Отговори
# 75
  • Мнения: X
Да,вярно!Грешка моя,извинявам се.Въпреки всичко е драстично.Има си съдебна система и затвори за такива,ама чак пък кастрация...           

ами да, драстично е, но това е единствения начин да се защитят тези нещестни осакатени деца - като не се родят, явно не си виждала деца с отрязани крайници затова реагираш така, страшно е, повярвай ми
и това го пиша не от расистки подбуди, а за да се защитят тези деца, на държавата не и дреме за тях
а това, за което пише Калинка е наистина страшно, но това е действителността и ние за съжаление не можем да я променим, така живеят поне едно 60% от хората, по селата и малките градове е отчайващо, но не си осакатяват дечицата за да могат да изкарват пари от просия,нали

# 76
  • Мнения: 2 255
не изчетох всичко,но виждам,че сте го докарали до свада(пак Confused)
 та по темата-вина-не.бъхтам си се за тоя начин на живот,оставаше и виновна да се чувствам Stop
и това ли е вече престъпление,наказуемо с чуство за вина,моля ви не ме стряскайте Peace

# 77
  • Мнения: 2 292
само да допълня по въпроса с нуждаещите се , които не са лентяи ... не би трябвало да са много , ао погледнеш темата в клюкарника zа цените на имоти в българия, която иzобислтва от цени на най раzнообраzни строителни услуги , като например
.....
Относно някои елементи на довършителни работи съм наясно, за качествено полагане на керамични настилки читавите майстори за по-малко от 12 лв./ кв.м изобщо не се хващат. И това е цена от преди около 5 години, сега може и повече да вземат. Мога да се включа и с актуални цени за покрив (труд и материали) примерно, само трябва да погледна някои оферти, че в момента не са ми под ръка.
Пак ще пиша.

та включи се и момичето с други цени ... на тенекиджийски услуги, поправка на покрив и какво ли не. Ами теzи хора , които ги бачкат теzи неща не ми се струва като да умрат от глад и да се нуждаят от моите 10 евро подаяние.

По въпроса zа нещастието на пенсионерите в БГ , които цял живот са се трепали zа да ги оберат по тоzи гаден начин накрая и да ги оставят да живеят в миzерия и да са принудени да живеят със жълти стотинки ... е много ми е мъчно и се радвам, че мога да помогна поне на теzи, които са ми блиzки. Но да се чувствам виновна zа това ъ не се чувствам виновна. Виновни трябва да се чувстват теzи, които zадигнаха пенсионните фондове и веят гащи среда щатските милионери.

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 11:38 от vivita

# 78
  • Мнения: 1 910
Има нещо такова. Примерно често гушкайки си бебето си мисля, че има малки дечица, на които няма кой да се порадва така. Или онези "реклами" за набиране на средства за деца, които нямат даже чиста вода. Ми обръща ми се всичко наопаки.
И съм благодарна, че имам КЪСМЕТА да живея така, както живея. Защото има и хора, които правят всичко по силите си, но просто живота не им се усмихва.

# 79
  • Мнения: X
MegiX, много добре си го написала, сега и аз си спомних какъв тормоз беше, но май такава беше системата, особено в училищата, още си спомням как директорката на СМГ хващаше и дърпаше момичетата за дългите коси, ужасно беше
а какво ще кажете за следната ситуация за човек, който само се оплаква от работата и заплатата си, става въпрос за наша близка специалист по химия, работи във фабрика за хартия, докато живеехме в Дания, я убеждавахме да учи англ., защото там има големи химически концерни, които непрекъснато търсят нови кадри, после и казахме, че при нас до града има фабрика за целулоза и представете си, ами мацката за 5 год. не знае и дума англ., ами пита - на какво ниво трябва да говоря, ами паднах направо от изненада и така е при повечето, които се оплакват, но не правят нищо, за да променят положенито си
а съпругът ми съвсем сам научи англ. и защити докторатура само за да има по-добри шансове
ненапразно казват: "Помогни си сам, за да ти помогне и бог"
така че мизерията има много лица и причини

# 80
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Никой не може да ме накара да плача за ВСЕКИ пенсионер в БГ. Все пак това е поколението, което съсипа цяла държава дори на ниво учител, лекар и пр. (не всички разбира се), но голяма част участваше макар и "подтисната" в карнавала. Това са озъбените продавачки, на които трябваше да им се молиш да ти подадат обувка, това са лекарите по санаториумите, които ядяха печени пилета, а ние децата - буламачи, за да отидеш даже в санаториум, не беше нужно да си само болен, а трябваше да имаш и връзки. Не съм сигурна дали толкова са плакали тогава за децата. Това са даже и престараващи се учители, които ме накараха веднъж да се върна до в къщи (през цяла София) да си сменя сивия с черен панталон (или обратно) и проповядваха неповторими глупости. Това са и тези, които участваха в посъвместното крадене на всичко. По едно време целувките и морените имаха само шлюпки, а фъстъците бяха окрадени. Омръзна ми и да чета, че от целия соц. лагер, само в БГ нямало опозиция. Та тази кампания "горките пенсионери" ме кара вече да си мисля, че и донякъде са си заслужили дереджето.


Чак пък толкова...да слагате всичко живо в БГ под един знаменател....

Само едно примерче ще си позволя - жените, които гледаха сина ми в БГ бяха току що пенсионирани детски учителки. Пенсиите им бяха 70ЛВ.!!!  Rolling Eyes- това са жени с 30 годишен стаж като детски учителки - направете сметка колко деца са отгледали - на всяка 4-та година нови 30 деца - всеки си има калкулатор на РС-то и може да си го сметне. Освен това да се вземе предвид начина на гледане на децата в БГ детски градини и тогава да се запитаме - тези пенсионерки заслужават ли си мизерното положение, и с какво те са виновни че трябва да "живеят" с такава мизерна сума пари.

Никой не е виновен, че толкова години няма адекватно управление и закони, които да защитят горките пенсионери, които са се трудили съвестно цял живот, така че моля, пенсионерите са ви последната грижа....

С уважение,
dezita


# 81
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Аз съм в потрес..... Confused Confused Confused Има възрастни хора, които 50-60 години са страдали от режима преди и които и днес страдат и мизерстват. Неуважение е към тях да се говори по този начин. МегиХ, тогава е имало подкупи, ами сега? И ироничното е, че вината не е само в тези, които искат,а и в тези, които дават. И винаги е било така.

По отношение на циганите: Вивита,именно в това се корени проблема, че всеки чака държавата да оправи нещата. А се почва от най-ниското стъпало: от мен, от теб и госпожа Х. Колко български деца си играят с циганчета? Колко българи имат контакт? Колко ги псуват и заклеймяват, без дори да познават един? Колко слагат всички цигани под един знаменател? Колко българи се обединиха, с образование, за да образоват някое и друго циганче или майка циганка? Колко протестираха и протестират, че се печелят пари от проекти, а организациите ги крадат? Колко организации не се полакомиха да крадат, за да направят нещо?
И Господ да ни слезе от небето, пак няма да се оправим, докато не почнем от самите себе си.

И не си мисли, че тук държавата ги спира да се развихрят. Има безброй проекти, с хиляди доброволци, които се стремят да разрешават подобни проблеми на отчуждение на различните нации. Не винаги са успешни, но ниско образованите са тези, които ще тръгнат да псуват дадена нация, по начина, по който го правят българите към циганите.

По отношение на младите и работата: Бях написала в една друга тема, че съм се научила да бъда инициативна тук. Убедена съм, че много хора би могли да бъдат научени на това и по този начин да си намират по-лесно работа, по-лесно да се справят с дадени проблеми. Тук това започва да се учи от 4-годишните деца и така до 20. Кой се е заел да образова младите хора в България? Каква е ролята на училището, освен на една фабрика произвеждащи хиляди млади, които прилагат 20- 30 % от наученото там в живота?

# 82
  • Мнения: 907
Има възрастни хора, които 50-60 години са страдали от режима преди и които и днес страдат и мизерстват.
За тях въобще не говоря, така че не ме цитирай в такъв контекст, моля.

# 83
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Има възрастни хора, които 50-60 години са страдали от режима преди и които и днес страдат и мизерстват.
За тях въобще не говоря, така че не ме цитирай в такъв контекст, моля.

е добре, за кого говориШ тогава? ЗаЩото аз се въздържах досега, оба4е... ами мойта майка е пенсионерка, инвалид, бивШа у4ителка в едно проблемно софиййско у4илиЩе. Не знам какви подкупи е взимала...знам, 4е се опитваШе да направи 4овеци от хора с проблемни семейства, ужасяваЩо (тогава) настояЩе и съмнително бъдеЩЕ.
Пове4е, отколкото трябва трудов стаж има. Не е пострадала от комунизма, не пове4е от вси4ки останали, които биха могли да се развиват по_друг на4ин, но нямаха алтернатива.
Е, тази жена е със 100 (сто) лева пенсия.
И и е болно и обидно, бивШите и у4еници да идват да и оправят бакиите в къЩи, заЩото тя не може да си позволи да ги плати. И и е съЩо толкова болно и обидно, 4е аз трябва да я подпомагам, а не тя мен.

Та... не знам какво толкова си пострадала, сигурно си имаШ при4ини, но те моля да не прекаляваШ с обобЩенията... и аз съм 4овек на крайностите, но... Sick

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 21:23 от feiam

# 84
  • Мнения: 2 381
Има възрастни хора, които 50-60 години са страдали от режима преди и които и днес страдат и мизерстват.
За тях въобще не говоря, така че не ме цитирай в такъв контекст, моля.

А ти какво искаше да кажеш, че толкова хора не те разбрахме?

Да кажеш нещо и за инвалидите в Бг ако може? Нали всички сме виновни?

За твоя информация пенсията за инвалид е 40 (Четиридесет) лева.

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 21:28 от Niki1

# 85
  • Мнения: 907
Разбира се ние и нашите родители не сме част от близкото минало и не мога да говоря за тях в никакъв случай. Всичко това се е случвало не с тях, не с нас и в друга държава.

Та с други думи пак същата песен: не мога да съжалявам и привеждам под един знаменател пенсионерите от това поколение, тъй като съм предубедена към него. Според мен то е обречено да изкупува грешките, пасивността, глупостта и каквото искате още от близкото минало и ще си отиде в мизерия, къде справедливо, къде не. Надявам се да го смени едно по-заможно поколение пенсионери, което е започнало с хъс от под 0та, оправило е наследени бакии и е постигнало нещо с много труд.


Всъщност не знам дали чак толкова не са разбрали. Нарочно написах ВСЕКИ с главни букви, ама кой да чете...


За сметка на това мисля, че бъдещето са децата и там трябва да се хвърлят помощ и усилия.   bouquet

# 86
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Разбира се ние и нашите родители не сме част от близкото минало и не мога да говоря за тях в никакъв случай. Всичко това се е случвало не с тях, не с нас и в друга държава.

Та с други думи пак същата песен: не мога да съжалявам и привеждам под един знаменател пенсионерите от това поколение, тъй като съм предубедена към него. Според мен то е обречено да изкупува грешките, пасивността, глупостта и каквото искате още от близкото минало и ще си отиде в мизерия, къде справедливо, къде не. Надявам се да го смени едно по-заможно поколение пенсионери, което е започнало с хъс от под 0та, оправило е наследени бакии и е постигнало нещо с много труд.


Всъщност не знам дали чак толкова не са разбрали. Нарочно написах ВСЕКИ с главни букви, ама кой да чете...
Що...

За сметка на това мисля, че бъдещето са децата и там трябва да се хвърлят помощ и усилия.   bouquet

Да, права си, ли4но аз не бях го забелязала.
Права си и за изкупуването на греШките... може би ти беШе малко остра, а аз малко нервна...
Така се сеЩам за слу4аите, в които аз съм необмислено "остра" и о4аквам от другата страна да разберат какво имам предвид.

Оба4е първото изре4ение не го разбрах... про4етох го няколко пъти...ама...пак не разбрах...ирония ли е това? newsm78 #Crazy

# 87
  • Мнения: 4 390
Айде и тук да помоля да се придържате към темата и да спазвате добрия тон.
Моля ви, детето ми е с 40 градуса Т, не ми създавайте работа. Blush Hug

Разчистила съм някои мнения, да не се чудите къде са изчезнали.

# 88
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Айде и тук да помоля да се придържате към темата и да спазвате добрия тон.
Моля ви, детето ми е с 40 градуса Т, не ми създавайте работа. Blush Hug

Разчистила съм някои мнения, да не се чудите къде са изчезнали.

 Hug

пожелания за бързо оздравяване на детенце. И мойта е с поредния отит...
Аз се изнасям. Не ми се струва да съм писала неЩо за триене, ама ако е имало, сори...

# 89
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
МегиХ, какво имаш с това впредвид?

Разбира се ние и нашите родители не сме част от близкото минало и не мога да говоря за тях в никакъв случай. Всичко това се е случвало не с тях, не с нас и в друга държава.

Общи условия

Активация на акаунт