Преди години, преди изтегления кредит, може би е щяло да бъде друго... Може би трябва да се консултирате с адвокат, ако има нещо да се използва срещу него. Не търси компетентна помощ тук.

# 3
  • Мнения: 64
Изгонете го с полиция направо, щом кредита и жилището са на майка ви. Да подаде жалба, да иска ограничителна заповед. В краен случай мъжа ви да го "сплаши" по някакъв начин. Има варианти, но ако майка ви си го съжалява, обича и си го прибир, каквото и да правите няма как да помогнете.
Всеки път го съжалява и това и е най голямата грешка. Милион пъти съм и го казвала,но кой ме слуша. Иска по лесен начин да се отърве от такъв човек без никой да разбере без да има разправии и приблеми ама не разбира че това няма никога как да стане. Говоря говоря и не ме слуша.

# 4
  • Мнения: 64
Щом имат брак едва ли можете да го изгоните. Апартаментът е на двамата, ако имат брак, няма значение кой е изтеглил кредита. Не мисля, че е толкова лесно да се отървете. Преди години, преди изтегления кредит, може би е щяло да бъде друго... Може би трябва да се консултирате с адвокат, ако има нещо да се използва срещу него. Не търси компетентна помощ тук.
Просто търся насока. И аз обмислям да ида при адвокат.

# 5
  • Мнения: 2 699
Ако майка ви не иска да го изгони, Вие няма какво да направите.

# 6
  • Мнения: 3 676
Щом майка ти не иска помощ от теб, не се меси.

# 7
  • Мнения: 5 903
Щом имат брак едва ли можете да го изгоните. Апартаментът е на двамата, ако имат брак, няма значение кой е изтеглил кредита. Не мисля, че е толкова лесно да се отървете. Преди години, преди изтегления кредит, може би е щяло да бъде друго... Може би трябва да се консултирате с адвокат, ако има нещо да се използва срещу него. Не търси компетентна помощ тук.
Просто търся насока. И аз обмислям да ида при адвокат.
Разбирам, но според мен нищо не може да се направи. Аз продавах собствени имоти, придобити без участието на съпруга ми и искаха неговото съгласие при нотариуса. Той също е продавал собствени имоти, дори придобити преди брака, но съм била също пред нотариуса за да разпиша. Не знам, надявам се да има начини за вас, но...

# 8
  • Мнения: 5 903
Ако майка ви не иска да го изгони, Вие няма какво да направите.
А майката точно как ше го изгони, след като половината апартамент е негов?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 033
Майка Ви трябва да узрее за решението да инициира раздяла, и оттам нататък да се задейства с ваша помощ и такава на адвокат. В момента тя все още не е готова за такова решение.
Моите родители цял живот все се развеждат, а са все още заедно. И багажи са си изнасяли и прощални писма са писали и накрая са се прибирали вкъщи гузни до следващия път. Честно казано не вярвам тепърва да се развеждат, пък и вече не ходят като на младини. Живеят като съквартиранти и горе- долу се разбират в момента. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 31 648
Здравейте. Имам нужда от съвет или някаква насока на къде да хвана с моя проблем. Свързано е с родителите ми. Откакто се помня баща ми пие и ни е тормозел винаги,аз вече съм на 28 години и съм семейна и не съм там да го гледам,но майка ми все още се налага да го търпи. Вече не издържа там не иска да го гледа,няколко пъти го напуска,накрая все го съжалява и се връща при него. Той сам не може да се оправя изпада в такова жалко полужение че чак ме е гнус да говоря,но въпреки всичко не спира дапие и да я тормози. Имат и ипотечен кредит на името на майка ми. Не можем да го изгоним от апартамента защото тва не е човек това е дявол няма да ни остави на мира след това и тя не може да плаща квартира и заем. Искам да и помогна но не знам как. Казах и да дойде при мен да живее за да няма разходи и така не иска и вече не знам какво да направя. А за разговор с него говорела съм милион пъти и нищо не излиза,той е обсебен от алкохола и вече за нищо не става. Всяка вечер търся решение и все стигам до задънена улица. Ще ви бъда благодарна за всякакви съвети,защото явно и аз вече не мога да мисля адекватно и не виждам изход.

И мен са ме малтретирали като дете. И още като бях дете почнах аз да малтретира малтретиращите. Спряха.
А майка ти е голяма жена. Може и да е свикнала с боя. Може да и харесва щом не иска да си тръгва.
А това, че ви е жал за него е лично ваше извращение.

# 11
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Ако майка ви не иска да го изгони, Вие няма какво да направите.

Точно. Дъщерята иска, но майката си е свикнала и не е много сигурно, че иска да го напусне. Става още по-трудно и ако са в малък град.

# 12
  • Мнения: 18 497
Доколкото разбирам майката не иска да се разделя с него. Дъщерята няма какво да направи.

# 13
  • Мнения: 3 720
Съществува принудително лечение за алкохолици, само че това е тежка дума и не знам баща ви наистина ли отговаря на това определение. Не знам и дали майка ви е съгласна да действа в посока психиатрично лечение..

# 14
  • Мнения: 12 752
Баща ти явно създава проблем, но майка ти поддържа проблема. Класически случай - насилник и жертва в симбиоза.
Абсолютно нищо не можеш да направиш, докато майка ти не се откаже от него веднъж и завинаги.

Баща ти има ли доходи, внася ли пари вкъщи?  Не се сещам за разумен начин да се отървете от апартамента без съгласие на баща ти. Но ако такъв начин се намери, баща ти остава на улицата, а и майка ти. Не знам няма ли начин той да бъде въдворен за лечение...

Общи условия

Активация на акаунт