Може ли да ми кажете къкъв е хонорара на адвокат .....

  • 5 697
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 655
Аз лично имам няколко клиенти ,на които се постарах да вляза в положение ,че са материално затруднени и да ви кажа съжелявам,защото точно тия се опитват да ме правят на маймуна.
Гоооооляма грешка. Благодарност не чакай от никого.
Преди да замина за Америка работех много без пари, за нищо. Услуга на тоз, а онзи нямал възможност и т.н. След като поживях там и видих как се работи, а и имах възможност да видя как работи най-добрия адвокат .... /които всъщност не беше толкова добър, тъй като аз измислих поне 10 причини, а и какво и как да се направи след катастрофа, докато той не си вдигаше телефона, въпреки огромния хонорар/, разбрах чр отва е начина.

Работя качествено. Поемам работа само която съм сигурна че ще доведа до край, но не без пари. Това е грешка. Хората чувстват, че може и така и злоупотрябяват.
Сега поех едно дело с резултативен хонорар. Жената ми се качи на главата и 1000 пъти съжалих.

Всеки труд се заплаща, а за да е качествен трябва да се плати добре!!!

# 16
  • Мнения: 624
Права си ,то аз вече услуги не правя ,но ми е обеца на ухото ,пък и делата все още не са приключили.
Вярно е че на сестра ми примерно и приятелката ми от детинство им водя делата за издръжка про боно ,но това е друго,въпреки че втората държеше да си плати .
Явно е до човека .

# 17
  • София
  • Мнения: 4 493
Прави сте за това, че качествената работа трябва да се заплаща както подобава, но не забравяйте и истината, че не всеки може да си го позволи. Приказки от сорта "като не можеш да платиш - не се развеждай" хич, ама хич не звучат добре. Излиза, че това е някаква глезотия която си поискал и можеш да минеш и без нея, а за да се стигне до развод явно не е от глезотия. Разбирам, че това ви е работата и от това трябва да живеете и да си гледате децата, ама все пак има случай и случай- един може да плати 1 000 лв, друг не може и 100 лв.
Аз например се отказах да искам увеличение на мизерната издръжка на детето точно заради адвокатския хонорар  Sad - много ми е  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 425
200 стигат. Ако бях на твое място щях да стоя по-далеч от такива "познати".

И какъв му е кусура на тоя познат ..........никакъв .Казал е една цена ,ако не ви изнася не го ползвайте .Но да го коментирате толкова злъчно няма смисъл.

Добре де, взимам си думите обратно. Познатия може просто да е свикнал да води по-сериозни дела на съответните по-сериозни тарифи. Като последен съвет бих се присъединил към donna2:
  bouquetТова ,което ще те посъветвам е да попиташ на 2.-3 места и ще си избереш .
Моите данни за тарифите са от млада адвокатка в София - доколкото знам се занимава често с такива дела и предполагам че е наясно. При липса на деца и сериозен материален интерес, и при условие че двамата сте се разбрали за всичко, не мисля че ти трябва някакъв супер добър адвокат.

# 19
  • Мнения: 51
В крайна сметка е такъв, какъвто го договорите

# 20
И при нас не мина развода с едно дело защото даже не бе минала и една година от брака, с две дела по взаимно съгласие.Адвокатката ни поиска 100 лв.,25 за документите в съда.След развода, като бе готово решението вече, на него му определиха 70 лв.държавна такса на мен 30, които заплатих веднага, за да мога да си взема решението.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
На мен ми взеха 150 лв. и делото мина мн. бързо. Адвокатката предварително ми беше казала че ако нещата се задълбочат, например спор за детето и разни др. тогава ща говорим за другата цена. Тръгнахме по исков ред, подписахме споразумение и още на първото заседание представихме всичко и "кой от където дошъл"...

НО всяко дело си е различно.

# 22
  • Мнения: 37
при бракоразводно дело по чл.99, ал.3 от СК, аз съм ищец, първо помирително дело, на второто се внася споразумение. Не са изтекли 3 год. от брака ни и не може да се разведем по взаимно съгласие. Имам чувството, че адвоката ми иска доста висок хонорар. Моля за бърз отговор. Благодаря Ви предварително.

Няма какво да делим, нямаме семейно жилище, нито деца, само една кола, закупена по време на брака, която си остава за него.


За точно същият случай на мои познати им взеха 2000лв., и ги разведоха за 24 часа преди месец.
Адвокатката ме впечатли с своята ерудиция, коректност, с желанието си да помири страните, които бяха пропуснали да и съобщят, че се развеждат заради заем Simple Smile, с обясненията, които даваше, какво и как точно ще се случи, на достъпен за неюристи език... Невероятна беше!

Припомних си думите на един мой преподавател, който каза веднъж, че ако станем адвокати ще се броим към успелите в професията тогава, когато започнат да ни плащат и за друго освен за това, че сме си положили успешно всички изпити. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт