Био/ органична и натурална козметика - тема 8

  • 48 206
  • 658
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 572
По принцип гледам да не оставям лампата без вода. Но да, наистина, ако се заплесна, се е случвало да покафенеят маслата от нагряването.

Нямам от Лидъл масла, но имам от Маркс енд Спенсър. Ще си направя тест с тях като ги оставя в лампата без вода да видя дали се държат по същия начин.

Не съм обръщала сериозно внимание на това. Смятах, че ако винаги има вода в лампата, проблем няма. За какво е индикация според теб?

# 76
  • София
  • Мнения: 9 556
Без вода  не оставям никога масла на лампата. То си пише на самата лампа да се сложи вода и след това да се капнат 5-6 капки.
Но с времето, водата се изпарява и веднъж се случи да видя да се пържи маслото в лапата. И това видях. Rolling Eyes

# 77
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте момичета ,нова съм в темата и ще се върна да чета предните 😊
Искам да ви попитам имате ли наблюдения козметиката на Дотера натурална  ли е ?
Подариха ми за Коледа техни продукти за коса и тяло ,но ми се виждат доста съставките....

# 78
  • София
  • Мнения: 973
Привет и от мен. И аз се включвам за първипът в тази тема. Какво ви е мнението за козметиката на https://sosimplecosmetics.eu/ и https://verdemivida.com/. От първия линк си взех кремовете за лице, а от втория шампоани за мен и детето и паста за зъби.
Като цяло ми се иска лека полека да премина на по-изчистена или БИО козметика. Ще следя с интерес вашите препоръки, а сега отивам да чета назад.

# 79
  • София
  • Мнения: 245
anita7, от sosimplecosmetics съм взимала продуктите за стрии и целулит. Харесват ми. Стикът им SOS е вълшебен за кожни раздразнения.
На biobaza съм ползвала повече неща - шампоана - детокс много ми харесва, Рол-оните и стиковете против изпотяване за мен, дъщеря ми и съпруга ми - вече повече от година от тях ползваме. Олиото им против стрии от серията за бременни е страхотно. Спаси ме сегашната бременност и нямам нито една. Кремчето с мимоза е прилично, олиото за премахване на грим - добро. Гела за измиване на лице - доста добър. Кожата ми е комбинирана.

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 09:48 от nuschinka

# 80
  • Мнения: 125
И аз имам от марката за стрии и маска за лице. Не съм ползвала достатъчно усилено продуктите, може би 3 пъти, като маската не ме очарова и сега стоят и двете неща в шкафа.

# 81
  • Мнения: 1 846
https://bg-mam.ma/p/939611/37284768
Благодаря за информацията!

# 82
  • Мнения: 1 676
nuschinka детокс шампоана на биобаза пени ли се?

# 83
  • София
  • Мнения: 245
Не прекалено много, но си прави пяна и измива добре.
nuschinka детокс шампоана на биобаза пени ли се?

# 84
  • Мнения: 178
На So Simple за стрий не е лош, малко ми е мазен но за след лек масаж е добре. За Дотера...доста са скъпи и се смятат за качествени. Но аз ползвам само маслата им. Все пак с МЛМ. За лампата от Лидл - доколкото знам от специалист не е правилно изобщо да се загряват етеричните масла. Моята лампа е с ултра звук. Има леко загряване може би, но чак пушек... Не знам и как стои въпросът с качеството и чистотата на маслата на Алтея - познава хора които са доста стриктни и не използват различни от Дотера например и твърдят че другите не се толкова чисти/гарантирани като качество. Аз имам различни, но качеството си варира.

# 85
  • София
  • Мнения: 9 953
щраусовата мас - става ли за мазане при бременност?

# 86
  • Мнения: 9 578
щраусовата мас - става ли за мазане при бременност?

става, да, но основно значение има каква ви е кожата. реално мазилата не помагат особено.

# 87
  • Мнения: 328
Вече втора бременност се мажа с преварена свинска с невен. Кожата ми е суха. През първата не ми се появи нито една стрия, вече съм средата на 8-ми месец на втората и за сега също нямам.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 1 630
Аз по време на бременността се мазах със смес масла кокос, карите и третото не го помня, готова смес от Зоя. Много облекчаваше сърбежа на кожата в последните месеци, нямах стрии, но може би и нямам предразположеност.
Чета ви отдавна и все търсих отзиви за шампоан. Опитах за растеж на Herbis, не е лош, но не впечатлява. Но истински съм възмутена от твърдия шампоан на Сапунена работилница коприва и мента. В живота си по-ужасно нещо за коса не съм използвала. Косата ми след миене става като захарен памук, лепкава, на клечки, потрес. Два пъти се измих от закупуването, за да се уверя, че съм отмила добре и не съм слагала маска, за да видя проблемът от него ли е. Аз от една година използвам твърди руски шампоани, те измиват перфектно винаги, от маските им малко ми паснаха. Та реших да опитам този вариант. Повече не. Simple Smile

# 89
  • София
  • Мнения: 405
Кои са тези твърди руски шампоани и от къде ги купувате? Мен ме притеснява при тъкането да се разпени дали не се нарушава структурата на косъма, все пак им се оказва натиск? Мисля си само...

Общи условия

Активация на акаунт