Парочистачка - избор, мнения, съвети - тема 2

  • 75 424
  • 661
  •   1
Отговори
# 195
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Здравейте. Изчетох доста коментари тук. Мисля че се спрях на Крехер SC2 Premium заради повечето добавени удобства в комплекта. Искам го основно за пода, защото имам дете на 4,5г, което е редовно по пода и с алергичен ринит, а скоро ще имаме и още един малък брой, който пък след месеци също ще търка подовете. Имаме робот, който чисти пода, така че ще имам нужда просто сутрин/вечер да чистя, дезинфекцирам подовете. Мислите ли, че ще ми е достатъчно? Благодаря.
Добър избор, само съобразете модела с площта за почистване. Обяснявам: при SC2 времето за презареждане на контейнера е малко по-дълго - трябва да декомпресирате (да изпуснете парата) и да изчакате да се охлади, за да можете да налеете още вода. SC3 няма такъв "проблем" - има външен контейнер, при който допълването става незабавно и няма прекъсване на почистването. Щом ще чистите само под, най-вероятно и SC2 ще е напълно достатъчна.

Относно килимите - приставката освежава, премахва прах, но в никакъв случай не може да замени прането на автомивката. Друг е въпросът, че ако се минава редовно върху килима, дали ще има нужда от автомивка - все пак на автомивка го карам след като една година не е пран Simple Smile

# 196
  • Мнения: 115
Здравейте на всички! Аз съм с модел SC3 EasyFix и не съм чак толкова очарована, колкото очаквах да съм. След като изчистя уж плочките в банята, отново ги виждам целите в пръски, все едно нищо не е изчистено. Пробвала съм преди това да ги напръскам с препарат и след това с пароструйката да ги изчистя - неуспешно. Моля за съвет как да изчистя плочките до блясък, тъй като водата ни е много твърда и на светлина виждам капките, които супер много ме дразнят? Прозорците също съм чистила с нея, отново не е уау ефект - при вдигането на накрайника за почистване, започва да капе вода (в предишните страници прочетох за същия проблем). Аз ли нещо не правя правилно, не знам, но от доста време си чистя банята основно на ръце. Вие подсушавате ли веднага след нея с някаква кърпа, или оставяте да изсъхне повърхността? Скоро като се замисля, май изобщо не съм я включвала, освен за освежаване на стелките в банята и мокрото. Бях с много големи очаквания, нямах търпение да я използвам, а накрая си стои и събира прах..

# 197
  • Мнения: X
Работила съм с 1-цата на керхер - от нея бях най-доволна откъм остатъчни капки. Но е неудобна за работа, трябва да се презареджа често с вода. Хем малка, хем тежка.

Бях с 3-ката - върнах я.

Сега с 4 и не виждам разлика от 3-ката, но не ми се разправяше. Мисля, че попадам на дефектни модели. В магазина не искаха да признаят, но накрая един от работещите господа ми сподели, че и други клиенти не били доволни от 3 и взимали 4.

Зависи обаче и повърността за чистене каква е.
Може би наличието на маркуч при по-големите модели води до отслабване силата на парата и така има наличие на остатъчни капки. Ако не полирам със суха кърпа, остават засъхнали водни капки. /чистя основно матови плочки и лам. паркет/

За прозорците си взех доп. приставка - 30лв.
Просто трябва да подложите кърпа при перваза, защото се стичат водни струи. Но е супер решение и се радвам, че зарязах препраратите за прозорци.

За банята - плочките са леко гланцирани и остават пръски засъхнала вода, ако ползвам четката с памучен протектор. Или полирам, или просто ползвам само пускащя пара накрайник /без четка или допълнителна приставка./ Засъхналите петнисти следи по плочките, където пада водата от душа, които година не можех да измия и изтъркам с препарати, вече блестят. Задържах около 2-3 мин силна пара и видях как замърсяванията се разгрдиха.
Без препарати - само с пара.

За мен тази парочистачка си е голям помощник и я препоръчвам на всеки.

# 198
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Pretty.Woman., ако водата ви е много варовита, можеш да пробваш с дестилирана (въпреки, че при образуването на пара би трябвало варовика да се отлага по контейнера на парочистачката и от там - да се налага по-често да я деклацифицираш). Аз съм с гланцирани плочки в банята и споделям мнението на monono - текстилния накрайник оставя дири, които като изсъхнат стават на петна. Моята баня и тоалетна е свръх малка (2,5кв.м), няма прозорец и при почистване успешно го докарвам на сауна, затова накрая минавам със смукачката за прозорци (друг уред е, не е приставката на парочистачката) и нямам засъхнали капки.
Чувала съм и от други оплакванията за много вода по прозорците, аз нямам приставка за прозорци, тъй като имам другия уред и като мина с парочистачката, после подсушавам със смукачката. Не агитирам, и тя не е много евтина (но за мен е чудо на чудесата, защото хем не търпя мръсни прозорци, хем мразя да ги мия Grinning ).

# 199
  • Мнения: 109
Аз тройката я върнах, но от 4 съм доволна. Много е добра за почистване с широката четка. Особено фуги, плочки, мивки. Чистя с тази четка освен банята всякакви плоскости - дървени врати, хладилник, печки. Малката четка не е толкова ефективна. С накрайника с  човка повече освежавам вътрешни пространства - шкафове и т.н. И разбира се - ползвам и накрайника за под.

# 200
  • Мнения: 115
Благодаря Ви за съветите, тези дни ще пробвам и аз като monono да задържа за 2-3мин. на плочката, за да се разградят пръските. И моите плочки са гланцирани, нямам никакъв проблем с фугите, ноооо.. тези пръски на слънчева светлина са просто ужас. С какви ли не препарати не пробвах, четки, няма оправия и няма. Най-мразя да чистя плочки в банята - там ми отиват 2 часа.

# 201
  • Мнения: 20
Здравейте момичета Simple Smile Много благодаря за коментарите в темата, намерих отговор на много от въпросите ми Simple Smile

Има ли някой, който е използвал парочистачка на Керхер върху лакиран естествен паркет от известно време и може да сподели отзиви?

Имаме едно пълзящо бебенце и парочистачката ми се струва най-добрият вариант в случая. Виждам, че правостоящият им модел се води подходящ за лакиран паркет, но плочките в банята са ни бели и ми се иска да мога да минавам и тях с парочистачката. Така че гледам по-скоро вариантите с колелца sc2 или sc4

Доста момичета споделиха, че почистват и кихненския плот с парочистачка. Можете ли да кажете от какъв материал е направен? Камък или термо плот?

# 202
  • Мнения: 109
Аз лично ползвам парочистачката за всякаква повърхност, включително и дърво. Не смятам, че би се увредило дървото. Ако е някакъв шкаф, пароструйча и подсушавам с кухненска хартия.

# 203
  • София
  • Мнения: 6 010

Има ли някой, който е използвал парочистачка на Керхер върху лакиран естествен паркет от известно време и може да сподели отзиви?

Имаме едно пълзящо бебенце и парочистачката ми се струва най-добрият вариант в случая. Виждам, че правостоящият им модел се води подходящ за лакиран паркет, но плочките в банята са ни бели и ми се иска да мога да минавам и тях с парочистачката. Така че гледам по-скоро вариантите с колелца sc2 или sc4


У нас сме точно с лакиран естествен паркет, два лазещи бебета гледам вече на него и почиствам с парочистачката. Нямаме никакви проблеми. С SC2 сме.

# 204
  • Мнения: 19 296
Бях с много големи очаквания, нямах търпение да я използвам, а накрая си стои и събира прах..
И моята  е така.
Много съжалявам, че я купих.

Водата на вилата ни е много варовита и помага чистене с препарат против котлен камък и твърдата страна на гъбата. Предполагам препарат и четката на парочистачката ще свърши същата работа.

Имаме едно пълзящо бебенце и парочистачката ми се струва най-добрият вариант в случая. Виждам, че правостоящият им модел се води подходящ за лакиран паркет, но плочките в банята са ни бели и ми се иска да мога да минавам и тях с парочистачката. Така че гледам по-скоро вариантите с колелца sc2 или sc4
Ако се надяваш парочистачката да дезинфекцира пода с по-висока т, няма да стане. Само леко затопля повърхността. Ако сипеш вряла вода в кофа и избършеш пода с мопа, ще затоплиш пода точно толкова, колкото и със стирката на парочистачката.

# 205
  • Мнения: 416
Здравейте ! Някой използва ли вертикална парочистачка на Керхер ? Интересува ме каква е разликата между вертикалната и тази на колелца, освен, че тази с колелцата има различни приставки и малки и големи.

# 206
  • Мнения: 887
Току що видях в Лидл парочистачка на 45 или 65лв ( не запомних) и беше с гаранция 3г. Някой да си е пазарувал подобни евтини парочистачки от Лидл да даде мнение?

# 207
  • Мнения: 535
Виждам, че доста хвалени са Karcher SC2 / 3, но кой вариант визирате Premium или EasyFix? И тези вертикалните парочистачки по-слаби ли са?
Моля за сравнение , ако някой ги е ползвал.

# 208
  • Мнения: 416
И аз се надявам някой с опит да сподели за разликите между вертикалните и другите.
Ясно е, че с вертикалните се чисти само пода, но дали са по-слаби ?

# 209
  • Мнения: 13 545
Виждам, че доста хвалени са Karcher SC2 / 3, но кой вариант визирате Premium или EasyFix? И тези вертикалните парочистачки по-слаби ли са?
Моля за сравнение , ако някой ги е ползвал.
Нямам парочистачка, но планирам покупка, затова следя темата.
https://karcher-borotrade.com/bg/products/26/Parochistachka-SC-2-EasyFix
Тази съм си запазила като препоръчвана, все пак се надявам да се включи някой с лични впечатления.

Общи условия

Активация на акаунт