Превод на сума пари - по какъв начин?

  • 2 865
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 951
Здравейте!
Налага ми се да преведа сума от порядъка на 4000лв. /четири хиляди лева/.
Получателя не желае да получи по банкова сметка, защото има някакви запори и т.н.

Възможно ли е да преведа сумата чрез Еконт, Изи пей или по друг начин и човекът да си я получи безпроблемно?
И изобщо и за мен кой е най-изгодния начин да преведа тази сума, тъй като предполагам, че се дължат такси съразмерно на сумата.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Според тарифите на Изи пей и на Еконт, излиза по-изгодно преводът да е през Изи пей:
4000,01 - 4500,00 лв. 22,70 лв.

Еконт е:
1,2% от сумата (48лв.) + 2.40 лв. = 50,40 лв.

Източник:
https://www.econt.com/services/postal-money-transfer
https://www.easypay.bg/site/?p=tarifa8

# 2
  • Мнения: 1 414
Най-добре по банкова сметка на негов близък. Те да си се оправят..

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
Ако е по банков път, трябва да се провери тарифата на съответната банка. Суми в този порядък обичайно изискват предварителна заявка, иначе таксите са доста режещи. Другият вариант е да се тегли до лимита без заявка от два (или повече) клона на банката.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Хич не ми харесва на мен това, че не ги иска по банка. По банка ще имаш документ, че наистина си ги дала. Не че другите не дават ама...

# 5
  • Мнения: 3 589
Платежни документи по изипей или еконт са валидни дори ако се стигне до съд - пробвано е. Така че няма проблем откъм доказателства.
Може и с пощенски запис от Български пощи - методът на нашето детство 😂
Аз бих избрала изипей.

# 6
  • Мнения: 14 489
Ако е по банков път, трябва да се провери тарифата на съответната банка. Суми в този порядък обичайно изискват предварителна заявка, иначе таксите са доста режещи. Другият вариант е да се тегли до лимита без заявка от два (или повече) клона на банката.

Няма такова нещо, сумата е много малка.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Преди два месеца нареждах 5000 евро от тукашна сметка в сметка в Германия. Таксата ми беше 5 лв.  Чак се изненадах колко е малка. Та има начини да е евтино ама този като не ще по банка...

# 8
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Няма предварителна заявка за 4000 лв. ако ще е по банка.
Таксата по Easy Pay е 19.90 лв. за тази сума.
Иначе може и по Western Union, MoneyGram...

# 9
  • Мнения: 8 951
Много благодаря на всички! Ориентирах се!

# 10
  • София
  • Мнения: 7 990
Размерът на сумата за теглене на каса със/без заявка зависи от конкретната банка. Някои банки изискват за теглене над 2 000 лв. или валутната равностойност, други над 4 000 лв., зависи от конкретната банка, заради това написах да погледнат условията. Разбира се, без заявка също могат да се изтеглят, но таксата е друга.

# 11
  • Мнения: 5 563
Ние сме пробвали c Westen Union, всичко беше безпроблемно

# 12
  • Мнения: 4 808
Явно наистина зависи от банката, защото на близки им искаха предварителна заявка за теглене на сума от порядъка на 3000 лв.

# 13
  • Мнения: 83
Явно наистина зависи от банката, защото на близки им искаха предварителна заявка за теглене на сума от порядъка на 3000 лв.

за теглене кеш, да, тук питат за превод!

Общи условия

Активация на акаунт