Сполучливи имитации на маркови парфюми - 36

  • 63 449
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 167
Сега за зимата са подходящи и Girl of now и La Belle, но си трябва проба. Аз и за среднощната роза препоръчвам проба. Аз я харесвам, но на едно 99% от хората около мен не им харесва твърдо.
Girl of now твърдо не ми харесва, нито среднощната роза. Но пък за сметка на това Le parfum ме омагьосва за зимата, както не харесвам тежки аромати. В момента ползвам Извънземното на Баргело и пак съм супер щастлива, на мен си ми мирише на вишни, а и е много траен.

# 31
  • Мнения: 1 999
Нищо от новите на Гиза не ми е познато.
Има ли нещо лесно за харесване? 😁
Аз познавам Кирке и Ерба Пура, Хинду грас не,но пък всичко,което съм имала или тествала на Насомато ми е харесвало много........и сега от силно любопитство мисля и трите да ги думна( с научна цел Laughing ), или без Кирке.
Кирке е спрягано за  копие на Ерба Пура. Много са близки,но си имат и разлики. Силно плодови с много муск,амбра и ванилия. Вкусни,силни,обсебващи и малко тежички на моменти .Скоро се сдобих и с Velvet Fantasy Montale,който е отново подобие на Ерба Пура.
още не е дошъл - мирисала съм го в оригинал, но нямам точно спомени
бутилката му е прекрасна и ще ми липсва
Силна миризма на зелен,пресен Джойнт Simple Smile Горчив, примесен с пушеци и меки дървесни нотки.Тъмен като цвета си и много красив.Унисекс,с лек мъжки уклон.Много ми е любим.

# 32
  • Мнения: 35 961
ахам, трябваше да взема три бутилки - за всяка жена у дома по една! Grinning
благодаря за описанието! Flowers Four Leaf Clover

# 33
  • Мнения: 1 999
ахам, трябваше да взема три бутилки - за всяка жена у дома по една! Grinning
благодаря за описанието! Flowers Four Leaf Clover
Bowtie Моля Simple Smile Мисля,че е много твой !

# 34
  • Мнения: 35
Здравейте, чета ви от известно време и желанието ми да пробвам парфюмите нараства все повече... Уви, доста съм боса в тази тема, а и доста трудно си харесвам аромати. За себе си най-вероятно ще трябва на място да отида и да открия нещо, което да ми допадне.

Искам да ви попитам за няколко мъжки аромата, тъй като видях на първата страница, че някои фирми предлагат едни и същи имитации, коя е най-сполучлива. Търся двойник на Dior Sauvage, Tom Ford Black Orchid и Tom Ford Oud Wood.  Познавам аромата само на първия, но знам, че това са парфюмите, които харесва половинката ми и искам да му взема нещо бюджетно, но хубаво... Ако имате и друго предложение за подобни аромати, са добре дошли. Ще съм много благодарна, ако експерти като вас ми помогнат в търсенето.

# 35
  • София
  • Мнения: 849
Искам да ви попитам за няколко мъжки аромата, тъй като видях на първата страница, че някои фирми предлагат едни и същи имитации, коя е най-сполучлива. Търся двойник на Dior Sauvage, Tom Ford Black Orchid и Tom Ford Oud Wood.  

На първа страница има пост (#3 по-конкретно) със сполучливи имитации, според изказани в темата мнения.

# 36
  • Мнения: 35

На първа страница има пост (#3 по-конкретно) със сполучливи имитации, според изказани в темата мнения.

Благодаря много, пропуснала съм го в четенето, но открих каквото търсех! Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 38 489
За имитации на Том Форд, в една група във Фейса, хвалят Just Jack. Има ги в Нотино, имената на парфюмите са подобни на оригинала.

# 38
  • Мнения: 35 961
още не е дошъл - мирисала съм го в оригинал, но нямам точно спомени
бутилката му е прекрасна и ще ми липсва
Силна миризма на зелен,пресен Джойнт Simple Smile Горчив, примесен с пушеци и меки дървесни нотки.Тъмен като цвета си и много красив.Унисекс,с лек мъжки уклон.Много ми е любим.

дойдоха, напръсках, привиках непредубедения нос
хареса оуд ууд много повече - "мирише на зъболекар, но по хубав начин"
за афганеца каза, че не й харесва, защото усещала някаква индийска подправка в него
интересува ме оуд ууд до колко се доближава до оригинала, за това по-натам ще направя един паралелен тест
двете бутилки дойдоха в отделни фирмени пликчета, но за съжаление не бяха подсигурени с кутия за самата пратка или мехурчеста опаковка, за това бяха смачкани независимо от надписа "чупливо" върху плика на куриера

# 39
  • София
  • Мнения: 38 489
На мен Oud Wood ми мирише на дълбока гора. Мирисала съм оригинала и Мартинез.

# 40
  • Мнения: 1 999
Днес получих Май Уей и Ангел Нова на Заг. Напръсках с единия едната ръка,с другия другата.Мириша на захаросан,пловод бонбон Bowtie Определено са силни плодови и вкусни,...........................

Редактирам се.Ще ги разнося утре на свежо.

Последна редакция: ср, 16 дек 2020, 19:23 от Ре

# 41
  • Мнения: 2 880
Вчера си взех Манифесто на Роксан. Харесва ми, но едва го долавям,от вчера вървя е пръсвам, ту на кожа, ту на дреха и душа,но без ефект. Дали е много стар,изветряла, или не е добър. Намерих инфо от преди че е една от добрите имитации, но ...а нямам в града голям избор.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 781
Срещали ли сте някъде имитация на Narciso Rodriguez Fleur Musc for Her Florale или дори само на Fleur Musc? Също така някой тествал ли е Mon Guerlain Florale на Гиза и ако да с какви впечатления е?

Получих днес заедно с YSL Libre Intense от Нотино и JJ , който е имитацията на Creed Aventus. Супер е странен....не го разбирам Joy. А-ха да е със съвсем мъжко звучене, но на моменти ме лъхва и нещо много секси дамско.... Ще трябва да го разнося по-обстойно да преценя дали отива при мъжа ми/сина ми или остава за мен Simple Smile.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Също така някой тествал ли е Mon Guerlain Florale на Гиза и ако да с какви впечатления е?

Много е хубав, траен и сполучлив според мен. Аз обаче харесвам повече Mon Guerlain, защото Florale ми идва малко по-сладък. Сравних имитациите на Мон Герлен на Гиза и Дивайн. Този на Гиза е малко по-траен, иначе и двата са хубави и близки за моя нос до оригинала.
На Гиза съм вземала най-сполучливи имитации, но трябва да се пробва на място, някои са направо шок за моя нос. Въпреки, че пробвам обаче имам и няколко грешни попадения. В  началото ароматът ми харесва, а скоро след това почва да ме боли глава и го скривам от поглед.

На Дивайн Среднощната роза е изключително трайна - и на кожа, а пък на дрехи няма измирисване. Това ми е любим парфюм. Преди време бях взимала имитацията на Баргело, тази на Дивайн е категорично по-добра.

Като цяло имитациите на Дивайн ми харесаха, няма я тази дразнеща остатъчна нотка, която намирам в имитациите на Заг и Рефан. Вярно е, че на са особено трайни (все пак прилично), но пък с голямото количество, в което идват, може щедро да се ползват.

Днес съм с Мимоза и Кардамон на Джени и все повече ми харесва този парфюм. Много подходящ е за Коледния сезон, кардамомът е доста апетитен. Simple Smile От Дженитата този и French Lime Leaves ми допаднаха най-много. Нарът го подарих на сина ми, много му се радва и ми харесва аромата върху него.

# 44
  • Мнения: 35 961
оригиналтният авентус има ананас
аз нося едно негово копие на зара и точно така се чувствам - аха да замъжкарее яко и започвам да се чудя как би го носил мъж Grinning
но да, кожата на носещия парфюма дава истинския уклон

Общи условия

Активация на акаунт