Нашите кухни - 85

  • 40 324
  • 762
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 175
Та не, че гранитът е по-здрав, ама носи на дребни повреди.
Гледам едно видео за ремонт на кухня - казват, че повръхността на гранита може да се поправи. Може би трябва да се питат фирмите, които ги предлагат дали има такава опция.

# 496
  • Мнения: X
Някой има ли наблюдения дали бели шкафове гланц ще променят цвета си с времето, дали ще потъмнеят/пожълтеят?
Ако ги напича слънце пожълтяват.

И без да ги напича пак може да пожълтеят. Зависи от боята

# 497
  • Мнения: 41 582
Та не, че гранитът е по-здрав, ама носи на дребни повреди.
Гледам едно видео за ремонт на кухня - казват, че повръхността на гранита може да се поправи. Може би трябва да се питат фирмите, които ги предлагат дали има такава опция.

Би трябвало да може с някаква епоксидна смес и после шлайфане.

http://roberlo.mgd.bg/bg/produkti_povurhnostna_obrabotka_na_kamu … la/duo_stone.html

# 498
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Някой има ли наблюдения дали бели шкафове гланц ще променят цвета си с времето, дали ще потъмнеят/пожълтеят?
Само за информация:
Според дизайнерката ни гланца вече не е актуален.

Потвърждавам, аз постоянно следя тенденциите, от доста време не е актуален, сега е мат.
Наблюдавам, че първо новостите в бг идват малко по-късно, а после може би по инерция и си отиват по-късно.
Важното е да се престрашат повечко хора и след това е вълна на копиране на даден модел и се получава преекспониране, което мен лично започва да ме дразни, като венгето навремето, а всъщност какво му има? Ами че е твърде масово приложено в интериорите.

# 499
  • Мнения: 41 582
ОК, гланцът е демоде, матът е хит. Ми след 2-3 години и матът ще е демоде, а кухня на колко време се сменя? Според мен всеки да си прави каквото харесва и да не робува на моди.

# 500
  • Мнения: 63
Да се включа и аз. Ще си правим  кухня в нов апартамент. Засега проучвам. Където е коминът се получава външен ъгъл. Смятам да го облицоваме като гърба. Не с гранит или технически камък, че ще стане много скъпо, а като плота, но по-тънкото. Чудя се как ще се свържат двете страни. Не искам да слагам лайсна. Ако се кантира едната страна и стане край, също не съм сигурна дали ще изглежда добре. Ще стане като кръпка според мен. Какво е вашето мнение? Не съм говорила с майстори още.

# 501
  • Мнения: 41 582
 Те си знаят как - двете части се обрязват под 45 градуса и се съединяват скрито. Нищо не се вижда.

# 502
  • Варна
  • Мнения: 4 057
ОК, гланцът е демоде, матът е хит. Ми след 2-3 години и матът ще е демоде, а кухня на колко време се сменя? Според мен всеки да си прави каквото харесва и да не робува на моди.

Така е, зависи от човека, някои искат да са в тренда и ако изберат мат ще са актуални, малко по-дълго време и няма да са крачка назад.
Други търсят вечен дизайн неподвластен на времето, малко трудно постижим, но не и невъзможно.
Трети като мен искат просто да са различни и това ми харесва, обичам и да мога да трансформирам с наличното, но малко трудно се получава, ако се налага да се прави мебел според конкретно място, остава текстила.

А други, които не са обременени като мен с любов аматьорска към дизайна и не се съобразяват с тенденции стилове и т.н., обикновено допират до него само когато правят ремонт и си харесват нещо. Няма проблем да си приложат щом са си го харесали. Тази група като привърши ремонта и спира да гледа интериори и няма значение нова тенденция.

Последна редакция: вт, 19 яну 2021, 10:11 от Doris

# 503
  • Мнения: 5 317
15-т години бях с кухня мат, в много необичаен  за времето цвят - много светла мента. Сега ще съм демоде с бял гланц ))).

# 504
  • Мнения: 374
И нашата ще е бял гланц с дървесен плот. Чисти се лесно Simple Smile

# 505
  • при моите любими
  • Мнения: 2 549
Това с модата на кухните... В България нещата стават доста бавно. Точно преди 15:години си направих кухнята червен лак. Това беше първата лак кухня, която видях на живо. За цвета няма да коментирам, но лак си беше модерно до скоро. Така че 15 години актуалност си е добре според мен. Даже много време изкарах с тази кухня. Сегашна я направих бял мат. Мисля че и тя ще е актуална още поне толкова. Стига самата кухня да издържи толкова.

# 506
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 502
ОК, гланцът е демоде, матът е хит. Ми след 2-3 години и матът ще е демоде, а кухня на колко време се сменя?
Няма значение "след 2-3г", по форумите се показват само новопостроени кухни, важното е да обереш овациите на момента 😉 Някой видал нещо за първи път и решил, че е ново и модно. Повечето тенденции въобще не стигат до тук, защото няма откъде да се купи такова нещо. Между другото, червеното пак е на мода.

# 507
  • Мнения: 41 582
Аз винаги гоня безвременен стил, някаква мека еклектика, която да ми харесва на мен, но на първо място да е практична. Със сигурност няма да обера Уау-тата, ако я постна (няма да го правя), но и никой не може да каже с чиста съвест, че е грозна, демоде или нещо такова.
А ярко червеното ми е много натоварващ цвят, не бих го сложила. Иначе акцентите в новия ми дом са в убито тъмно червено - почти по модата Wink.

# 508
  • Мнения: 2 921
Никога не съм се водила по модата, за мен е важно  да ми харесва и да се радвам когато ползвам дадената вещ или придобивка, никога не ми  е било определящо мнението на тоя или оня. С бяла  гланцова кухня съм, ползвам я пета година и все още много си я харесвам.

# 509
  • Мнения: 124
Кухнята на свекър ми е гланц червено горе и черни шкафове долу. Гланциран плот имитация на камък. Такъв отврат е чистенето. Пръсти, пръски, нямат абсорбатор ама гледали да е модерно. Сега съм го бърсала с мокри кърпи и подсушавам с хавлия, така се е замацало, не ми се говори.

Общи условия

Активация на акаунт