Мисия невъзможна... или смях???

  • 4 574
  • 97
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 942
Ай де сега, Бу, тия дето кърмим да не мислиш че всички сме случили на лекар и акушерка, или сме били така напращели че сме кърмили от немай къде... Освен това, и без добро начало на кърменето, може да се кърми дълго и успешно ако се получи информация и подкрепа известно време след раждането. Да не бъдем максималисти и да се направи каквото е възможно. Асинка, с теб сме!
Да,аз не случих на акушерка и наистина нямаше да кърмя , ако не бяха сестра ми,майка ми и естествено ако ви нямаше и вас.Това наистина е така по простата причина че не бях достатъчно информирана(е това донякъде е и моя грешка Sad )Но ако искаме друг да не изпада в подобна на моята ситуация трябва да се направи нещо да се популизира кърмено-този форум е едно страхотно начало (ако имаш достъп до мрежата,де).Наистина идеята с Биг Брадър  е добра,стига да не бяха идиоти тези вътре Simple Smile(съжалявам за израза "идиоти" това е лично мое мнение)

# 46
  • Мнения: 3 092
Да вярно е че има и такива майки , който предпочитат да захранват рано децата си а защо така - не мога да си отговоря.
Снощи гледах ББ и аз мисля че може и да спечели симпатиите тази жена , но е много рано да се каже още.
Все пак не ми се струва вече толкова невъзможна мисията.Асинка с теб сме!Аз лично нямаше да кърмя без вас , за което горещо благодаря newsm51

# 47
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Знаете, че ЛЛЛ позволяват доста гигантско количество цигари на ден, дори на кърмачка
Тцъ, молА ви се, мадам! Shocked Как така "позволява"? Найн, любима! Изследванията доказват, че по-малко от кутия на ден все още позволява на кърмата да остане по-пълноценна храна, сравнено с АМ, но това надали е равносилно на толкова добра, колкото и ако майката не пушеше/или пуши 1 фас на ден, нали така? Това са просто факти от медицински проучвания, няма такова нещо като ЛЛЛ 'дава' или 'не дава'.

ББ няма да гледам, но следя темата тук за интересности.

# 48
  • Мнения: 3 926
Знаете, че ЛЛЛ позволяват доста гигантско количество цигари на ден, дори на кърмачка
Тцъ, молА ви се, мадам! Shocked Как така "позволява"? Найн, любима! Изследванията доказват, че по-малко от кутия на ден все още позволява на кърмата да остане по-пълноценна храна, сравнено с АМ, но това надали е равносилно на толкова добра, колкото и ако майката не пушеше/или пуши 1 фас на ден, нали така? Това са просто факти от медицински проучвания, няма такова нещо като ЛЛЛ 'дава' или 'не дава'.

ББ няма да гледам, но следя темата тук за интересности.
Звинявам се мадам Бу Peace Мигновено коригирам фразата на ум Grinning Ама такасе говори в кварталните кърмачески среди, които усилено ползуват тоз ми ти форум. Та щеш не щеш ЛЛЛ си е институция Grinning

# 49
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Исках да кажа, че ЛЛЛ предоставя информацията, но няма такова нещо като 'позволява' или 'не позволява' - да вземе човек решение си е лично негова работа.

# 50
  • Мнения: 45
Не смятам, че жена, целяща публичност в такъв момент ще се окаже запалена по тази идея. Нищо лично към нея, всеки си преценява, но някак си не ми се връзва. Просто не мога да проумея, че мисли изобщо за нероденото си бебче, че му желае най - доброто. Обстановката, в която ще изкара последните месеци от бременността си е най- малкото неподходяща, като прибавим условията и стреса... ами, меко казано не ми се струва, че си дава реална сметка. И новороденото в облаци от цигарен дим ли ще живее? А отсега като го диша бедната душичка "пасивно"? Без коментар...
   
Съгласна съм  ol4eto  само ще добавя към неподходящата среда и най-неподходящите българи/избрани от  БигБрадър/
Ей товали е представителната извадка от нашето общество , като се има предвид явилите се 17000 българи. Срам ....срам....

# 51
  • Мнения: 455
Сега, моля, ама не искам да обидя никого (имам роднини в Попово, не мои де, но пак близки) и не обиждам на град в никакъв случай, обаче тая е пълна крайлама и простакеса. За мен би била абсолютна антиреклама на кърменето и, честно, не бих се занимавала.
Така че се снишавам и чакам да гледам сеира  devil bombs
Мацката пуши, излага се на стрес и с две думи ХИЧ, ама ХИЧ не и дреме. Това успях да засека от 15 мин гледане и то само заради пуснатата тук тема. Мами, успокойте малко фантазиите си  Mr. Green Peace

# 52
  • Мнения: 7 605
Стана ми любопитно, има ли някъде снимка на Мис Попово или дори клип, да я видя?  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 48 030
и на мен тази мадама ми е супер странна,не разбирам решението й да роди точно в предаване като биг брадър,не одобрявам нито това че пуши,нито нищо около нея,ама въпроса е,че всяка майка може да кърми,и всяко бебе може да получи най-полезната и адекватна храна-кърмата!независимо дали тази Светлана е тъпа или не,дали е в къщата или не,би трябвало да направи нужното за да кърми!вероятно от биг брадър ще й осигурят стая за бебето и лекарски екип за раждането,така че не виждам защо да не си го кърми в стаята,все пак и лекарите (нали няма да я оставят при случайни лекари Wink) би трябвало да са в час и да й обяснят някои неща,например за кърменето(то нали на всички родилки трябва,ама айде карай Wink),а и как може анти реклама за кърменето-нека да кърми по тв,това си е истинска реклама,особено за кърменето на обществени места!ми то и аз не съм кой знае какво,и това значи ли ,че като запретна блуза да кърмя по градинки ,рейсове и лекарски кабинети,съм анти реклама на кърменето!
сега,ако мацката няма желание,и особено някой от многобройните спонсори на биг брадър ако я спонсорира с адапте-това е друго нещо!ама по-добре тази"тъпата" да кърми,отколкото да пльоснат реклама на някоя марка сухо мляко на едно от най-гледаните и коментирани предавания в момента!
аз съм "за" това,да се помогне на майчето да кърми ,нека кърми пред цяла България(пък и то друго няма да има кой знае какво да й коментират след раждането)

# 54
  • Мнения: 4 154
Стига бе, баш във тоя Freak Brother ли да се пропагандира за ползите от кърменето?
И според мен ще е антиреклама, честно казано не го гледам, няма и да го гледам, направо ми се повдига като минавам през каналите и засека тези изроди, дето са ги избрали - чудя се, Брадъра гаври ли се с нас, к`во ли?

# 55
  • Мнения: 1 298
Moмичета хайде подарете и една Книжка за къменето та да се ограмоти.Освен това ще я размахва в ефир.Това засега стига.Като се има предвид че не се знае дали ще остане до термин,нито пък дали няма да предпочите да дава формула  Peace

# 56
  • Мнения: 6 243
Сори за повторното включване, ама това с анти рекламата не го разбирам.
Кърменето си е нормалното нещо. Нормата. То е за учени, за прости, за хубави, за грозни (добре че е така  Mr. Green), за хора, които не могат да си вържат гащите и за тия, които са цвета на нацията. Това е естественият ред на нещата. Какво значение има каква е мацката. Тя е майка и толкоз. Ако не й се кърми - друг въпрос, ама да се притесняваме, че не ни отговаря на високите стандарти, е малко пресилено.

Аз лично не вярвам ББ да клъвне на тая идея, щото не е достатъчно просташка, ама не пречи да се опита. С тая аудитория, дето я имат, ако вземе, та стане, какво по-добро.

# 57
  • Мнения: 75
Днес докато кърмех бебето следобед гледах Нова+- бременната Светлана каза, че се мисли за добра майка, защото е кърмила първото си дете до година и седем месеца. Смятам, че няма нужда от ограмотяване. Simple Smile или греша?

# 58
  • Мнения: 1 503
Абсолютно съм съгласна със Сладка хапка Peace
Не мисля ,че трябва да си професор ,за да кърмиш.
Евала ,че е кърмила до 1г.7м. и все пак това не значи,че няма да й е от полза една книжка newsm78.....А не мисля,че само от кърменето зависи дали те бива и доколко като майка.Май е по-комплесно при тази дарба,а Thinking
И само да вмъкна скромните си мисли....струва ми се ,че преди 30-40 години жените са кърмили много по-дълго от сега и са били на по-ниско интелектуално ниво(т.е. не са били висшистки де!НЪЛ ТЪЙ newsm78)
А из селцата може би има повече кърмачки, отколкото из градищата(не говорим за това кой дава вода,салам,наденици ...)
Аз мисля,че просто книжката ще е достатъчна,пък ако искате може да се предложи и едно ефирно кърмене от форума rotfImao(с най-добри мисли го казвам.Нищо,че е на майтап)
  bouquet        bouquet        bouquet        bouquet        bouquet          bouquet         bouquet







P.S.А на майките им отърва да захранват рано и да минават на АМ,защото така се чувстват по-свободни.Все пак всеки може да ти натъпче бебето с пюренце или да му тикне АМ,нали Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 21 сеп 2006, 20:14 от ~Цвети~

# 59
  • Мнения: 3 926
Това за година и седем месеца не съм го чула, но е супер Grinning Аз се надявам в понеделник-вторник да имам някакви новини или поне някакви координати за връзка Grinning Щом е кърмила толкова първия път сега просто трябва да схване принципите на късното захранване Wink Книжката не е проблем и аз точно за нея си мислех в началото. Но ще видим и другите неща как ще потръгнат. Представяте ли си едно трогателно изявление в изповедалнята каква връзка е кърменето, каква топлина и обич и т.н, и т.н...
А за това дали в селата има повече кърмачки... аз имам пряк досег с няколко села от централна Б-я и там масово дават на децата кисело мляко след третия месец (ако не и по-рано) Бабите са мощен агитатор в нашата страна. Спечелим ли бабите, педиатите ряпа да ядат. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт