Курс за придобиване на квалификация, от който сте останали доволни

  • 4 920
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 443
Здравейте! Създавам темата, тъй като от доста време обмислям да изкарам курс, който ще ми помогне да си намеря работа, която да ми е по вкуса. И понеже очаквам да ми паднат малко странични пари се чудя дали това няма да е най-доброто им приложение. Имам висше художествено образование, но с рисуване на картини трудно се преживява, или аз поне не съумях да го направя. Та, затова съм се насочила към графичния дизайн. В интерес на истината не съм напълно запозната с възможностите на тази професия, но знам, че е желателно да можеш да рисуваш (е, общите неща горе-долу съм ги чувала, ама не владея нито една от търсените програми). Понеже преди бях регистрирана в бюрото по труда, оттам ми бяха предложили да запиша някой от техните курсове. Имаше и Графичен дизайн, курсовете са безплатни, но за съжаление се провеждат само в 5 български града. Градът, в който живея не е сред тях и не мога да се реша, особено с тоя коронавирус, който не се знае кога ще изчезне. Затова проучих в интернет и открих дистанционни обучения, които, обаче, излизат доста солено. Най читави ми се струват тези на DesignAcademy към Нет Ит. Ако се плати наведнъж, цената на курса е 1500 лв. Това са много пари за мен и ме е страх да не сгреша в избора си. Всъщност съм отворена и за други идеи, освен графичния дизайн. Просто той ми се струва най-лесно приложим с моето образование. Иначе то май евтини курсове за придобиване на професия няма. Даже и за маникюристка пак са около 1500 лв., ама не знам дали ми се работи в сектора на услугите. Та, въпросът ми е: да ме насочите към доставчик на обучения, от който сте останали доволни (предимно за графичен дизайн си мисля, но бих се замислила и върху нещо друго, ако ми се стори удачно). Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 25 597
В нета има страшно много безплатни уроци по програмите, които ти трябват за Графичен дизайн. Гледай, учи се, упражнявай се.
Когато овладееш основните неща, вече можеш да се насочиш към курс или частни уроци при доказан професионалист.
Само не си мисли, че след 2-3-6 месеца ще можеш да изкарваш пари от това. Иска се много учене, много труд и много практика.
Това, че си с художествено образование, е голям плюс.

# 2
  • Мнения: 443
В нета има страшно много безплатни уроци по програмите, които ти трябват за Графичен дизайн. Гледай, учи се, упражнявай се.
Когато овладееш основните неща, вече можеш да се насочиш към курс или частни уроци при доказан професионалист.
Само не си мисли, че след 2-3-6 месеца ще можеш да изкарваш пари от това. Иска се много учене, много труд и много практика.
Това, че си с художествено образование, е голям плюс.
Ами то май така си го представях: половин година обучение и след това ме взимат някъде като графичен дизайнер. Явно не е толкова лесно...

# 3
  • Мнения: 4 007
Трябват почти перфектни знания на Корел, фотошоп, илюстратор. Предпечатна подготовка, цветови профили. Рисуването е горе долу последното, което се иска в графичния дизайн, колкото и странно да звучи. Работи се предимно с готови елементи от сток сайтове, рядко се налага рисуване-рисуване. Трябват идеи и техническо познание на програмите. И наличие на графичен таблет под ръка. Това за няколко месеца трудно се научава, освен ако не се занимавате като в университет - от сутрин до вечер. Иначе от съвсем начално ниво за половин година няма да изкарате достатъчно знания за наистина добри пари. Евентуално в някоя малка рекламна агенция, където ще правите чаши и календари. За хубави пари ще трябва много повече учене и мнооого желание за това.

# 4
  • София
  • Мнения: 224
SoftUni Creative - https://creative.softuni.bg

Аз уча друго там. Всичко е онлайн сега, няма значение къде живееш. Много са гъвкави. Доволна съм, като завърша ще видим дали ще си намеря работа Simple Smile Курсовете не са непоносимо скъпи. Ако изкараш над 5.00 помагат да си намериш работа.

Успех!

# 5
  • Мнения: 443
SoftUni Creative - https://creative.softuni.bg

Аз уча друго там. Всичко е онлайн сега, няма значение къде живееш. Много са гъвкави. Доволна съм, като завърша ще видим дали ще си намеря работа Simple Smile Курсовете не са непоносимо скъпи. Ако изкараш над 5.00 помагат да си намериш работа.

Успех!
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт