Без Коледа тази година

  • 4 034
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16
Детето ви е малко и не разбира чак толкова от коледа..подарък ..направете му.
Благодаря за съветите, бъдете здрави
Масата за хранене, опъвате отгоре едни чаршафи или одеала ..направете му палатка. Няма да има по щастливо дете от него.....игла конец имате вкъщи изрежете някое подобие на играчка с глава, крака да прилича на нещо , напълнете го със стари парцали...ето играчка за гушкане, приятел за палатката. Дори не трябва да прилича на нещо , децата се впечатляват от чудовища, дракони, сложете копчета за очи..из нета има доста идеи.От стар чаршаф направете му възглавничка, или най-лено от стара любима калъфка...просто я напълнете с "нещо"....може да я поизрежете да е "малка, квадратна"...от стари кашони....направете паркинг за количките, ако нямате колички направете къща за някой плюшко или за този дето ще го сътворите/идеята горе/.  Стар чорап, съединяваш няколко, напълваш с парцали, копче за очи става идеална 'змииичка" или знам ли ако човек иска да сътвори свое коледно чудо трябва да измисли нещо.
някоя съседка да ви даде 2-3 лъжици мед, направете му меденики...оставете го то да прави фигурките, човечета, гъбки, каквото му е на сърце...Ако имате желание, може да подарите незабравима коледа на детето си и без средства..
 .....украса.....разходете се из близка горичка...накъсайте клонки направете си мини елхичка.....може да я украсите със....хм....едно време пуканки, листа, сушени плодове.....направете си сурвачка....уж дрян , но може и просто от някое клонче друго дърво, от стари брошури от магазинни реклами накъсайте лентички и я украсете...
   Коледа е в сърцата ни, да си със семейството и всички да са живи и здрави...не е материалния подарък, скъпата украса...Коледа е чудо, но от нас зависи да си го направим.!
   Желая ви незабравима Коледа, на вас и семейството ви, изпълнена само с положителни емоции.

# 16
  • Мнения: 46 580
Щом имате храна, приготви нещо, което обича и му придай интересна форма + дрешки/играчки, които ще ви изпратят по темата за помощ или нещо отмагазин за левче.
Доколкото разбирам е малко, нищо не разбира от Коледа, нито пък ще я помни. Като тръгне на градина ще си намериш работа, короната ще отмине и ще има подем.
За украсата вече са ти дали идеи, вероятно имаш и от минали години.

Преди 10 г. бяхме в подобно положение, само че имахме и 2 ипотечни кредита и 1 потребителски. Нито аз, нито детето помни какво е получило за подарък, вероятно нещо дребно сме ѝ били взели от магазините за 1 лв.
Въобще не съм си го слагала на сърцето, кризите са нещо нормално, минават и заминават. Най-важното ми беше, че сме заедно и сме здрави. Сега имаме достатъчно пари, но имам 3 здравословни проблема. Ако трябва да избирам, с удоволствие бих приела да съм в предишното положение Trollface

# 17
  • Мнения: 11 573
Вие сериозно ли съветвате жената да реже гирлянди от брошури и да шие палатки.

# 18
  • Мнения: 1 851
Вие сериозно ли съветвате жената да реже гирлянди от брошури и да шие палатки.

Не е дала банкова сметка да и преведем пари..какво друго да прави според вас? Ако имате някоя идея предполагам, жената с радост ще я прочете и използва.

# 19
  • Мнения: 12 463
Не е дала банкова сметка, защото не търси пари. Споделя си това, което я мъчи. Чувства се зле от положението, в което са изпаднали и невъзможността да даде на детето си и семейството си нещо повече. А рекламите и препълнените витрини са навсякъде.
Моите деца ще имат по един подарък от мен тази Коледа. За сега няма и от роднините, които други години им пращаха. Ами всеки ден ги бомбардират от детските телевизии с реклами за "супер забавните" играчки "само сега на фантастични цени". Ми наистина са "фантастични" 66-70лв за една кукла? Конструктор за 100+... Ми и на мен ми е гадно като ги чуя и видя тези реклами, какво остава на децата, които знаят, че няма начин за ги получат, защото мама няма да даде толкова пари за точно тези играчки. И точно защото са деца е трудно да разберат, че родителите не могат да си позволят, че дадена играчка от лъскавата реклама е твърде скъпа... Затова се чувства гадно жената, защото вижда копнежа в очите на детето си по нещо. Ние знаем, бе не това е важно, но детето не го знае. То е дете.

# 20
  • София
  • Мнения: 10 397
А защо да не реже сама гирлянди? Най-хубавите ми спомени са именно как сама нижа пуканки за елхата, а бяхме бедни, но всички заедно. Гирляндите от Джъмбо няма да ѝ донесат по-голяма радост.
Авторката, ще мине и това. Случва се. Не си лоша майка.

# 21
  • Мнения: 16
Благодаря на всички ви за съветите, оценявам ги, но моля ви хора, не искам да ме съдиите, понякога, понякога човек остава в безизходица..... Желая на всички ви Весели празници и бъдете здрави и благословени! Не търся помощ.... Не е била тива целта на поста ми... И да... Не е най-важно детето ми да има подарък, и да... Мога да омеся и питка(умея го). Пазете се!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 38 861
По Коледа стават чудеса! Ние много пъти сме получавали неочаквани подаръци за децата!

# 23
  • Мнения: 999
Не сте лош родител. Най-важното за едно дете е да бъде обичано!

# 24
  • Мнения: 438
Вие сериозно ли съветвате жената да реже гирлянди от брошури и да шие палатки.

Да сериозно. Тази година сама си боядисвах шишарки с малко бяла боя по краищата, да си посипвам ли главата с пепел, че не изсипах торба пари да си купя? Рязала съм си предни години снежинки за прозорците, в пинтерест има страхотни модели. Ако поразгледате арт групите ще видите страхотни неща от тръбички от брошури. Та да сериозна бях.

# 25
  • Мнения: 5 272
Без Коледа😪.... За съжаление нямам възможност нито за Коледа, нито за подарък на детето си... Лош родител ли съм?!!
И аз нямам пари. 300 лв ми бяха лекарствата за да преборя Ковид, а сметките ми 200 лв. Отделнл цял месец не съм на работа и няма да взема заплата. Няма да мога да взема желания подарък на детето ми. Украсихме вкъщи, но желанието и настроението ми са нулеви.

# 26
  • Мнения: 11 573
Да де.
Но да боядисаш трябва боя, да изрежеш ти трябват листи хартия, които бих предпочела да не хабя.
Останаха едни брошури, или да ходя с брадвичка да сека клони да сглобя елха.
Айде, моля ви се.

# 27
  • Мнения: 6 166
Ето идеи от пинтерест: https://www.pinterest.com/search/pins/?rs=ac&len=2&q=fre … as+gifts+for+kids

Скрий някое и друго нещо - плод, чорап, салфета, щипка и т.н. на странни места и на коледа седни с детето да ги търси.

И аз си правя шишарките - малко латекс, разреждам с вода и готово. Пуканки за украса. Не знам защо не са популярни вече. Едно време - една нижеш една хапваш.

# 28
  • София
  • Мнения: 10 397
И шишарките ли са с пари, Дари? Нищо не пречи на жената да пробва да се измъкне от депресията и самосъжалението, да украсят заедно с детето, според това колкото може, и така. Нататък дано има и повече пари, но сега до Коледа - явно толкоз. От вайкане полза няма, а низходящата спирала е стръмна.

# 29
  • Мнения: 7 690
Мама Ру, твоите деца са големи, можеш да им обясниш какво е положението, както и че не може да имат всичко, което видят или има някой друг. А при Христина е още по-лесно, нейното момченце е на две години, какви копнежи да има то? На него всичко ново му е интересно, дори и една плюшена играчка за 2лв. 
Сигурна съм, че много майки биха й подарили непотребни вече играчки, които все още са запазени, работят и имат вид. Готови украси (и играчки) има и в магазините "Всичко за 1 лев".

За детето ще е много по-забавно и запомнящо се да участва в създаването на Коледа, не в навременното получаване и купуване на нещо.
Могат заедно да опекат сладки, питка, да събират шишарки и клонки, да нижат пуканки, да рисуват и така нататък.

Сега са дни, в които през деня по телевизионните канали непрестанно въртят коледни филми. Могат да си направят една чаша какао или топло мляко, да метнат едно одеало и възглавници на земята и да си направят филмов маратон. Все прости неща, които наистина носят коледен дух.

Нормално е да й е кофти и да се чувства депресирана. И това ще мине. Важното е да сме здрави.

Общи условия

Активация на акаунт