как да се справя със смученето на палеца

  • 1 380
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Мили мами,кажете ми как да отуча дъщеря ми от смучене на палците!Тя е на 4 мес. и заспива само с палец.Биберона го отказва.Аз го давам,а тя се сърди,започва да плаче и няма заспиване,като го махна,намира си палеца и до 2мин. е заспала.Страх ме е да не си деформира зъбките ,ако продължи така,въпреки че и с биберона може да ги изкриви.Знам ,че от биберона рано или късно ще се отучи,но палеца може да го смуче и до 10годишна възраст.Имате ли такъв проблем и как смятате да се справите с него,или как сте се справили?

# 1
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ами,това за което се сещам веднага е,една играчка за палче.Тя като ръкавичка и се слага на ръчичката,друго за което се сещам,е някакъв горчив гел,който се маже на пръстчетата.Целта е само детето да се откаже да си смуче палчето.Това е за което се сещам.

# 2
  • Мнения: 245
мои познати са опитвали всякакви варианти- горчиво, люто, но не помага. и моят син е така. на 4 месеца му се подаде първото зъбче. трябва да ти кажа, че тои не обича нито биберони, нито дъвкалки. само с пръстчето си масажира венчетата. първо ми заспиваше с пръста в устата, а сега го суче насън. биберон не е лапвал от 4- месечна възраст, пие вода от магическа чаша и от чаша, ако се наложи. купих му преди 10- тина дни от тия дъвкалки с айс гел. ами човекът си дъвче само дръжката. не се тревожи за зъбките, и аз се притеснявах, но с или без биберон, пръстче и каквото ти дойде на ум нямаш гаранция какви зъбки ще има. по- спокойничко я давай  newsm10

# 3
  • Мнения: 1 104
Брат ми беше същия, смучеше си полеца до около 1 или година и полувина. Слагахме му ръкавици, мазахме пръстчето с какво ли не и нищо не ни помогна.Просто в един момент спря да го прави. Тогава майка ми много се притесняваше да не му се изкриви захапката, но не - има идеална захапка и здрави зъби сега, когато е на 17.
Предполагам, че и при вас ще отмине  с времето.Но пробвай да слагаш нещо на пръстчето.

# 4
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
и дъщеря ми си смучеше палеца,ето как я отучих аз:слагах и ръкавички и тя не можеше да си намери палеца,и след това и тиквах бибата в устата,отучи се за няколко дни и после и махнах ръкавичките и тя не го смучеше,но сега няма отказване от биба,дано да съм ти помогнала! Hug

# 5
  • Мнения: 245
спокойна съм, че всичко ще е наред, защото ние също сме смукали- било пръст, било биберон... едва ли някоя от нас продължава да го прави. ще си призная една малка тайна. майка ми купи на Миш биба и той не си я поиска. имаше много интересна форма и ми стана любопитно какво е да си смучеш биберон. ами оказа се малко гадничко  moresmile

# 6
Благодаря ви ,много.Искрено се надявам да се отучи.Каквото зависи от мен,ще опитам да направя.Предполагам,че с повече търпение ,ще я отуча по някакъв начин.Дано да успея.

# 7
  • Мнения: 559
При нас се появи същия проблем някъде към 3-я месец и  много се притесних защото аз съм си  смукала пръста до 7 годишна възраст / да отбележа, че имам правилна захапка и прави и добре подредени зъби /. Това което предприех за да я откажа беше да и махам ръчичката постоянно като си лапне палчето и когато я слагах да спи и слагах от тези памучните ръкавички / които са за новородени / на ръчичките. Това продължи някъде около месец и след това престана да си смуче палчето. Биберон залъгалка не сме смукали. Успех и дано скоро се откажете от пръстчето   bouquet

# 8
  • Мнения: 245
споки Simple Smile твърде мъничка е. сама ще си се отучи Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 381
И при нас имаше такъв период-непрекъснато си смучеше палчето, а залъгалки отказваше категорично.Отказа се сама, от самосебе си.

# 10
  • Мнения: 489
  Ние не заспивахме без палец в устата. Сам се отказа, може би защото имаше ве4е няколко зъба и сигурно се е ухапал Laughing Не съм му давала биберон залъгалка, 4е после няма оту4ване. 

# 11
  • Мнения: 245
И при нас имаше такъв период-непрекъснато си смучеше палчето, а залъгалки отказваше категорично.Отказа се сама, от самосебе си.

и аз съм на това мнение- всяко нещо с времето си! макар на едното му палче да има доста сериозна прищка

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако я кърмиш , оставяй да заспива на гърдата, друг вариант е  да и даваш да смуче твоята ръка вместо пръстчето си

# 13
  • Мнения: 161
Най-добре се опитай да я отучиш сега-ще е много по-лесно отколкото след време.И се опитай да не замениш  пръста с биберона,че после и него ще отказвате сума време.Слагай и ръкавички /ако ги сваля ги пришии към пижамката/.Добре е да са от малко по-груб плат,за да не и е приятно и да смуче тях.Ще се подлудиш няколко дни #Crazy,но после тормоза е по-голям.Моята дъщеря смука до 2год.Прилагах и какви ли не методи/а уж съм специалист в областта Joy/ ,но беше голяма мъка докато откажем пръста.А тя го засмука още от първият ден след раждането.Убедих я че не трябва да смуче,но навика е много силен.Милата,за да не смуче пръста и да не го връзвам спеше с ръцете под дупето и се стряскаше непрекъснато.Беше кошмарно Rolling Eyes
По принцип се счита,че до 2год трябва да се ликвидират всички вредни навици и дори да се е получила деформация на захапката,тя ше се коригира сама.Не винаги е така обаче.Успех !  bouquet

# 14
  • Мнения: 245
тук можем да поспорим с теб.аз си смуках пръстите до 8- годишна възраст. майка ми е мед. сестра и аз вместо да си чета приказки, се ровех в нейните учебници. имаше случаи на изникнали зъби по небцето. тогава се стреснах и спрях. но моята захапка си е напълно нормална. може нищо да не смуче детето и пак да има проблем. и аз искам моя човек да го отбия, но той не обича дъвкалки, всякакви има из къщи, но не ще и не ще smile3512 . само в пръстчето си намира утеха. така е и преди да заспи. налапа го, когато беше на 4 месеца и половина, дотогава переше ръце из въздуха и го гонеше с уста. сега като му дръпна пръста от устата и той гледа да се присленчи към него. пълен ужас, но няма какво да се направи Sad

# 15
  • Мнения: 619
Тя е на 4 мес. и заспива само с палец.Биберона го отказва.Аз го давам,а тя се сърди,започва да плаче и няма заспиване,като го махна,намира си палеца и до 2мин. е заспала.Страх ме е да не си деформира зъбките ,ако продължи така,въпреки че и с биберона може да ги изкриви.
Абсолютно същото е при нас-при всяка възможност я слагам да заспива на гърдата(от нея как ще я отучвам-незнам...)

# 16
  • Мнения: 143
Големия ми син е на почти 6г.и още си смуче палеца, макар и вече по-рядко/ Rolling Eyesзаспива само с него/.Има идеално подредени зъби и правилна захапка Simple Smile.Само палчето му е леко сплескано.Малкия ми син е на 2м.и от няколко дни също смуче палец Rolling Eyes.Биберон отказва, а на цица рядко заспива Confused.Сукателния рефлекс при бебетата е много силно изразен и затова обикновено заспиват сучейки или смучейки нещо. Flutter

# 17
  • Мнения: 161
тук можем да поспорим с теб.аз си смуках пръстите до 8- годишна възраст. майка ми е мед. сестра и аз вместо да си чета приказки, се ровех в нейните учебници. имаше случаи на изникнали зъби по небцето. тогава се стреснах и спрях. но моята захапка си е напълно нормална. може нищо да не смуче детето и пак да има проблем. и аз искам моя човек да го отбия, но той не обича дъвкалки, всякакви има из къщи, но не ще и не ще smile3512 . само в пръстчето си намира утеха. така е и преди да заспи. налапа го, когато беше на 4 месеца и половина, дотогава переше ръце из въздуха и го гонеше с уста. сега като му дръпна пръста от устата и той гледа да се присленчи към него. пълен ужас, но няма какво да се направи Sad
Joy JoyМоже много да поспорим LaughingАз все пак това работя JoyРазбира се,че има процент при който се саморегулират деформациите след като спре вредният навик.Но една от сновната причина при някои изкривявания на зъби и челюсти са именно вредните навици-били смукане на пръст,биберон,език,различни предмети.Другият силен фактор е наследствеността.Така че винаги има шанс нещата да се развият добре  bouquet

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Ние все още си го смучем.Не знам дали сгреших,но не предприех нищо за отказване и сега не знам до кога ще е така.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И Жасмина си смуче палеца, но не се задълбочавам чак толкова много. Ако го наследи от мен ще има много здрави и хубави зъби с или без смученето на палеца. Не мисля да предприемам нещо драстично да се отучи, мисля, че с времето сама ще престане.

# 20
  • Мнения: 2 821
Дъщеря ми си смуче, но не палец а среден и безименен едновременно. Когато са в устата се получава знака хеви метъл Joy...Дотук с шегите, аз си се притеснявам с това смучене, макар че сигурно го е наследила от мене. Кърмих я близо 8 месеца, не пожела залъгалка въобще...вади си я собственоръчно и учудено я разглежда или пък я гризка. Открих едно средство обаче, но трябва много постоянство /признавам не съм много настоятелна/. Засега ефект има. На е мазане с люто и горчиво, просто залепвам лепенка от прозрачен лейкопласт. Неприятно й е като усещане и не ги лапа, но за сметка на това липсата на успокоението я изнервя и много мрънка. Опитай Hug

# 21
  • Мнения: 9
Zdraveite mam4eta
Moeto beb4e e na 2 meseca i sega zapo4na dz si smu4e paleca.Daite mi nqkakvi saveti kak da q otkaja (tq ne mi iska biberona)
Blagodarq vi predvaritelno

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 550
Първо ще е по-добре да пишеш на кирилица Peace.Много търпение ще ти трябва при всяко тикване в устата ти да и вадиш пръстта.Дъщеря ми също го прави,но с много търпение и тикване на залъгалка нещата се подреждат.Желая ти успех в борбата с палеца!

# 23
здравей,
Ние имахме същия проблем като твоя. Съветвам те да слагаш ръкавички. По този начин отказах дъщеря си много бързо. Не ти препоръчвам никави кремове за мазане. Ще пореве малко но ще се откаже.

# 24
  • Мнения: 161
Сложи и ръкавички-пришии ги към пижамката.Ще нервничи няколко дни,ще плаче,но след това ще се откаже.Иначе с порастването и затвърждаването на нивика е много по-трудно и травмиращо за детето.

# 25
АЗ СЪМ СИ СМУ4ИЛА ПАЛЕЦА,А СЕГА И ДЪщЕРЯ МИ КОЯТО Е НА 8МЕС.ИСКАМ ДА ТИ КАЖА 4Е ОТАЗВАНЕТО Е ТРУДНО НОАЗ НЕ СЕ И ОПИТВАМ.ЗА ЗЪБИТЕ НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАИ ИМАМ ПРАВИ ЗДРАВИ ЗЪБИ С 2 ПЛОМБИ.

# 26
  • Мнения: 992
и Мирела си смуче палеца винаги кати ще заспива и сега научих че има някакъв гел даумекзол та си мисля да пробвам с него

Общи условия

Активация на акаунт