Нашите кухни - 85

  • 40 184
  • 762
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 72
Някой слагал ли си в е мивка под прозореца? Дали се пръска много стъклото? На каква височина е плота от прозореца?

# 451
  • Мнения: 1 694
Здравейте, Момичета,
 Ползвали ли сте услугите на дизайнер за проект на кухнята?
Предстои ми ремонт и се чудя от къде да го подхвана.
Аз лично да, и нова да най- оправданите ми пари.

# 452
  • София
  • Мнения: 1 255
Здравейте, Момичета,
 Ползвали ли сте услугите на дизайнер за проект на кухнята?
Предстои ми ремонт и се чудя от къде да го подхвана.
ако следваш съветите в нета и форума, няма да имаш нужда от дизайнер. На мен ми е хоби да проектирам кухни, до сега съм правила 8-9 и не е имало проблем. Трябва да се спазват основните правила за разстояния, последователност и да имаш малко усет. Това е

# 453
  • Мнения: 72
Здравейте, Момичета,
 Ползвали ли сте услугите на дизайнер за проект на кухнята?
Предстои ми ремонт и се чудя от къде да го подхвана.
Според мен наемането на дизайнер винаги е добра идея, особено ако човек прави ремонт за първи път. Със сигурност дизайнерът ще даде идеи, които иначе не биха ти дошли на ум, ще предвиди евентуални проблеми и ще ти спести главоболия.

# 454
  • Мнения: 124
Хубаво е да намериш фирма която има жена проектант, мъжете не разбират толкова. Да направиш предварително две три скици и да ги предложиш.

Искам да питам сестра ми и изписва на самсунг плота за вграждане е 26, може ли да помогнете, изхвърлила е описснието или е в килера.

# 455
  • Мнения: 40 901
Ти си направи идеен проект и го скицирай, не е нужно да проектираш с размери всяко шкафче. За целта се поразходи из големи шоуруми да добиеш представа какво има, какво ти харесва, какво искаш. После застани пред кухнята и си представи, че готвиш, миеш, ползваш хладилника, миялната... Така ще ги натаманиш да са удобни. И след това фирмата, която избереш, вече ще направи проект и ще го доизчистите.

# 456
  • Мнения: 175
Здравейте, Момичета,
 Ползвали ли сте услугите на дизайнер за проект на кухнята?
Предстои ми ремонт и се чудя от къде да го подхвана.
Търсиш препоръка или се чудиш дали си заслужава? Не съм ползвала, но ако търсих бих се насочила към https://dibla.com/user/ - над хиляда архитекти и дизайнери си качват проектите и може да се прецени стила и опита им.

Редактирам си поста, че впоследствие видях питанката на Saxi Merinosova 683792.
Цитат на: Saxi Merinosova 683792link=topic=1279777
Искам да питам сестра ми и изписва на самсунг плота за вграждане е 26, може ли да помогнете, изхвърлила е описснието или е в килера.
Има някакви обяснения за грешки в нета, но ако с рестарт не се оправи трябва да го види майстор, който разбира от електроника. https://www.appliancehelper.net/samsung-appliance-error-codes/

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 21:24 от Agent007

# 457
  • Варна
  • Мнения: 926
Хубаво е да намериш фирма която има жена проектант, мъжете не разбират толкова.

Сериозно ли? Мъжете само бетон ли леят?
Между другото, проектант и дизайнер са различни неща. Проектантите са с инженерно образование, дизайнерите - не.

# 458
  • Мнения: 175
Някой слагал ли си в е мивка под прозореца? Дали се пръска много стъклото? На каква височина е плота от прозореца?
Ползвала съм мивка под прозорец даже без съдомиялна и не мисля, че се пръска особено. В единия случай прозореца беше на по-високо и с перваз, в другия без перваз и дограмата на нивото на плота, но смесителя монтиран на педя разстояние от прозореца. На запад нарочно ги слагат под прозореца май с идеята да се наслаждават на гледката или да гледат децата в двора докато мият.
Но както някой по-рано беше писал - внимавайте смесителя да не пречи на отварянето на прозореца.

Иначе и аз не мисля, че само жените са добри дизайнери или проектанти на кухни, но сега като Emily_D спомена леене на бетон, се сетих че съм виждала в нета и плотове изляти от бетон. Може да е решение за потребителката цитирана от Saxi Merinosova 683792:
'...Искам да мога да разчитам на него  10-15 г. Термоустойчив. Не ми се смейте.

Чакам за плотове...'

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 22:53 от Agent007

# 459
  • Мнения: 1 694
Хубаво е да намериш фирма която има жена проектант, мъжете не разбират толкова.

Сериозно ли? Мъжете само бетон ли леят?
Между другото, проектант и дизайнер са различни неща. Проектантите са с инженерно образование, дизайнерите - не.
Мжята дизайнерка е инж.дизайнер.

# 460
  • Мнения: 124
Agent007, благодаря. Дано да се оправи този сименс, че не беше скъп. Това за мъжете го казах, защото ми предлагат глупави решения тук, нито разбират че трябва да има разстояние в ъгъла преди съдомиялната, нито са готвили да знаят кое е ергономично или не. Надявам се да е ясно.
Скрит текст:
Относно плотовете. Да шегувайте се на чужд гръб;)
Кухнята в която живееха майка, на баба ми стана на 31 г и беше издържала всичко. Сега няма такива материали, ако има са много скъпи. Шкафовете бяха от меламиниво пдч. Сегашното такова струва колкото акрил. Към 160 лв.
Аз не съм някоя кифла дето има чичко паричко, няма да сменям на 5 г нещата, средна класа сме, може да ми омръзват нещата, но никой няма да ми разреши да ги сменям когато ми кефне.  Cry

Да добавя мъжът ми беше сменил само вратичките на кухнята в етажа му, тя е живяла в етажа и се фукаше. Сложени чекмеджета без водачи, само набутани. Извадиш едното другите се отварят. Стар плот мазилка покрит с плочки. Само като го видях и щях да припадна. И до днес се опитвам да го накарам да разкъртим всичко. Вчера ми сервира, че след като старата фурна се развали понеже имат цялата къща големи тераси, ще ми сложи вън една малка фурничка. Категорично заявих, докато не реновира кухнята няма да сме в добри отношения. В стаята три вида плочки различен шарен ламинат, вече ми иде да грабна чука. Така че не ме съдете строго. Wink
В момента картините са му важни, прави си нова работилница за дърворезба, и в нея ще вложи доста пари. Абе какво да ви кажа. Кой каквото си направи...

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 01:11 от Saxi Merinosova 683792

# 461
  • Мнения: 1 595
Здравейте, да попитам за тази мивка на ИКЕА
https://www.ikea.bg/products/kitchen-worktops/kitchen-taps-sinks … ttsednik/70315172
имате ли отзиви? Цената е съвсем прилична, дълбока е, а качествена ли е? И дали е удобна? Всичките ми мивки в кухня досега са били кръгли. Благодаря.

# 462
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Хубаво е да намериш фирма която има жена проектант, мъжете не разбират толкова. Да направиш предварително две три скици и да ги предложиш.
Абе щом  мъжете ги бива за гинеколози значи и за дизайнер стават 😆 Кой е учил де, не всички.

Някой слагал ли си в е мивка под прозореца? Дали се пръска много стъклото? На каква височина е плота от прозореца?
Погледни у вас зад мивката стената как е и ще си отговориш на въпроса дали пръска Wink Ако оставиш детето да мие чиниите определено също ще пръска повече 😅 Ами зависи как миете у вас, ама няма да е без хич, ако между мивката и стъклото няма никаква преграда. Някъде към педя височина и дълбочина е ориентировъчно "безопасната зона" за отстояние с прозореца, или се замисли за по-дълбока мивка. Това да имаш директна светлина докато миеш е голям благодат, а и прави тази иначе скучна работа леко по-малко скучна Wink

# 463
  • Мнения: 2 266
Някой слагал ли си в е мивка под прозореца? Дали се пръска много стъклото? На каква височина е плота от прозореца?


Нашата мивка е под прозорец.Веднъж седмично мия прозореца.Не е чак толкова зле.На нас лично ни харесва така,защото имам допълнително светлина.На прозореца дори имам и перденца.

# 464
  • Мнения: 1 445
Някой слагал ли си в е мивка под прозореца? Дали се пръска много стъклото? На каква височина е плота от прозореца?

Моята мивка е под прозорец. Разстоянието от мивката до прозореца е около 30 см. Този прозорец го мия заедно с другите (1-2 пъти годишно). Не се цапа допълнително от мивката. На перваза имам наредени саксии с цветя,в случай,че това би могло да е важно.

Общи условия

Активация на акаунт