Всякакви въпроси относно пералнята - тема 9

  • 33 330
  • 729
  •   1
Отговори
# 555
# 556
  • Мнения: 1 090
Ariel е доста гъст точно такъв какъвто сте посочили за малко да задръстя системата. Прочиствах я 5 пъти последователно с кислородна вода и отделно с топла вода. От тогава само персил и омо и всеки месец почистване.

# 557
  • Мнения: 11 621
Аз мисля, че много добре знаете кои препарати стават и кои - не.  Pensive

# 558
  • София
  • Мнения: 2 434
От тогава само персил и омо и всеки месец почистване.
А защо почистване всеки месец? Сега прочетох, че се прави, ако не е  ползвана повече от 2 месеца пералнята.
Нещо много сложно ... това Miele... почнах да се разколебавам.

# 559
  • Мнения: 544
Аз не го почиствам. Не съм слагал Ариел. Караме с персил и той няма шанс да изсъхне вътре в тръбичките. Ако не се ползва тогава ще го прочистя системата както е по упътване.

# 560
  • Мнения: 1 090
Когато ми свърши препарата в контейнера пускам едно почистване трае 13 мин. след това зареждам нов. Не мисля, че е чак толкова сложно.

# 561
  • Мнения: 544
Не е сложно в никъкъв случай. Те хората са го измислили. Ама защото аз не я дебна постоянно и жена ми зарежда препарат, ама не пуска почистване. Трябва изрично да и кажа да не слага следващия път и тя АКО не забрави ще ми каже че е свършил препарата и АКО това стане в момент когато съм в къщи и мога да го свърша, защото тя ще се сети точно преди да пуска пералня да ми го каже. Ясна ви е картинката мисля.....

# 562
  • Мнения: 47
Честит празник на всички дами! А за нас перачките да кажа и да питам.. Имам пералня Миеле отскоро и съм много доволна./ WCR 860/ За  омекотяване на водата ползвам препарат на denk mit за перални и настроих twin dos количествата за мека вода (в район с твърда вода съм). Със зеолити е препарата, в което не съм много сигурна добре ли е за пералнята, но пък ми спестява от количеството ултрафаза за пране. За три месеца ползване, чак сега ми излезе съобщение, че в ултрафаза 1 има количество само за още 3-4 пранета, а пера доста. Почистване на twin dos ще пусна за първи път като сменям контейнера. Трябва ли непременно да слагам специалния препарат за почистване или мога да го пусна и без препарат, при положение, че не съм спирала да го ползвам и не се очаква да има засъхнал препарат по тръбичките?
И за да съм полезна с нещо - закупих пералнята онлайн от shop.miele.bg , за да мога евентуално да се възползвам от правата си на потребител да върна покупка в 14 дневен срок, което право при закупуване от физически магазин го нямам.. Доволна съм от обслужването, но комуникирах с тях в писмен вид - препоръчвам, ако ви се налага (написаното остава!). Благодаря на всички, които пишат в тази група, бяхте ми много полезни в избора на пералня! Хубав ден от мен!

# 563
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Имам бърз въпрос и моля за мнение.Искам да купя подарък  пералня за възрастен човек за около 500лв. Колебая се между Беко и Канди и двете с инверторен мотор и 5г.гаранция.Обороти 1200.Абе прилични за парите ми се виждат.Дайте съвет коя от двете или съответно трета,но с тези парични параметри Simple Smile

# 564
  • Мнения: 2 961
Имам бърз въпрос и моля за мнение.Искам да купя подарък  пералня за възрастен човек за около 500лв. Колебая се между Беко и Канди и двете с инверторен мотор и 5г.гаранция.Обороти 1200.Абе прилични за парите ми се виждат.Дайте съвет коя от двете или съответно трета,но с тези парични параметри Simple Smile
Канди са трудни за ремонт . Беко са с разглобяеми казани.  Въпреки това аз бих избрала Канди .

# 565
  • Мнения: 1 427
Според мен щом е за възрастен човек изберете такава, която се пуска най- опростено.

# 566
  • Мнения: 3 417
Според техникът , който последно ремонтира моята допотопна Канди - сега са чист боклук .
Моята е герой от 2005 година някъде .
Предлагам да отидете в сервиз , който ви е на път или при познат техник и попитайте  коя от двете по- често ремонтира и т.н.
Преди години нашите така купиха това Канди .
Жилезно е .
И възрастен човек не означава непременно неграмотен и зле технически - както и обратното .

# 567
  • Мнения: 6
Здравейте, имам въпрос относно пералня Hanseatic - при пускане бръмчи силно и спира по средата на програмата за изплакване след пране. При опита да пуснем друга програма също бръмчи и пак я изкарва до средата. Бихте ли ме посъветвали какво да правя - да търся начин да се ремонтира или направо да си търся нова пералня? Благодаря предварително за отговора!

# 568
  • Мнения: 2 961
Значи по време на източването ли бръмчи ?
Редакция: на дисплея (ако има ) не изписва ли грешка ?
В книгата с инструкции трябва да има грешките .
Може ли да напишеш модела ?

Последна редакция: пн, 22 мар 2021, 18:57 от strawberry84

# 569
  • Мнения: 6
Значи по време на източването ли бръмчи ?
Редакция: на дисплея (ако има ) не изписва ли грешка ?
В книгата с инструкции трябва да има грешките .
Може ли да напишеш модела ?
   

    За  жалост няма книжка - подарък ни е и ни я докараха така, без нищо.Sad Няма дисплей. Бръмчи, когато я пусна - и или след минута-две тръгва и изкарва програмата до половината, или бръмчи две-три минути и спира. Ето я на картинката - и нашата е такава.

Общи условия

Активация на акаунт