Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 53

  • 46 077
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 802
Meredith_GRey, благодаря за коментара. В голяма чуденка съм какво да правя. Август планувах да започнем опитите за второ детенце и ми се искаше да знам, че всичко е както трябва.
 Лекаркат, при която бях е млад специалист, а съм забелязала че именно те са по-стриктни и искат да бъдат сигурни. Думите й бяха, че е по добре излишна биопсия отколкото да се пропусне нещо. От друга страна за нея в известна степен алармиращ резултат е въпросното 2С,а знам че ако отида с този резултат при Карагьозов знам, че ще ми се издразни. Още повече че на мнение че с добра група би следвало профилактиката да е веднъж годишно / а не на 6 месеца както аз я правя/
 По нагоре видях че др.Димитров е емигрирал и от надежда. Някой посещавал ли го е на новото място, на което работи ? Как е с часовете?
Също така др.Аноар още ли е в надежда?

Bria- лактажин

# 661
  • София
  • Мнения: 193
Meredith_GRey, благодаря за коментара. В голяма чуденка съм какво да правя. Август планувах да започнем опитите за второ детенце и ми се искаше да знам, че всичко е както трябва.
 Лекаркат, при която бях е млад специалист, а съм забелязала че именно те са по-стриктни и искат да бъдат сигурни. Думите й бяха, че е по добре излишна биопсия отколкото да се пропусне нещо. От друга страна за нея в известна степен алармиращ резултат е въпросното 2С,а знам че ако отида с този резултат при Карагьозов знам, че ще ми се издразни. Още повече че на мнение че с добра група би следвало профилактиката да е веднъж годишно / а не на 6 месеца както аз я правя/
 По нагоре видях че др.Димитров е емигрирал и от надежда. Някой посещавал ли го е на новото място, на което работи ? Как е с часовете?
Също така др.Аноар още ли е в надежда?

Bria- лактажин

Здравей!
Д-р Димитров е в Адела Клиник сега. Утре съм при него. Леко е с часовете - за след два-три дни се записват. Ще го посещавам за втори път, дъщеря ми водих, на приятелка го препоръчах и всички сме доволни засега. Преди това бях над 10 години редовна пациентка на доц.Славчев, та той ми е базата за сравнение.

# 662
  • Мнения: 4 872
lola92, аз съм на мнението на Мередит за още едно мнение. 
 Върнах се да прочета мненията ти и ми струва, че лекарката действа хаотично и несигурно. Лекарите, които нямат опит в това гинекологично направление, често следват стъпки по учебник, каквото впечатление прави и твоята лекарка. По принцип, ако се чувстваш добре в нейните ръце и се довериш на предложените стъпки, какво би решила да направиш, в случай, че по нейна преценка върху биопсичните резултати и колпоскопската находка , ти предложи последваща манипулация? Ще ѝ се довериш ли или ще потърсиш ново контролно мнение по въпроса?

# 663
  • Мнения: 46
Дами, темата е малко деликатна, но понеже се натрупаха няколко коментари напоследък относно д-р Карагьозов и мнението му за цитонамазки под 3та група, до колкото разбирам в повечето случаи според него не са никакъв проблем. Бих искала да попитам тези, които го понзават по-добре, според вас може ли да му се има пълно доверие, когато казва, че няма проблем?
Преди, всички коментари, които съм чела за него бяха безупречни. Последната година съм ходила при него на преглед, като в последните ми две цитонамазки се виждат бактерии, а в по предишните две (при друг лекар) имаше ASCUS клетки. Според д-р Карагьозов бакетрии винаги имало във влагалището, а ASCUS клетките не значели нищо. Но на мен ми е малко странно, не мисля, че е нормално и стандартно да има бактерии след като патологът, който гледа цитонамазката е отбелязал, че е ограничена от бактерии и трябва да се повтори след 6 месеца. Според Карагьозов нямам нужда нито от микробилогия, а камо ли пък от цитонамазки на 6 месеца. На последния преглед едвам му се измолих все пак да ме прегледа, искаше да ме отпрати без никакъв преглед, защото предната ми цитонамазка беше преди 6 месеца и беше 2А група, но с тези бактерии. 
В края на лятото ми се пада 1 година откакто последно ходих при него и сега се чудя пак ли при него да отида или да потърся друго мнение. Въпреки че чие друго мнение, като той уж е най-добрият.

# 664
  • Мнения: 471
Здравейте,
и аз с молба за помощ при разчитане на цитонамазка .С малко предистория-януари месец по време на месечния цикъл получих обилен кръвоизлив и ми правиха спешно абразио. Оказа се полип/преди години отново имам правено абразио заради полип , но тогава бях само и единствено с контактно кръвотечение/. След възстановяване правих цитонамазка,която бе втора група и койлоцитоза .Правих типизация,всичко излезе отрицателно.Сега,три месеца по-късно отново правих цитонамазка,пише че отговаря на Пап 1,но пише лактобацили/++/ , огнища обилно от левкоцити.Има ли повод за притеснение?

# 665
  • Мнения: 4 872
Това не са негативни мнения за д-р Карагьозов.  Не го познавам човека, но моето мнение е, че  е разумно онкоспециалистите да се търсят при реална необходимост. Ако се спестят часовете за профилактика на скрининг отрицателните случаи, то достъпа до утвърдени специалисти от жени с наистина лоши резултати ще е по-лесен и няма да е необходимо да чакат с месеци напред.  Моят лекар практикува по същия начин с цитонамазките до 3-та група.
  Milena.Ka, може да направиш преглед при друг лекар с добра репутация. Направете цитонамазка, микробиология и каквото друго ти препоръча,лекувайте бактериите, пък , ако се окаже, че нещо нещата не са ОК, може да се запишеш при Карагьзов.

# 666
  • Мнения: 46
Да, разбирам, че лекар от ранга на Карагьозов не му е работа да се занимава с бактерии, с това съм съгласна. Но се получава малко параграф 22, поне в моя случай. Аз записах час при него заради две поредни цитонамазки с ASCUS клетки. Вариантът ми беше да се доверя на тогавашния ми лекар и ако нещата наистина са зле, да се боря за час при Карагьозов. Реших просто да запиша час при Карагьозов, изчаках си часа чинно една година с идеята вече да се следя при него и ако има нещо той да действа, а не да се местя от специалист на специалист и да чакам час, когато (ако) нещата тръгнат на зле. Мисълта ми е, че няма как да знаем предварително дали ще имаме проблем на цитонамазка, за да не занимаваме Карагьозов с банални инфекции и да не заемаме излишно часове или ще имаме действително проблем, който изисква неговата намеса и ако не сме при него, ще трябва да чакаме много или дебнем за час.

Това не са негативни мнения за д-р Карагьозов.  Не го познавам човека, но моето мнение е, че  е разумно онкоспециалистите да се търсят при реална необходимост. Ако се спестят часовете за профилактика на скрининг отрицателните случаи, то достъпа до утвърдени специалисти от жени с наистина лоши резултати ще е по-лесен и няма да е необходимо да чакат с месеци напред.  Моят лекар практикува по същия начин с цитонамазките до 3-та група.
  Milena.Ka, може да направиш преглед при друг лекар с добра репутация. Направете цитонамазка, микробиология и каквото друго ти препоръча,лекувайте бактериите, пък , ако се окаже, че нещо нещата не са ОК, може да се запишеш при Карагьзов.

# 667
  • Мнения: 8
Здравейте!
Моля, ако на някой се наложи да освободи (или да замени) час при доц. Карагьозов да ми пише. Имам запазен за началото на август, но искам ако мога да мина по-рано.
Благодаря!

# 668
  • Мнения: 52
Дами, темата е малко деликатна, но понеже се натрупаха няколко коментари напоследък относно д-р Карагьозов и мнението му за цитонамазки под 3та група, до колкото разбирам в повечето случаи според него не са никакъв проблем. Бих искала да попитам тези, които го понзават по-добре, според вас може ли да му се има пълно доверие, когато казва, че няма проблем?
Преди, всички коментари, които съм чела за него бяха безупречни. Последната година съм ходила при него на преглед, като в последните ми две цитонамазки се виждат бактерии, а в по предишните две (при друг лекар) имаше ASCUS клетки. Според д-р Карагьозов бакетрии винаги имало във влагалището, а ASCUS клетките не значели нищо. Но на мен ми е малко странно, не мисля, че е нормално и стандартно да има бактерии след като патологът, който гледа цитонамазката е отбелязал, че е ограничена от бактерии и трябва да се повтори след 6 месеца. Според Карагьозов нямам нужда нито от микробилогия, а камо ли пък от цитонамазки на 6 месеца. На последния преглед едвам му се измолих все пак да ме прегледа, искаше да ме отпрати без никакъв преглед, защото предната ми цитонамазка беше преди 6 месеца и беше 2А група, но с тези бактерии. 
В края на лятото ми се пада 1 година откакто последно ходих при него и сега се чудя пак ли при него да отида или да потърся друго мнение. Въпреки че чие друго мнение, като той уж е най-добрият.
И аз мисля че бактериите не са въобще притеснителни. Всеки има, това е нормално. Най-важно е колпоскопа според мен, защото тези цитология дават всеки път различен резултат. Зависи какво се вижда с колпоскопа, дали е видима границата между двата епитела, има ли нещо съмнително и т.н. 
Някой имал ли е резултат " единични сквамозни клетки с лека дискариоза". Лекарят не искаше да коментира резултата.

# 669
  • Мнения: 162
Латктобацили-Гинофилус

# 670
  • София
  • Мнения: 132
Аз също бях на преглед при д-р Карагьозов преди 2 месеца, тъй като 3 поредни месеца цитонамазките ми бяха PAP 2C (в канала) и след това една течно базирана с резултат 3А.
При прегледа с колпоскоп нямаше изменения и той заключи,че нямам проблем, въпреки че в поясненията пише LSIL, сквамозни клетки, някои с лек ядрен атипизъм, метапластични клетки, койлоцити в С.С.
Оттогава ме гложди мисълта да няма нещо в канала, което не се вижда.
Бихте ли ми препоръчали лекар за второ мнение, който да обърне внимание на тези пояснения?

# 671
  • Мнения: 802
polya, благодаря. Вероятно ще се обърна към него, за да разбера Какво е неговото мнение за състоянието на шийката и въобще относно предложената ми линия от действия Simple Smile
 
Marsia_K, дори сега да направя биопсия при лекарката, при която последно бях, със сигурност ако ми предложи след нея последваща процедура бих я направила при специалист с по-голям опит.

Не знам вече какво да мисля, момичета... много харесвам Карагьозов, но от друга страна тази несигурност, че нещо може да бъде пропуснато е много неприятна. Има го момента,че и много четем и се информираме и това свръхкритично мислене колкото ни помага, толкова и ни пречи.

# 672
  • Мнения: 2 835
Подкрепям мнението на Марсия_К, че лекари от ранга на Карагьозов не се занимават с бактерии, гъбички и течения (на последния ми преглед се чуваше, че дамата вътре го посещава за по-обилно бяло течение и искаше микробиология). Естествено, че най-вероятно въобще не му е до такива случаи, не че не може да ги лекува адекватно или нещо подобно, но той е онко-гинеколог и хирург с насока разширена тазова хирургия. Едва ли му е до кандиди...
Аз като цяло му имам доверие, той ми е правил биопсия, успокоявал ме е като щях да пукна от притеснения, а бях и бременна... неговото мнение съвпадна с това на Славчев 1:1, което също му го отчетох като точка в плюс. Вярвам му на 100%, препоръчвам го на всеки, който има РЕАЛЕН проблем. Но не и за профилактични прегледи и течения.
Проблемите ми са, че не мога да си запиша нормален час - не е сериозно да има свободни часове след 1 година! В Токуда успявах да се доредя по-нормално. По този повод ще се огледам за друг лекар, при който да ходя на 6 месеца, а при него - когато успея, освен ако недай си Боже се наложи по спешност.

# 673
  • Мнения: 19 337
Преди години при мен излезе 3а при Ботев, който също е онкогинеколог. Искаше да прави криотерапия. Ходих при Дянкова и Карагьозов. И двамата бяха на мнение, че няма нужда от намеса и само ще се следи. Дянкова ми изписа Кориолус. Карагьозов каза, че няма нужда, но го пих. Освен това при Ботев бях правила и Фемофлор в Геника. Излязоха някакви бактерии в ниско число. Дянкова ми изписа лечение и за тях. Карагьозов каза, че това е част от нормалната флора, но аз имах дискомфорт и е факт, че след лечението се чувствах добре.
След време ходих и при Чакалова. Там ми излезе вече 2ра група, но тя беше категорична за горене. След това пак ходих при Карагьозов. Беше точно 3 месеца след Чакалова и цитонамазката 2. Искаше да ми вземе нова цито, но аз отказах. Правихме само колпоскоп. Искам да кажа, че тогава не ме върна заради 2рата група. Също така поне два пъти съм пускала микробиология при него заедно с цитото. Не знам защо така напоследък отзивите са други. Видях, че е станал доцент.

А Дянкова работи ли? Не намирам вече страницата в интернет. Звънях няколко пъти на старите телефони и никой не вдига.

# 674
  • Мнения: 802
The_doors, ако имаш нужда от преглед при Карагьозов, следи супердок. Често се освобождават часове.
  Хрумна ми да попитам някой от вас бил ли е на преглед при др.Силвия Оручева? Виждам, че е част от екипа на КАрагьозов Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт