Чай

  • 7 108
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 143
Мразя чай! Без кафе обаче не мога. Laughing

# 16
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
...пия, ако съм болна и то след заплаха от мъжкото тяло. Joy
И аз така, но не чак да го мразя Simple Smile
Ама наливам децата и мъжО като са настинали Sunglasses

# 17
  • Мнения: 811
Обичм чай,пия целогодишно,предпочитам зелен и черен,с лимон и много захар,от време на време и с мляко.

# 18
  • Мнения: 990
Няколко пъти годишно - с филийка и сиренце, без значение от сезона. Обичам най-много липовия... С ром или коняк също не отказвам, ама рядко се сещам да пийна такъв коктейл.
Peace

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз съм 'да, редовно' в смисъл, че не зависи от състояния като болест, студ и прочие...
Но далеч не е всеки ден.

Все пак - любими чайове са ми Ърл Грей с бергамот, Лайка с мед (подправено със сметана), Шипка и ягода, Портокал с канела - това са видовете, от които гледам винаги да имам (екзистенц минимумът е Ърл Грей и Шипка с ягода). Други тоже купувам спорадично.

Като ми се отвори глътка за чай, поне 2-3 чаши отиват.

С мед, моля - в краен случай с кафява захар. Освен Шипка с ягода друг неподсладен не пия.

Предпочитаната ми марка е Пикуик, макар че съм уверена, че това е предубеждение - Twinings и Teekane имат нелоши също...

Свекърва ми прави страхотен чай - смесва липа с мента... страшна работа е, много вкусен чай.
Също понякога пия чай с мляко...но рядко.

Ето, всичко си казах  Grinning

# 20
  • Мнения: 4 406
откакто пия вечер чай от лайка, не чувам мъжлето като хърка ( и не го ръчкам в ребрата да се обърне настрани Laughing) и двамата се наспиваме добре  Joy

# 21
  • София
  • Мнения: 11 116
Не обичам чай Stop Аз съм по кафето  Embarassed

Аз също.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 623
Обичам чай ама по някога ме мързи да си го направя  Embarassed
Иначе пия "Регулавит" - чай уж за отслабване  Joy. Може и да не отслабна, но е много вкусен, ама много, затова започнах да си пия само него  Hug Пия го с мед и лимон  Hug

Ехххххх сега се сетих едно време какъв чай ми носеше дядо от планината Беласица край Петрич - извънземен, поне с 10 билки. Няма такъв чай и колкото повече пиеш толкова по-ти се пие. А какъв аромат имаше ................. не е за разправяне  Crazy

# 23
  • Мнения: 4 473
Не обичам. И моят мъж вижда зор да ме накара да пия, когато не мога си кажа названието от кашлица зимата. Blush
Студен чай обаче пия. Нести праскова е страхотен. Смятам даже да си взема и на гранулки.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 828
мразя го, пия само ако съм болна на умиране  ooooh!

# 25
  • Мнения: 942
Гласувах с редовно,макар че не пия чай всеки ден,ама откакто открих Ърл Грей и Пикуик съм почитател на чая.Преди ако трябваше бяхготова да умра но не и да пия чай,а сега мого литри да погълна hahaha

# 26
  • Мнения: 5 577
Много обичам - зиме, лете.
И на детето правя, всеки ден. Поне по един задължително, днес правих шипка.
И на ясла го пратих с чай, беше си го изпил.  Grinning

# 27
  • Мнения: 1 629
с ром Grinning Ако ще е постен, гледам да е нещо хубаво - ябълка с канела, примерно. И Туинингс и Пикуик харесвам. Но, с ром е най-добре. А пък, ром без чай, още по.

# 28
  • Мнения: 253
 Аз отговорих с "да редовно", но това не означава по 3 - 4 пъти на ден. Един път на ден и то не всеки  Simple Smile Пия предимнo "Camomile, Honey & Vanilla" на TWININGS - много ми харесва, има страхотен аромат и като му сложа мед става трепач. Препоръчвам го на тези от вас, които обичат да пият чай   Peace

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Бу, какво е туй бергамот ( или бергемот ли беше..)?

Общи условия

Активация на акаунт