Идва зима мразовита, всяка плетките заплита! - НОВА тема 99

  • 38 400
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 538
Страхотни плетива !
Кейковете само за триъгълно шалове на 1 кука ли са подходящи ?

# 46
  • Мнения: 47 963
Не знам, аз чакам кейка и ще плета с него след празниците.
Но от преждата на снимката от 2 броя по 4 лева става голям триъгълен шал, а с 1 брой направих 3 от сниманите шапки. Доста икономично , а преждата е мека и приятна. Доста се харесват. Недостатък са цветовете, ограничени са.  Като пробвам кейка ще споделя впечатления. Разбира се, аз съм аматьор и начинаещ. И вероятно има информация по сайтове Simple Smile. Все пак реших да споделя.

# 47
  • Мнения: 9 902
С кейкове може да се прави всичко.
Просто е удобно с един кейк да изкараш шал от-до. Или блуза/туника, ако плетеш внимателно - най-добре стават тези в кръг отгоре-надолу, без ръкав, или с внимателно изчисляване на ръкавите.



С два кейка става рокля.
https://www.lillabjorncrochet.com/2017/05/nori-dress-free-croche … -pattern.html?m=1

# 48
  • Мнения: 6 862
А на мене ми писна от шарени прежди, че са много задължаващи и все търся едноцветни. Тези  програмирани прежди са като униформа. Като са едноцветни, мога да си ги комбинирам както поискам и винаги да са уникални. Скоро плетох едни чорапи в бяло, сиво и графитено, включих и малко жартиерна плетка, станаха чудесни.

ПС Пак съм на бебешка вълна, роди се една прекрасна братовчедка. Simple Smile Току що завърших и изпрах едни терлички. Ще правя и чорапки.

Последна редакция: сб, 19 дек 2020, 18:36 от Diorela

# 49
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Тити, те са няколко ката и все едно се добавя постепенно от следващия цвят... Много странно е, но не знам каква точно е технологията. В предната тема показах шала, който плета с веган кейка в момента.

#703 пост:

https://www.bg-mamma.com/?topic=1173777.690

# 50
  • Мнения: 9 902
Lady, погледнах и това, което виждам на твоята снимка е същото преливане, доста контрастно. Но някой ден ще проверя лично как точно е.

# 51
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 554
От скоро (скоро, скоро 6 месеца 😂) живея в София и имам питане към софиянки:
- Къде има магазини за копчета с добър избор? Днес ходих до магазина в Младост, на т.н. пазар Пътеките, но не намерих подходящи за цвета на плетивото.

# 52
  • София
  • Мнения: 287
Къде има магазини за копчета с добър избор? Днес ходих до магазина в Младост, на т.н. пазар Пътеките, но не намерих подходящи за цвета на плетивото.
Аз знам два с добър избор, но продавачките не са много любезни. Трябва сама да гледаш и не ти помагат никак. Единият е в безистена на Пиротска, който е точно срещу паркинга на Халите. Другият - пак на Пиротска, почти до пресечката с Христо Ботев.

# 53
  • Мнения: 2 433
Аз след велико плетене и разплитане на останки от мерино успях да го вместя в шапка и остана за чорапки даже. Бях започанала шал с ластична плетка, но преждата свърши преди средата на шала и се наложи да сменя плана..

Обаче не беше достатъчно стегнат ластикът, въпреки смяната на иглите(не знам защо така стана) и доплетох. Всъщност така повече ми харесва и със сигурност ще си я нося.

Сега ме сърбят ръцете да поръчам прежда за някоя мека дълга жилетка, но нямам никакво време и знам, че ще потъне в шкафа с хилядите започнати и зарязани неща..

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 1 984
Разбира се, че ще я носиш, тази шапка. Та тя е още по-хубава с обърнатия ластик.

# 55
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Хибискус, страхотна е шапката! Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 538
И от мен един плюс за шапката.
Сега искам да се науча да плета шапки. Дойдоха ми преждите и съм супер щастлива !
Обаче нямам обръч за шапка, може ли да ми препоръчате модел, а и откъде да си го набавя - за София и Варна физически магазин ?

# 57
  • Мнения: 47 963
Аз си ги плета на една кука Simple Smile
Имам обръч, бих пробвала...макар че бе умея. Поръчала съм си и тунизийска кука...само време да има

# 58
  • Мнения: 9 902
Аз за шапки ползвам обръчите на Адди, 40 см. Имам и 20 см за ръкавици.

# 59
  • Мнения: 1 538
Ето го и моят коледен подарък :
Скрит текст:
Скрит текст:

Сега започва чуденката с коя какво. За мериното идеята ми беше да плета за децата, ще допоръчам още кълбета, че ми се струват много малко, освен ако не комбинирам цветово.
От дебелата прежда мисля шалове, аз много харесвам дебели шалове.
И аз имам обръч на Ади, само че ми се струва над 40 см., а гледам по клипчетата плетат с къси и дебели игли на обръч (не по-дълъг от 20 см.). Ще се мъча пак с моя, ако не стане ще търся от плета.бг, там не съм гледала.

Общи условия

Активация на акаунт