Парфюмни размисли и страсти - 254

  • 52 755
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Deutschland
  • Мнения: 319
Прекрасно, Lewiss!😍🤩 Ще ти бъде трудно да избереш. 😃
Колко оживена и красива стана темата с чудесните снимки на вашите колекции. 🥰

Последна редакция: пт, 18 дек 2020, 22:58 от cielo

# 61
  • Мнения: 51
И аз не знам на кой парфюм да заложа за празниците, но ми се върти в главата за Коледа - VCA - Orchidée Vanille, защото ми е най-уютния парфюм, докато за 24-ти искам нещо хем уютно, хем по-специално, "блестящо Grinning", защото тогава е и рождения ми ден, но колкото и да мисля, накрая сигурно ще съм или с Coco mademoiselle или Swiss Arabian - Sehr al Sheila - ще зависи от моментното ми желание.

# 62
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 170
Сега попаднах на класацията във Фрагрантика за парфюм на всички времена и си дадох сметка колко хубави парфюми има които не ползвам вече и бях забравила колко много харесвам - моите лични фаворити са Tresor Lancome, Amarige Givenchy, Poeme Lancome, Dolce Vita Christian Dior и спрените за съжаление Miss Dior Cherie и Dior Addict от 2002, но и не само те - харесвам тази класация защото е като парад на класиките ако разгледате топ 30-те в началото (Изключвам по-новите сред тях защото си мисля за парфюм на всички времена..трябва да е минал проверката на времето).
Имената им звучат красиво и поетично, шишенцата са пленителни - скъпоценни класики от които човек трябва да притежава поне един. Мисля че такъв парфюм би бил идеален за празници защото те са точно за празници - богати и  разкошни.

# 63
  • Мнения: 2 936
Добро утро и честит Игнажден!
Добри да са ни полазниците! Здраве, късмет и берекет във всеки дом! (Бързо да си казва кой полази темата тази сутрин. Stuck Out Tongue Winking Eye)

Честита ни и нова празнична тема! Денси, благодаря!

За празниците най-празничният ми парфюм по принцип е този красавец:
Богат, пищен, алкохолен, сложен и разточителен, по кралски. Heart Eyes

Зависи обаче в какво настроение и разположение на дух ще съм и кой парфюм ще ми се прииска да сложа. Та, за сега не мога да кажа със сигурност.

Тези дни правя правя пълна инвентаризация на наличностите. Намерих си и забравени, забутани по ъглите бутилчета. Чистя всичко, което не нося. Замислила съм да оставя само това, което истински ме радва, че пак изплеснах с количествата и не ми харесва тая работа.

Топли, светли, уютни и ароматни празници!

# 64
  • Истанбул
  • Мнения: 311
Дами, моля онези от вас, които следят Nishane, да кажат няколко думи за новия Nanshe. Изпитвам нездраво желание да го поръчам на сляпо.
[/quote] Аз още не можах да го помириша,но четох и гледах ревюта.Дапочва с цитрусова свежест,подпомогната от бергамота и какулето,после идва "прашната"роза,свързана с пачулито,което не е мухливо а по-скоро землисто .Иланг-илангът с жасмина придава цветност.Накрая идват леко сапунени ,чисти нотки.Парфюмът е трифазен,ако мога така за се изразя.От началото до края се матаморфозира-също като името си-Нанше-шумерската богиня на новото начало ,на прераждането .Парфюмът ,въпреки ,че е зададен като унисекс е с феминистичен уклон.За разлика от "Еге",-лансирани по едно и също време-пак унисекс ,но маскулинен.Не става за жарко лято,по -скоро мека зима,есен и пролет.

# 65
  • Мнения: 24
Благодаря за прекрасната тема:rose:! Невероятни снимки, описания и нови ароматни страсти откривам тук, моля не спирайте😊
Rrofumum Roma acqua e zucchero е вчерашната ми придобивка, която със сигурност ще присъства на празничните дни. Сладострастен, дървесен, мек и гушлив е за мен( хич ме няма в описанията)😃 Чудя се обаче дали да го пръскам на кожа, дрехи, коса или да го изям, толкова ми е “вкусен”... 🍊🍓🫐🍡🍩🌦🦄

# 66
  • Мнения: 31 392
Прекрасен парфюм, честит!❤

# 67
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 232
Добро утро и честит Игнажден!

Игнажден е утре - 20.12. Yum
Но за да не съм капо, започнах празниците днес, с тестване на новополучения Ajmal Amber Wood. Пълен разкош! Не съм си и представяла, че някога ще се престраша да го взема при тази цена (тествах го в мола на Парадайз), но намаленията в сайтовете доведоха до сбъдване на тази ми мечта. Остават още няколко такива парфюмни мечти, и ще съм в пълна нирвана Heart
Пиперът пак не ме подведе, ярката амбра в старта, чувствена и богата, към средата става нежна, леко пудрена, появява се дървената подложка, абе страхотен ми е този арабин! Кара ме да се чувствам уютно и разкошно.
Мисля да взема за ММ Hatkora Wood, защото ако не му пасне на кожата, познайте кой ще го носи Stuck Out Tongue Winking Eye

# 68
  • Мнения: 289
Ех, Le roy soleil и аз имам половин бутилка и си го кътам.Бях го забравила, идеалния коледен парфюм.

# 69
  • Мнения: 24
Прекрасен парфюм, честит!❤

Благодаря, densi! Много се чудех между него и confetto, който също ми беше много интересен с този анасон. Но да ухая дори и на милимунда на мастичка, не мерси😊😊😊

# 70
  • Мнения: 2 028
Радика, днес е Игнажден ( когато се падал в неделя се мести в събота,нещо такова) Честит празник и от мен.
Парфюм за цял ден в леглото с филмчета за пълен предколеден релакс.....Ин Уайт на ЕС

# 71
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 232
Радика, днес е Игнажден ( когато се падал в неделя се мести в събота,нещо такова)

Брат ми се казва Игнат. Знам за това нововъведение на българската църква (по-скоро от управата й), от преди няколко години. Но Игнажден си е на 20 декември.
На 19 декември е Никулден по стар стил. Моряците (поне които аз познавам) на тази дата си празнуват.

Сори за офф-а.

Последна редакция: нд, 20 дек 2020, 10:30 от Радика

# 72
  • Мнения: 109
Благодаря Simple Smile Ще се радвам на още мнения.
Големи красоти имате, момичета! Много им се радвам Simple Smile
Весело настроение пожелавам с любимите аромати Nature Snowman
Аз ще бъда с Mancera-Aoud orhid.
Може ли мнение за Montale-Vanilla cake?
мирише на току-що  изваден кекс от фурната. За голям студ е.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Да се запиша в новата тема, муци мерси за нея.KissKissKiss Празнични са ми Амуажите и Шанелите ми.За всички фенове на линията Роклета на Герлен-https://www.fragrantica.ru/news/Guerlain-La-Petite-Robe-Noire-Ea … Nectar-10434.html  Парфюм за днес Lancome Oud Bouquet.

# 74
  • Мнения: X
Nature Star2 И аз да се запиша в темата, благодаря, Денси! Flowers Rose
Не знам какво бих носила в празничните дни и нощи, ще си бъда у дома. Тъй като нямам много строго "зимни" аромати, ще си нося вярната Valentina Oud Assoluto. С този парфюм сме като брачни партньори - "и радост, и в мъка"...
Благодарение на размяна със Зимната фея имам 4 отливки, днес фъснах ето този - https://www.fragrantica.com/perfume/Boucheron/Ambre-D-Alexandrie-44718.html.
Хубав, класен, сладък тютюн, амбрата се усеща много деликатно и непрекъснато. Като цяло - прекрасен парфюм, но ми идва малко тежък. Не бих го носила, не мисля, че е подходящ за дами, които обичат несладки и флорално - ориенталски предимно.
Светли празници, момичета и момчета, да се радвате на уханните си придобивки и да ви носят много късмет и щастие! Nature Sparkles Nature Sparkles Nature Sparkles

Общи условия

Активация на акаунт