Нашите кухни - 85

  • 40 327
  • 762
  •   2
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 446
Ще се радвам ако внесете малко свежо мнение към чуденето ми. До скоро бях сигурна,че си представям кухнята така



Но днес ми вкараха още една идея в главата,която намирам за изключително добро решение. Истината е,че ме изкушава острова много Simple Smile



Приемам съвети, коментари за и против относно опция 1 и опция 2. Надявам се така да изскочи нещо,което може да изпускам,било то недостатък или плюс за един от двата варианта.

# 526
  • София
  • Мнения: 1 259
Ще се радвам ако внесете малко свежо мнение към чуденето ми. До скоро бях сигурна,че си представям кухнята така



Но днес ми вкараха още една идея в главата,която намирам за изключително добро решение. Истината е,че ме изкушава острова много Simple Smile



Приемам съвети, коментари за и против относно опция 1 и опция 2. Надявам се така да изскочи нещо,което може да изпускам,било то недостатък или плюс за един от двата варианта.
Определено бих избрала втория вариант и бих завъртяла масата

# 527
  • Мнения: 39 586
И аз съм за втори вариант.

# 528
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Първият вариант ми харесва повече. Кухнята си е отделена и е по-просторно около зоната за хранене.

# 529
  • Мнения: 39 586
В първия вариант не ми хареса ъгловата кухня, в която само печката е другата страна.

# 530
  • София
  • Мнения: 12 270
На мен ми харесва повече разположението на кухнята на вариант 2, дори аз бих я направила Г образна, комбинация от двата варианта.
Но във вариант две и на мен лично ми се струва тясно около масата и затова бих предпочела разположението на масата във вариант 1.

# 531
  • Мнения: 1 446
В първия вариант не ми хареса ъгловата кухня, в която само печката е другата страна.

В първия вариант кухнята е П-образна.

# 532
  • Мнения: 9 901
Във втория вариант печката е далече от отдушника, губиш част от обема за горните шкафове заради тръбата.
Не можах да разбера също така какъв е смисълът на плъзгащите се врати, при положение, че останалата част към хола е отворена. Ще трябва да местиш и ВиК-то през шахтата на отдушника на другата стена. Трябва и майстор да се изкаже. Сигурно не е невъзможно, но все пак...

Вариант 1 ми изглежда по-удобен, но ти трябва да си прецениш.

# 533
  • тук и там
  • Мнения: 11 681
Първият вариант ми допада повече-ще има повече място около масата за хранене,има възможност и да стане от 4-ка на 6-ца при нужда.

# 534
  • Мнения: 1 446
Мандаринка,плъзгащата врата ще е до края,не е коректно сложено.
Факт,ще се загуби простора на голямата стая (почти 40 кв.).  Мислих си,обаче,че ще имам по-малко проблем с митизмата на готвено така.
Мандаринка,взех си неща от твоя коментар,мерси Simple Smile

# 535
  • Мнения: 1 365
Iiveetoo, старата ми кухня беше ПДЧ. Вратичките над котлоните, около фурната и под мивката, се раздуха след няколко години. Сегашната ми кухня е с МДФ вратички с естествен фурнир, на 6 години. Няма никакви поражения и следи от употреба.
И двете кухни са правени по поръчка, но в различни фирми. Може и това да има значение.

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 16:58 от d0ra

# 536
  • Мнения: 198
Според мен, първият вариант е по-добър. Масата е в светлата част на помещението и има повече простор около нея. Във втори вариант, ако има хора около масата и трябва да се вземе нещо от хладилника, няма достатъчно място да се отвори и да застане човек пред него - доста по-притеснено е.

# 537
  • Мнения: 11 457
Пробвах да сваля програмата дадена на 1-ва страница - sketchup. Не успявам. Някой може ли някакви насоки да ми даде или да пробам от друго място?

# 538
  • София
  • Мнения: 1 427

Приемам съвети, коментари за и против относно опция 1 и опция 2. Надявам се така да изскочи нещо,което може да изпускам,било то недостатък или плюс за един от двата варианта.
Зависи много от домашните ви навици. Ако всеки ден се събирате за дълго на трапезната маса, често каните гости и изобщо, активно използвате голяма маса, по-добър е първият вариант. Ако обаче (както, например, вкъщи), яденето не е повод за дълго застояване в разговори на масата, вторият вариант е по-добър.
Има и друго решение - кухненски остров с маса към него. Има достатъчно място и ще е по-просторно, отколкото във вариант 2, даже тогава кухнята може да е Г-образна.
Много си падам по подобни варианти. Обаче плъзгащата врата ми се вижда излишна във всички случаи.
Скрит текст:





# 539
  • Мнения: 2 447
Преценете според вашето усещане. Simple Smile

За  моето усещане за конфорт по-удачен  вариянт ми е 1.
На преден план е масата, а не работното поле.
На вариант  едно е обособен кухненски кът и за начинът ми на готвене Г образна кухня на мен ми по-удобна.

Общи условия

Активация на акаунт