👶🏻🎄Януарски мами 5👶🏻⛄

  • 37 220
  • 893
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 976
Честити да са новите ни девойки! Hug Браво, мами, вие сте герои! Бързо възстановяване! Flowers Bouquet

# 751
  • Мнения: 280
Добре дошли на новите бебчета, живи и здрави, мамите бързо възстановяване. На чакащите, малко остана момичета, дръжте се 😊

# 752
  • Мнения: 529
Еха много ми хареса името ! да е жива и здрава Дея 🥰

# 753
  • Мнения: 555
Честити да са Петя и Дея, мамите бързо да се възстановяват и да се гушкат с малките принцески 💗💗💗💗 май момиченцата са повече от момченцата в нашата група 😁😁😁
Ние с малката Ивайла, се гледаме, качила е 120гр. за 4 дни, само от кърмата и съм много щастлива че успях с къменето. Имам пак питане как да я оригна като често заспива на гърда, не искам да я разбуждам, а и понякога не мога така се отрязва 😀, кажете някой трик за невежите като мен и това хълцане също много ме мъчи, и ще давате ли нещо предварително за колики, ние още не сме посетили педиатъра и личната и незнам дали да взимам нещо предварително, защото моята братовчедка ми каза че повече медикаменти са с натрупване и трябва от по рано да се приемат.

# 754
  • Мнения: 280
Essito, браво за кърменето. За другото - мънички са още и често заспиват докато сучат. Въпреки това, винаги опитвай да я оригнеш. Аз лично съм гледала няколко клипчета в YouTube за оригване на бебе, но не мога да приложа. Единствения начин който аз мога е да я сложа на рамото ми след кърмене и галя нагоре-надолу по гръбчето. Ако до минути не оригне, слагам я легнала на краката ми за половин минута, и пак я вдигам. Обикновено има резултат.
За хълцането, не мисля, че можем да направим нещо. Освен ако е време за кърмене, може би това би помогнало. Ако е по-голямо бебето бих дала малко водичка, но не и на няколко дни бебе.
За колики, аз лично ще почна да давам чак когато се появят. Тя бебка даже вече има малко, но поне при нея не е още толкова зле.

# 755
  • Мнения: 23
Здравейте и от мен Simple Smile и моят ден дойде Simple Smile на 14.01 (2 седмици по-рано) се роди Виктор - 3760 кг., нормално и неочаквано прекрасно ( наистина:)) раждане. Без болка и напрежение. Не мога да повярвам чак. Чакам с нетърпение понеделник, за да ни изпишат.
Честито на всички мамчета, да са здрави децата на 2021 Simple Smile))

# 756
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Ехааа чудесно, още една бебешка новина за деня! Честит да ти е Виктор, да бъде здрав и винаги победител във всичко!

# 757
  • Мнения: 529
Честит да е и Виктор Simple Smile живи и здрави 😍

# 758
  • Мнения: 177
Честита рожба! Да е жив и здрав Виктор!

# 759
  • Мнения: 1 452
Добре дошли, Дея и Виктор! Бъдете здрави и безгрижни деца!

# 760
  • Мнения: 268
Добре дошъл на Виктор,жив и здрав.
За моето раждане съветвам,ако има за естествено раждане,което не са минали да го прескочат за момента Grinning
При мен контракциите започнаха в полунощ, през интервали от 4 до 8 минути. Изчаках 4 часа да видим ще спрат ли и в 4 и малко ме приеха с 5 см разкритие. Включиха ми окситоцин, за да може да регулират контракциите,към 6 см и нещо вече се пробвахме за упойка (въздържах се по-рано за да не спрем раждането), но за мой късмет се появи спешно секцио та изкарах още час без упойка. Като ми сложиха упойката после беше около час блаженство,леки болки и почивка докато стане по-голямо разкритието и после почна кошмара... Спуха ми мехура,което наорави контракциите много,много болезнени, докарах разкритие,бебка послезе но шийката не се изглаждаше напълно.. и така повече от 2 часа с брутални контракции,без обезболяване. Шийката започна да се затваря по едно време,,при което ми сложиха упойка, която естествено заради ниското положение на бебето не ме хвана. Към 12 и нещо вече почнах да напъвам и без позиви,защото нямах вече никакви сили и се бях отчаяла тотално, родих в 13.02 с 2 епизотомии и 2 разкъсвания,всички външни и много натискане на корема. Малката се роди в дистрес, но бързо я оправиха.

# 761
  • Мнения: 5 001
Armini, честито бебче!
Твойто раждане като мойто Grin аз съм и плюс един кюртаж обаче.
Но при мен намазаха шийката с гел, за да се изглади бързо и бебо да излиза.
Може да си питате АГ за този гел, на който му предстои..

# 762
  • Мнения: 1 452
Armini, бързо да се оправяш ти пожелавам!
Къде се случва това раждане?

# 763
  • Мнения: 268
В Надежда родих,страшно съм доволна от целия екип, и от лекарите и от акушерките,но най-вече от Даяна,която я извади в крайна сметка.

# 764
  • Мнения: 1 452
Браво на теб! Ще видиш, че спомена от раждането после доста избледнява....Почват се други емоции, но най-хубавото е, че е дошло човечето, което ще обичаш с цялото си сърце и ще ти дава най-голямата радост на света!
На всички чакащи (и аз съм към тях) стискам палци всичко да мине леко и безболезнено, а после да си пишем за памперси.

Общи условия

Активация на акаунт