Парочистачка - избор, мнения, съвети - тема 2

  • 75 768
  • 661
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Много по-добра работа връши уреда на Керхер за миене на прозорци.
С парочистачката водата е навсякъде, веднъж опитах и не се хващам повече.

# 241
  • Мнения: 7 292
Мен ме устройва дюзата. Рядко мия прозорци и нямам нужда от специален уред.

# 242
  • Мнения: 1 456
Аз лятото ги мия през месец. Много ни е прашна улицата, защото до нас има строеж. Въпреки, че сме на 4-ти етаж прозорците и дограмата стават мазало.
Лесно ми е с приставката, водата не я коментирам, защото на мен не ми пречи, че се стича.

# 243
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Много по-добра работа връши уреда на Керхер за миене на прозорци.
С парочистачката водата е навсякъде, веднъж опитах и не се хващам повече.
Подкрепям с двете ръце! Аз минавам със средната четка с чорапа по прозорците и после подсушавам с машинката за стъкла.

Мен ме устройва дюзата. Рядко мия прозорци и нямам нужда от специален уред.
Всъщност уредът успешно изсушава душ-кабината след ползване или плочките на банята след миене. Банята ми е малка, без прозорец, само с ел вентилатор и машинката върши чудесна работа. Но аз, по принцип, съм фен на всички причудливи техники, имам и ел стъргалка за стъкла на Керхер, ама от както работя хоум офис не ми се е налагало да стържа лед рано сутрин от колата, та не мога да я пробвам Grinning

# 244
  • Мнения: 79
Здравейте, момичета.
Бихте ли дали мнение до колко парочистачките са ефективни против мухъл, и по точно мухалът в банята? Писна ми да се надишвам с препарати и е време да се ориентирам към подобен уред. Ще се радвам на помощ. Благодаря!

# 245
  • Мнения: 536
Преди няколко дни се опитах да чистя мухъла в банята на баба ми… около прозорчето. Там където е малко се чисти, но където е от повече време направо се люпеше мазилката.

# 246
  • Мнения: 79
Преди няколко дни се опитах да чистя мухъла в банята на баба ми… около прозорчето. Там където е малко се чисти, но където е от повече време направо се люпеше мазилката.
Глупав въпрос, но би ли могъл да отлепи фугина в банята?

# 247
  • Мнения: 109
С Керхер четворка идеално чистя мухъл по фаянса. Ползвам по-голямата четка (по-лесно е с нея), а не най-малката.

# 248
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз фугин на редовна баня не съм успявала да сваля. Ако банята и фугите са стари и се ронят и с парочистачката ще се изронят. Ние наскоро префугирахме и си искаше сериозен инструмент и груба мъжка сила за да се махне старата фуга, не става просто така.

# 249
  • Мнения: 536
Фугина не мисля, че може да падне, освен ако не е много стар, но и тогава ме съмнява. Много лесно почисти фугите, опитайте. На някой места си трябва да си се сложи препарат, ние използваме главно Cif.

# 250
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Няма как да свали фугин. Ако нещо се свали то то си е било свалено и без парочистачка. Все пак парочистачката пуска пара, а не е бормашина. По-лесно ще се изяде фугина от агресивни препарати, от колкото от парочистачка. Третиран с парочистачка мухъла върху фуги и плочки след това по-бавно избива.
Мухъл върху мазилка не се маха с парочистачка, това е абсолютно грешен подход, освен ако не целите цялостно прешпакловане на помещението след това.

# 251
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Споделям и аз за мухъла в банята - малка е, без добра вентилация (малък вентилатор) и се въди един странен розов мухъл по фугите, който ярко контрастира със морскозелените ми плочки.
Веднъж на 2-3 седмици минавам с най-малката четка (кръглата) само върху фугите и не се появява SC4.

# 252
  • Мнения: 4 717
Фугин казвате на цемента, между плочките ли? На мен парочистачката ми отлепи тук-таме малки късчета от силикона в банята, около душ кабината. Нищо сериозно, но мен ме дразни защото го виждам и знам от какво е.

# 253
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Ние наскоро префугирахме и си искаше сериозен инструмент и груба мъжка сила за да се махне старата фуга, не става просто така.
Само за протокола да кажа, че аз лично премахнах старите фуги на пода на банята с този инструмент:
https://jelezaria.com/%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D1%88%D0%BB%D0%B … BE-raider-rd-mg06

Чак голям зор не видях, после си го префугирах наново.
(ама съм сръчна с инструментите Simple Smile)

Потвърждавам, че след парочистачката мухъла се появява много по-късно.
Но по-важното е, че с нея не се налага да се надишваш с препарати.
Преди НГ си купих и прахосмукачка, която може да изсмуква вода. Сега мога например да си изпера тапицерията на колата с парочистачката, а с прахосмукачката да дръпна голяма част от водата. Този процес ще го пробвам лятото.

# 254
  • Мнения: 79
Благодаря много за всички отговори!
Ламинат може да се минава с нея, нали?
И от коя машинка сте доволни?
От години мъжа ми ме кара да си вземем, но аз упоритата(глупавата) ще търкам 😄 но сега вече взимам да виждам големите ползи, и то най-вече здравословни такива.

Общи условия

Активация на акаунт