От какво сте...

  • 3 442
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
Снеговалежа и продължителния престой на снега по улиците, индийците и техните миризми - както и отглеждането им на хлебарки Sick че когато нещо трябва да свършиш по телефона минаваш през 5-ма служители и чакането ти е доста Confused скъпата бира Sad ....

и аз като една Кралица Елизабет да се изкажа, че китайците ми правят лошо впечатление. Опитвам се да го преодолея, но засега нямам прогрес.
начинът им на живот е много различен , както и разбиранията им, поведението им,
пробивността им ...

# 16
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Най-много ме дразнят две неща - липсата на сифони в баните и това, че не можеш да си измиеш терасата както в БГ. Не намирам логично обяснение и за двете - ако някой знае причината, моля да ми я каже. ooooh!
Е и аз съм на това мнение, сифоните и мнението, че да имаш вана е неимоверно по-добре от това да имаш душ...
Намразих ваните заради това... къпеш се прав с очакването да се хлъзнеш всеки момент... Naughty

Друго което не понасям е гладката на пияни жени и мъже по всяко време на денонощието мотаещи се , спящи или пикаещи ( с извинение) навсякъде .. Sick

Последното липсата на истинско лято, и дългата зима.. ooooh!
 
Само това не съм претенциозна  Laughing

# 17
  • Мнения: 1 363
Мен май- нищо не ме дразни. Мисля, мисля...  Thinking
Дразни ме гледката на дебели и занемарени жени и деца, ама гледам да си припомня, че всъщност сигурно са добри хора

# 18
  • Мнения: 1 909
Най-много ме дразнят две неща - липсата на сифони в баните и това, че не можеш да си измиеш терасата както в БГ. Не намирам логично обяснение и за двете - ако някой знае причината, моля да ми я каже. ooooh!
Е и аз съм на това мнение, сифоните и мнението, че да имаш вана е неимоверно по-добре от това да имаш душ...
Намразих ваните заради това... къпеш се прав с очакването да се хлъзнеш всеки момент...


Може ли малко офф да обясните за тези сифони? Откъде се изтича водата?
И не може ли да се къпе човек седнал във ваната, дори и да си взема душ? newsm78

# 19
  • Мнения: 3 521
планирането, мудността, яденето на 5 пържоли и половин кило наденици на всяко хранене, това че всички ходят като коне с капаци и нямаш никакъв шанс да zвъннеш на комшииката да мине на кафе следобед, zащото денят и е планиран от преди половин година Twisted Evil, това че в неделя не работи нищо, цените при фриzьори, коzметици и маникЮристи и лудите студенти с колелета #2gunfire...

# 20
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Та за сифоните просто няма в банята, има или душ кабина и там е сифона или вана на самата  земя няма нищо само плочки и ако намокриш няма как да се отече водата става блато ..
Така етърва ми еднин ден като ни беше на гости беше наводнила зашото видяла че на земята и паднали коси и си рекла да ги отмие..  Laughing Laughing та после 2 часа сушихме с парцалите ..  Blush
Само бършеш а още по-лошо е с почистването само парцал не може хубаво да измиеш стените да ги изплакнеш или пода няма как ..  ooooh! и само слагат килимчета насам натам ... е като излизаш мокър това килимче ми е малко излишно ..

За ваните, ако  се погледне просто можеш да седиш да...ама съпруга ми е 1,94см. и като седне и краката му не хващат...и е гадно да се къпеш седнал, и като няма и сифон и навсякъде е само вода защото пръска.. Душ само класически не може да се сложи над  ваната защото няма как да накараш водата да тече само там ... и е като телефон душче е подложка за хващане което никога не достатъчно удобно..
Не, че не приятно да вземеш една топла ароматна вана, ама за всеки ден да влизаш да се миеш в нея... а така се става в апартаментите нямат място за душ а си слагат вана..лелеееееее как се дразня само..
Първата ми работа по-нататък когато се сдобием с наш е да я изкопая тази вана  Naughty

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
И тук няма сифони. Не слагат, защото оскъпяват банята, а реална нужда от тях няма, ако имаш вана.  Сифонът е във ваната. Последно на пазара пуснаха по-големи вани, които стават като душ кабинки.
Изпревариха ме  Laughing

# 22
  • Мнения: 2 427
Италия като цяло я обичам.Има малка част културни хора,на които свалям шапка за личните им постижения в  музиката,литературата,музикалните инструменти,Ферарито,Дизайна на които цял звят завижда Мейд ин Итали,операта,.Обичам Рим-вечният град,модните дефилета,архитектурата,изложбите,галериите,романтиката до мозъка на костите,природата,наполетанските мелодии...
 
Нещата които мразя са непоправимата простащина на по-голямата част от населението(голяма част не са завършили и средно образование),расизма в душите им,и в последствие на това че са неуки, не са хора със широки възгледи.Дразни ме това че винаги говорят за италианската кухня и за това как била номер едно в света,отричайки съществуването на всичко останало,а иначе никога не са опитвали чужда храна,щото направо си ги е страх да вкусят(аййй какво ли има вътре?!).Дразни ме това че са мръсни и мърлячи(по-голямата част).Дразни ме това че са страшно надути.Дразни ме нечовешката ревност на женските екземпляри тук.Ревниви,приятелки, ревниви майки, ревниви сестри ревниви гаджета...
Дразни ме вечния шум който създават около себе си.Вечно трябва да крещат и да говорят 100 човека наведнъж.Ей така като група пуяци или кокошки...всеки се надвиква с другия.Когато има спор за нещо побеждава този в спора който е успял да надвика другите.Абсурдно е!Това се случва и в ТВ и в държавни учреждения,изобщо е официална форна на водене на диспут тук.
Дразни ме това че един мъж на 40 все още продължава да бъде глезен от мама newsm03 ,така все едно е на 12 и че мамма е семпре(винаги) мамма Flutter за него.
Дразни ме това че купувам все скапани зеленчуци и подове,които купувам на високи цени и затова претендирам да издържат поне 3 дена в хладилник без да се скапят.(Тази година 100 грама малини бяха 4 евро!)Искам да имат и вкус,а не само перфектна форма.Дразни ме това че тук пият ракията със кафе и я сипват и в сладоледа си,а кото дойдат в българия се оливат да повтарят че им ставало зле като гледат как сме си ядяли шопската със сливова.
Дразни ме това че всички около мен са тесногръдци,които се крият у тях си и че няма с кого да се видиш,ни ти идват на гости ни те канят,ни излизат.Затворено общество.За мишките и хората е страшно заглавие за документален филм,за италянското ежедневие!
Дразни ме това че като изляза на 2 години веднъж с някоя приятелка,която от горе до долу е облечена в Гучи и Диор,трябва да си пия кафето на бара-Права,да го глътна за една минута Вряло и да ходя да плащам на Касата в заведението.Тук не можеш седна на маса в заведение защото на маса кафето струва двойно,заради уж обслужването(едно обслужванее #Crazy)!И почти всички пият кафе на крак ,на бара.
Извинете,пак се олях с писането... Embarassed

# 23
  • Мнения: 7 837
Като цяло от страната, ме дразни Буш. Иначе локално - старците, които шофират, хапещите мравки, някои мексиканци...

# 24
  • Мнения: 1 909
Извинявайте, че отклонявам темата с тези сифони, ама...пак ще се върна към тях Embarassed
И тук в баните няма сифони на пода, но в един момент се уверих, че е много по-добре банята ти да е суха и че най-добре е на излизане от душа да се изсушиш напълно и да си влезеш в сухите чехли сух. Когато бях бременна пък открих колко е по-удобно да се къпеш седнал във ваната (е, вярно, с телефонче, но се свиква).

Сега все пак да отговоря на въпроса -  колкото и да свикнах със сифоните и с други битови разлики Wink, и аз не мога да свикна с това, че трябва непременно да поканиш някой официално на гости, за да се видите. Няма ги такива отбивания по съседски,  спонтанни срещи за по едно кафе и т.н. И всичко е планирано. Преди два дни получихме писмена покана за гости от съседите, от които ни дели уличка от метър и половина, и с които се поздравяваме по 5 пъти на ден. На поканата трябваше да се отговори, дали ще отидем. Питах съпруга ми дали и ние трябва да отговорим писмено #Crazy #Crazy

# 25
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298
  Като цяло ме дразни мудността във всяка една от системите им ( особено административната ), почти умрелите старци, които карат като мравки или като обезумели #Cussing out и това ,че кагато трябва да се обадиш някъде( примерно БТ ) ,те прехвърлят поне през 5 места (или хора) докато те свържат. #2gunfire

# 26
  • Мнения: 945
Драzни ме Deutsche Telekom (телефонната компания в Германия). Ама много ме драzни... Драzни ме и супера до нас, в който е 2 пъти по скъпо ат Алди примерно, ама обслужването е като в БГ. От 1 година ходя там (все по рядко и по рядко) и всеки път когато купувам семки, те установяват, че кода го намат вбит в касата и докато проверят цената минават 5 мин.

А в общи линни нищо друго не ме драzни толкова...

А колкото до къпането във ваната... ние имахме zавеса, която дърпаш като се къпеш и не ти пръска. Преди 1 месец си купихме едно стъклено параванче от 3 части, което се раzгъва като влиzаш да се къпеш... Гениална работа  Laughing. А и много ме кафи с боси мокри крака да стъпя на дебелото килимче пред ваната...

# 27
  • Мнения: 811
4ета,4ета и Испания най си прили4а с Италия,но е логи4но...И тук хората са адски необразовани,на расисти ми се правят,ама ако ги питаш заЩо и на какво основание ,не могат да ти кажат...И испанците ,поради това,4е са неграмотни и нелюбознателни отказват дори да пробват друга гозби4ка.Само техните бълво4и си харесват и превазнасят..
И тук вси4ко е мудно,особено администрацията...И са привидно толкова спокойни,като 4е ли с цялото време на света разполагат.Не са хи4 по работата,много ги мързи.Дай им акъл да дават.
Не оби4ат 4ужденците не поради неЩо конкретно,ами се страхуват от неизвестното,4е току виж знаеш пове4е и тогава..кофти...завистта надделява и им гледай саира.
Много са шумни и за най малкото вдигат ужасна врява..Доиде ли 4етвъртък и не може да се спи.Хукват по улиците да креЩят като отварзани.ПовръЩат и пикаят на всеки ъгъл.То и затова цяла Испания мирише така лошо... Sick
Не оби4ам безредието и това,4е никой не спазва ред и закони.Полицаите не се ползват с уважение и 4есто не се справят с елементарни ситуации.Като например веднъъъъж...полицай беше спрял младеж с мотор и явно искаше да го глобява,заЩото драскаше неЩо в тефтера...да ама младежът хи4 не беше съгласен с тая работа и такива неЩа му креЩеше,ама такива псувни ,а полицая  ниЩо,мъл4и си и все едно не му говорят на него...леле, викам си и си представям подобна ситуация в БГ и как би реагирал наш полицай на подобни думи и даржание  newsm78
А в суперите е така...от 20 каси работят най много 2.Това била политика...Мислят си ,4е големите опашки привли4ат хората  #Crazy
И тук няма сифони в баните и оЩе не сме свикнали.Сложихме си завеса ,4е да не пръска...
И испанците са миризливи и като цяло не4истоплътни.То вярно жега жега,ама те миришат на застояло.И да не ви казвам какво е през лятото(4е и през зимата) в метрото.

# 28
  • Мнения: 2 427
И тук при нас в Итали няма сифони в банята,но затова пък в нашата  нова къща смятам да въведа българската мода-душ кабина от стъкло,но без порцелановото коритце, да сложа един нормален канал ,така че когато реша да мога да мия цялата баня.Вана,да но отделно.Не че е толкова неудобно,но ми е писнало да се кaтeря във вани за да си взема душ!Изобщо това с ваните и двата заека с един куршум никак не ми допада Crossing Arms.
Я да отклоня и аз темата още по наляво и да питам,случвало ли се е да видите майка,която е държала дете във вана пълна с пяна и след това не слива детето с чиста вода ,а го вади от сапуненката и директно го подсушава в халатчето му?Този номер го правят и възрастните...излизат си барабар с пяната.Като съм питала,обяснението е че била Специална Crazy!Колко специална може да бъде пяната за вана,и какво я различава от останалите миещи препарати,освен това че има повече пенещо в-о newsm78?!А,и още нещо ми прави страшно впечатление-след подмяна на еднократната пеленка,на детето не му се подмива дупето,а се забърсва с влажни кърпички newsm78!

# 29
  • Мнения: 7 837
А,и още нещо ми прави страшно впечатление-след подмяна на еднократната пеленка,на детето не му се подмива дупето,а се забърсва с влажни кърпички newsm78!

Хихи, та така е навсякъде. Да живеят мокрите кърпички!  Grinning
Живот и здраве, сама ще се убедиш в това  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт