Биохимичен скрининг : Първи триместър изследване

  • 3 082
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Добър ден,

Искам да попитам за стойността на биохимичен скрининг ,Първи триместър, тризомия 21 ми излезе 1:533 и лекарката ме праща на 4D като каза , че има генетичен проблем. Трябва ли да се тревожа? Остават 2 дни до 4D-то, но просто адски много се притеснявам и исках да попитам тук, ако има по-запознати с темата. Първа бременност ми е и нямам представа за повечето неща... Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: X
Казала е, че има генетичен проблем или че може да има генетичен проблем? Кръвни изследвания правени ли са, ултразвукът какво е показал? Носна костица има ли, нухална транслуценция мерена ли е? Имаш ли някакви заключения (документ)?

При съмнения за генетични увреждания има няколко възможности - неинвазивни пренатални тестове (Верасити, Хармони, Пренатест, Панорама), хорионбиопсия и амниоцентеза.

# 2
  • Мнения: 2
Казала е, че има генетичен проблем или че може да има генетичен проблем? Кръвни изследвания правени ли са, ултразвукът какво е показал? Носна костица има ли, нухална транслуценция мерена ли е? Имаш ли някакви заключения (документ)?

При съмнения за генетични увреждания има няколко възможности - неинвазивни пренатални тестове (Верасити, Хармони, Пренатест, Панорама), хорионбиопсия и амниоцентеза.

На видеозона и на измерването нищо не каза....уж всичко си беше наред..   днес като и изпратих изследванията ми отговори - Генетично е проблемно,  отидете на 4D......

# 3
  • Мнения: X
Виж, рискът е относително нисък - 1 от 533 бебета при тези изследвания може да има Даун. Не знам какво друго има в резултатите ти. На мен рискът ми беше още по-голям и ходих на амниоцентеза. Въоръжи се с търпение, разбирам те, гадно е, аз изчетох всичко, което намерих. Чакането е ужасно, но за съжаление няма какво да се прави...

# 4
  • Мнения: 15 356
Не съм правила БХС,но не се ли прави с резултатите и ехографска снимка.И 4Д е шоу тайм за родителите,на 2 Д се гледа всичко.
Моя позната имаше резултат 1 от 20 за Даун,отиде на амнио и си има жива и здрава девойка на шест години.

# 5
  • Мнения: 3
Виж, рискът е относително нисък - 1 от 533 бебета при тези изследвания може да има Даун. Не знам какво друго има в резултатите ти. На мен рискът ми беше още по-голям и ходих на амниоцентеза. Въоръжи се с търпение, разбирам те, гадно е, аз изчетох всичко, което намерих. Чакането е ужасно, но за съжаление няма какво да се прави...
А каква беше цената на БХС може ли да ми кажете

# 6
  • Мнения: X
Виж, рискът е относително нисък - 1 от 533 бебета при тези изследвания може да има Даун. Не знам какво друго има в резултатите ти. На мен рискът ми беше още по-голям и ходих на амниоцентеза. Въоръжи се с търпение, разбирам те, гадно е, аз изчетох всичко, което намерих. Чакането е ужасно, но за съжаление няма какво да се прави...
А каква беше цената на БХС може ли да ми кажете

Аз съм в чужбина, беше безплатно.
Вероятно зависи къде се прави, в кой град и в кое медицинско заведение.

# 7
  • Мнения: 15 356
БХС е безплатен,поне като щях да го правя така ми казаха в генетиката във Варна.

# 8
  • Мнения: 2
Здравейте, интересувам се дали на някоя бъдеща и настояща мама и се е случвало при първия БХ да има завишени стойности на Papp-a. Малко съм притеснена понеже моите са по- високи. Оценката ми на риска от Даун е 1:20000.

Общи условия

Активация на акаунт