Парочистачка - избор, мнения, съвети - тема 2

  • 75 259
  • 661
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 9
Да се запиша и тук Simple Smile
От скоро съм с Karcher SC4 EasyFix и съм много доволна, фугите в банята светнаха, но може би най-голямата ми гордост е металната решетка на абсорбера Simple Smile
Искам да попитам какви допълнителни приставки ползвате? Аз взех тази за килимите, защото ми казаха, че се използва и за освежаване на матраци и дивани. Взех също така и телените четки (мънички са като четката за фуги), които се използвали за почистване на фурната, но все още не съм ги пробвала.

Ползвам приставката за стъкла. Допълнително съм си поръчала от малките кръгли четки, за да може да имам за различните повърхности. Например фурна и фуги. Чакам доставка и на голямата кръгла четка. Струва ми се, че ще е супер за банята. В предходни теми видях, че поръчват от Али експрес и аз си ги поръчах от там. Все още чакам доставката и поради тази причина не мога да дам мнение за качество.

# 151
  • Мнения: 2
Здравейте, в момента ме облъчват за Ровус нано плюс, никога досега не съм имала парочистачка, иска ми се да се обзаведа вече и аз с една.Ще я ползвам предимно за под- ламинат и плочки.Нямам много място за съхранение, затова предпочитам вертикална.Гледам и ровентите и керхерите, но още повече са обърквам...Ще съм благодарна ако някой удари едно рамо със съвет.Като цена гледам да до 250лв примерно.Благодаря предварително на отзовалите се!

# 152
  • Italia
  • Мнения: 1 059
За Ровус не бих могла да изкажа мнение, но Керхер имат и правостоящи (примерно SC2 upright в момента са на промоция от 220 лв). Аз също съм с ограничено място за съхранение, но взех 4-ката на Керхер, защото лесно се добавя вода, когато свърши и не трябва да чакам. Освен това при Керхер залагам на качество и (недай си Боже) гаранционен и следгаранционен сервиз. Имах възможността да пробвам два идентични уреда на Керхер и лидълски (вакумната смукачка за стъкла), ами това от лидъл го изхвърлих моментално. Аз на твое място, щом се вмествам в бюджета, изобщо не бих се колебала и бих взела Керхера без да му мисля.

# 153
  • Мнения: 28 435
Здравейте, в момента ме облъчват за Ровус нано плюс, никога досега не съм имала парочистачка, иска ми се да се обзаведа вече и аз с една.Ще я ползвам предимно за под- ламинат и плочки.Нямам много място за съхранение, затова предпочитам вертикална.Гледам и ровентите и керхерите, но още повече са обърквам...Ще съм благодарна ако някой удари едно рамо със съвет.Като цена гледам да до 250лв примерно.Благодаря предварително на отзовалите се!
Не купувам нищо от фалшивите продукти на Топ Шоп! Това са модели еднодневки, при разваляне нито части, нито подръжка.

Последна редакция: вт, 27 апр 2021, 16:28 от mimi.7299

# 154
  • Мнения: 16
Здравейте, аз изчетох цялата тема плюс старата, но имам нужда от съвет/ помощ. Обещал съм на майка ми (75 годишна женица 45 килограма) да намеря и купя парочистачка по която тя се е запалила от рекламите по ТВ (Simple Smile) Апартамента е много малък, 75 квадрата с двете тераси общо, а баня с тоалетна е 2х1м. Ще се използва за банята (огледало, фуги, плочки и прочие), фурна, прозорци, мивки. В коридорът е мозайка, а в кухнята и терасата гранитогрес, като те са по-скоро на втори план, ако става добре. В холът и спалнята е мокет и килими, така че те отпадат. Колкото до фотьойли и дивани, аз не съм много сигурен, че ще се използва, но ако може добре.

Аз лично на фона на това което прочетох, бих се спрял на Karcher SC 4 EasyFix Premium, но съм сигурен, че майка ми няма да се съгласи най - вече заради мястото, което ще е нужно, а такова няма и на цената, макар че аз ще я платя...така, че по - скоро се чудя между: Karcher SC 1 EasyFix Premium / https://karcher-cleanteh.com/bg/product/534.html / и тази марка, която се споменаваше тук някъде HOOVER, примерно това: HOOVER SSNHB1300/SSH1300 / https://www.technopolis.bg/bg/Vodostrujki-i-parochistachki/PAROC … -SSH1300/p/811247 / ?

Мога да спомена и два бюджетни варианта, макар едва ли някой ще ми ги препоръча пред предните, а и аз не съм много сигурен, защото предпочитам изпитани брандове, но все пак: Maltec HDS 3500W / https://www.emag.bg/parochistachka-maltec-hds-3500w-zhylt-cheren … 148/pd/DSRK3DMBM/ / и Daewoo DSC1200 / https://www.emag.bg/parochistachka-daewoo-1200-w-naljagane-na-pa … -ds/pd/DQ5N52MBM/ /

Моля ви за съвет не само, защото не искам да купя нещо, което няма да се използва поради неудобство или лошо качество, ами и защото, аз като мъж, много много съм далеч от тези неща, като цяло. Не, че не чистя, а нямам опит, като вас. Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 29 апр 2021, 23:51 от SvilenP

# 155
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Здравейте Свилен,
Аз също смятам, че SC4 е най-подходяща: на колелца е, пълненето става през подвижен контейнер. SC1 e малка наистина, но не знам до коло е удобно да я оставиш на земята, освен това само тя, без аксесоарите и с празен казан тежи 1,6 кг.
Цената на SC4 наистина е височка ( тук https://www.deita-karcher.com/c/parochistachki-63/parochistachka … -sc-4-easyfix-409 я има за 400 лв), но като компромис (в цената, не качеството) можете да вземете SC2 - също е на колелца и може да си я пълни с каничка (а разликата със SC1 е от порядъка на 15-20 лв). Щом не е голям апартамента, ще покрива нуждите. Килими, мокети, дивани и матраци се "освежават" (да не се разбира перат или почистват основно) със всички модели, но е необходима допълнителна приставка (20 и няколко лева беше, не помня точно цената).
Останалите модели, за които питате - имат основен недостатък - че трябва да се държат в ръка, а в едно с водата и аксесоарите, предполагам ги докарват до 3 кг. Отделно колко силна пара пускат, колко време издържа един резервоар, колко време загрява и най-вече дали има резервни части (макар че за 60 лв на бройка могат да се купят три вместо една Керхер).

# 156
  • Швейцария
  • Мнения: 1 809
Свилен, аз имам СЦ1 и я зарязах, защото водата й свършва за нула време. Аз още не съм почнала да чистя, а парата свършва. После се чака да спадне налягането и да може да се отвори капачето, че да налееш пак. Пък после пак да загрее. Аз за това време съм минала с парцала 100 пъти. Това го отчитам като абсолютно грешна покупка.

# 157
  • Мнения: 109
Аз съм с SC4 Easyfixи съм много доволна. Преди ползвах за около SC3, но я върнах и мога да направя сравнение. Водата в SC4 се пълни много лесно (под чешмата). Има си копче on/offи това е. Доволна съм от парата. Дори сменям накрайници под налягане, но трябва да се внимава. Относно тежината - на колелца е и си се плъзга добре. Препоръчвам!

# 158
  • Sofia
  • Мнения: 4 009
Бихте ли споделили мнение за тази парочистачка на РОвента: https://www.rowenta.bg/%D0%9F%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B … 8561/p/2211400498

# 159
  • Мнения: 16
Благодаря за бързите отговори! Очевидно съм се ориентирал правилно. Ще обясня ситуацията на майка ми, аз лично ще настоявам за 4-ката, но знам как стои въпроса с "мястото".

Сега се сетих за един случай - мой приятел, който ми беше комшия и апартамента му беше същия, като моя се премести в голяма къща на село и...едвам успя да хване всички неща от апартамента в къщата...но все пак това си е проблем и вярвам, че много знаят за какво говоря.

Ще видя "шефа" на какво ще се съгласи и ще ви пиша, ако има нужда от информация по допълнителни аксесоари. То пак добре, че е майка ми, а не жена ми, защото там нямам шанс Simple Smile но пък тя няма да ме търси за такива неща Simple Smile

Благодаря ви отново!

# 160
  • Мнения: 16
Здравейте, току-що приключих сделката:
Парочистачка Karcher SC 4 EasyFix Premium;
Декалциращ прах 12x17g;
Накрайник за прозорци => Всичко: 553.56лв от https://karcher-cleanteh.com/

Изпреварвайки техниката искам да ви попитам, дали от горе поръчаните стоки нещо съществено пропускам?

По отношение на "Дюза за текстил", то от клиповете на братушките в тубата аз лично не видях нужда и полза.
 
По отношение на "Кърпи за еднократна употреба за под EasyFix", аз виждам че е "на сметка", но всекидневно се минава набързо с моп,  а когато се почиства основно ще се използва парочистачката и тогава може да се използва "кърпата" в комплекта и/или както видях в тубата - парчета памучен плат от стари тениски /тях ги имам в изобилие от предната ми работа/. Осен това площа, като цяло е малка.

По отношение на "Комплект кръгли четки с месингова четина" - тук доста се чудех какво да направя. Като цяло приложение виждам само в "полиците" в фурната и за другаде не се сетих?

Имаме скари, но последната която взех е бездимна на Тефал. Тя се мие на чешмата, а и я използваме много рядко, та нея не я броя. От друга страна печката и фурната съответно е доста зацапана и клеясала от мазнина, та не знам:
- от една страна - дали ще се изчисти с нормалната четка в комплекта или ще е по - добре тези с метални влакна?
- от друга страна е ясно, че ще се използва препарат/ обезмаслител , но дали тези с метални влакна няма да нанесат щети по материалите на/ в печката?

Във връзка с горното в един клип в тубата човекът каза, че е използвал тези четки с метални влакна, след което въпреки че е изчистил това за което ги е използвал, то от самите четки, от материалът на самите влакна свързано според него с температурата и влагата се е образувал някакъв "окис" според него и той трудно го е изчистил и за това не ги използва? Идеи и съвети за тези четки с метални влакна?

Ако нещо пропускам моля кажете. Предварително благодаря!

# 161
  • Мнения: 9
Здравейте, току-що приключих сделката:
Парочистачка Karcher SC 4 EasyFix Premium;
Декалциращ прах 12x17g;
Накрайник за прозорци => Всичко: 553.56лв от https://karcher-cleanteh.com/

Изпреварвайки техниката искам да ви попитам, дали от горе поръчаните стоки нещо съществено пропускам?

По отношение на "Дюза за текстил", то от клиповете на братушките в тубата аз лично не видях нужда и полза.
 
По отношение на "Кърпи за еднократна употреба за под EasyFix", аз виждам че е "на сметка", но всекидневно се минава набързо с моп,  а когато се почиства основно ще се използва парочистачката и тогава може да се използва "кърпата" в комплекта и/или както видях в тубата - парчета памучен плат от стари тениски /тях ги имам в изобилие от предната ми работа/. Осен това площа, като цяло е малка.

По отношение на "Комплект кръгли четки с месингова четина" - тук доста се чудех какво да направя. Като цяло приложение виждам само в "полиците" в фурната и за другаде не се сетих?

Имаме скари, но последната която взех е бездимна на Тефал. Тя се мие на чешмата, а и я използваме много рядко, та нея не я броя. От друга страна печката и фурната съответно е доста зацапана и клеясала от мазнина, та не знам:
- от една страна - дали ще се изчисти с нормалната четка в комплекта или ще е по - добре тези с метални влакна?
- от друга страна е ясно, че ще се използва препарат/ обезмаслител , но дали тези с метални влакна няма да нанесат щети по материалите на/ в печката?

Във връзка с горното в един клип в тубата човекът каза, че е използвал тези четки с метални влакна, след което въпреки че е изчистил това за което ги е използвал, то от самите четки, от материалът на самите влакна свързано според него с температурата и влагата се е образувал някакъв "окис" според него и той трудно го е изчистил и за това не ги използва? Идеи и съвети за тези четки с метални влакна?

Ако нещо пропускам моля кажете. Предварително благодаря!




Здравейте,
честита покупка. Направили сте отличен избор.
Аз лично чистя ежедневно само и единствено с парочистачката. Добре е да има повече от една кърпа за под, тъй като като се замърси започва да оставя следи. Вероятно може да се пригоди и хавлия, но не знам как ще се залепва за накрайника...
Относно малките кръгли четки може би също е добре да има повече от една. Не бих си мила фурната с четката, с която съм търкала фугите в банята.
Имам и накрайника за килими и мокети. Може би съвсем леко отдалечава килима от кърпата на парочистачката.  Първо пробвайте без него, винаги може да го добавите.
За сега не съм намерила приложение на метална четка. Според мен би издрала фурната.

Последна редакция: вт, 04 май 2021, 20:52 от Trinity_Rey

# 162
  • Варна
  • Мнения: 924
Здравейте!
Планирам да си купя парочистачка. Спряла съм се на Karcher SC 2 EasyFix .
https://karcher-borotrade.com/bg/products/26/Parochistachka-SC-2-EasyFix
Имам въпрос към онези от вас, които имат този модел. В стандартния комплект включен ли е накрайник за под?
От една страна ми се струва, че го виждам на снимката, където са изложени аксесоарите, които вървят със самата парочистачка, а от друга страна го гледам предложен към допълнителните аксесоари (най-долу на страницата).
Предварително благодаря за отговорите.

# 163
  • Мнения: 13 540
Здравейте!
Планирам да си купя парочистачка. Спряла съм се на Karcher SC 2 EasyFix .
https://karcher-borotrade.com/bg/products/26/Parochistachka-SC-2-EasyFix
Имам въпрос към онези от вас, които имат този модел. В стандартния комплект включен ли е накрайник за под?
От една страна ми се струва, че го виждам на снимката, където са изложени аксесоарите, които вървят със самата парочистачка, а от друга страна го гледам предложен към допълнителните аксесоари (най-долу на страницата).
Предварително благодаря за отговорите.
Присъединявам се към поста с още няколко въпроса, защото също планирам покупка на този уред.
https://karcher-borotrade.com/bg/products/242/Komplekt-mikrofibu … ssic-i-Comfort%29
https://karcher-borotrade.com/bg/products/229/Komplekt-krugli-ch … i-%282%2B2-br.%29
Тези съвместими ли са с модела?

# 164
  • Мнения: 1 449
Да, накрайника за под е включен в комплекта.
За второто питане - не мога да отговоря, защото аз от допълнителните аксесоари си купих само накрайника за прозорци и кърпите за еднократна употреба.
Но иначе обмислям да си взема още един комплект малки кръгли четки.

Общи условия

Активация на акаунт