Гранулом на зъб

  • 2 499
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Ами аз го питам но той едно такова отговаря с недомлъвки.Неразбираемо нищо не иска да обяснява.Направо му вадя думите с мингела от устата

# 16
  • Мнения: 21
Здравейте това е снимка на зъб който в момента лекувам.Тази снимка е от миналия месец и вече другата седмица трябва да ходя за пломба,но отидох на своя глава да си направя контролна снимка и се оказа че в момента е 39 милиметра.Какво да правя,Ако има зъболекари във форума моля за съвет.
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 23 дек 2020, 15:46 от Не се сърди, човече

# 17
  • Мнения: 13
И аз лекувам гранулом при ендодонт.Вече 3 то посещение само промивки,каналите са проходени до долу,но оставят зъба празен и само го промиват,всеки път след промивките 1-2 дни всичко е ок и после започва една тежест и гадна болка,според ендодонта било нормално,но аз се притеснявам вече,някой имал ли е подобни случаи ,в които след промивки я има болката и колко горе долу отнема лечението на такъв гранулом...

# 18
  • Мнения: 21
Здравейте може ли някой ако знае много добър специалист лицево челюстен хирург или ендодонт да ми препоръча.В стара загора но може и за Пловдив.И ще помоля накой ако има мнение от личен опит ще е най добре.Благодаря.

# 19
  • Мнения: 2 486
За Пловдив лицево-челюстна хирург мога да препоръчам д-р Батинков в Дентален център 2. Няколко пъти сме го посещавали по различни поводи.

# 20
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
И аз съм го закъсала, стар гранулом, случайно открит, когато ходих да ме прегледат, че коранката нещо ме дразнеше. И се почна цялата история с лекуването при  ендодонт - влизане през кораната, дълбане през щифта, разширяване на канали и т.н. Но драмата е вече от онзи ден, когато почисти каналите, увери ме, че е успял да стигне до всичките до край, децинфенция и пълнене с калции. И каза така 2 седмици, може да има малко болка, пий Аулин, а ако се подуеш - антибиотик. Още вчера стана драмата, събудих се леко подута, зверска болка, която вечерта стана нетърпима дори и с Аулина. Не мога нищо да ям, дъвча от другата страна, но в момента в който леко се доближи този зъб до горният и без храна, болката е зловеща. Не мога да си стисна зъбите дори леко, пак боли зверски. Обадих се на доктора, каза, ами нормално, трай сега, поне една седмица ще е така.... Някой с подобен опит? И тази болка все така ли, нечовешко ми се струва

# 21
  • Мнения: 19
И аз съм го закъсала, стар гранулом, случайно открит, когато ходих да ме прегледат, че коранката нещо ме дразнеше. И се почна цялата история с лекуването при  ендодонт - влизане през кораната, дълбане през щифта, разширяване на канали и т.н. Но драмата е вече от онзи ден, когато почисти каналите, увери ме, че е успял да стигне до всичките до край, децинфенция и пълнене с калции. И каза така 2 седмици, може да има малко болка, пий Аулин, а ако се подуеш - антибиотик. Още вчера стана драмата, събудих се леко подута, зверска болка, която вечерта стана нетърпима дори и с Аулина. Не мога нищо да ям, дъвча от другата страна, но в момента в който леко се доближи този зъб до горният и без храна, болката е зловеща. Не мога да си стисна зъбите дори леко, пак боли зверски. Обадих се на доктора, каза, ами нормално, трай сега, поне една седмица ще е така.... Някой с подобен опит? И тази болка все така ли, нечовешко ми се струва

Същата работа. Случайно открит гранулом. Болка няма вече,но днес седмица по-късно при натиск под челюстта на болният зъб има болка. Сега ме тресе притеснение какво ли е..Къде се лекувате Вие? И има ли вече резултат?

Общи условия

Активация на акаунт