Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 53

  • 46 078
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 162
    Аз сьм била,доволна съм.

# 676
  • Мнения: 46
Аз съм напълно съгласна, че не е редно много търсен онкогинеколог да си губи времето с банални инфекции. Вие казвате, че не го препоръчвате за профилктични прегледи, но в същото време обаче като има реален проблем, човек не може да се добере до Карагьозов в следващата една година. Точно тук е дилемата, че ако отидем на профилктичен при него и ни няма нищо, му губим времето, но пък ако не дай си боже ни има нещо по-сериозно, то поне имаме моментален достъп ако се следим при него. И аз незнам кое е редно, да се следя при друг гинеколог и да се надвам, че ако излезе проблем ще успея да се добера до Карагьозов навреме или да се следя при Карагьозов с риск пък да го подразня и да му хабя ресурса с банални проблеми.

Между другото преди 5-6 години съм ходила при него в Токуда с перфектна цитонамазка и микробиология правени преди месец. Въпреки, че нямах работа при него тогава (отидох заради зацапване, което се оказа от овулация) беше изключително внимателен и обстоен при прегледа.

Подкрепям мнението на Марсия_К, че лекари от ранга на Карагьозов не се занимават с бактерии, гъбички и течения (на последния ми преглед се чуваше, че дамата вътре го посещава за по-обилно бяло течение и искаше микробиология). Естествено, че най-вероятно въобще не му е до такива случаи, не че не може да ги лекува адекватно или нещо подобно, но той е онко-гинеколог и хирург с насока разширена тазова хирургия. Едва ли му е до кандиди...
Аз като цяло му имам доверие, той ми е правил биопсия, успокоявал ме е като щях да пукна от притеснения, а бях и бременна... неговото мнение съвпадна с това на Славчев 1:1, което също му го отчетох като точка в плюс. Вярвам му на 100%, препоръчвам го на всеки, който има РЕАЛЕН проблем. Но не и за профилактични прегледи и течения.
Проблемите ми са, че не мога да си запиша нормален час - не е сериозно да има свободни часове след 1 година! В Токуда успявах да се доредя по-нормално. По този повод ще се огледам за друг лекар, при който да ходя на 6 месеца, а при него - когато успея, освен ако недай си Боже се наложи по спешност.

# 677
  • Мнения: 802
Milena.K ще ти каза аз как процедирам. Веднъж на 12 месеца ходя при Карагьозов. На междинен преглед на шестия месец ходя на друго място. Случвало се е да го посетя и по малко от шест месеца след предходен преглед /поради други оплаквания/ и никога не ми е отказвал изследване /преглед, но винаги ми е казвал, че не намира причина за тревожността ми.
 Колкото до часовете в супердок, според мен макар формално да са заети, реално не е точно така, порази тази причина и често се освобождават. Ще направя едно сравнение с др.Василев /мамолог/ при него реално се чака по месец или малко повече, при Карагьозов съм записвала и от днес за днес Час.

# 678
  • София
  • Мнения: 1 870
Странно ми е на мен някой да е твърде голямо светило, че да не му се занимава с банални проблеми.
Аз попаднах при моят лекар при много належащ проблем, оперира ме и оттогава си се следя при него, въпреки че е тясно специализиран в оперативната гинекология и е онкогинеколог. Не мога да си представя, че ще му досадя с това, че съм здрава оттогава.

Та в този ред на мисли аз не мисля, че някой би се подразнил, че го занимавате. Ако му имате доверие и искате той да ви проследява, го правите и това е. Иначе всеки си има настроения, не го приемайте лично. Ако проблемът не е за при него просто ще ви пренасочи.

# 679
  • Мнения: 4 872
В моето мнение не твърдя, че на светилата не им се занимава с банални проблеми. Говорим за цитонамазка с добър резултат и без изменения на колпоскопа.  Давам пример с проф. Томов- преглед, колпоскоп и цитонамазка прави задължително. Ако първите две са ОК, казва при група 1-2 да не го търся за коментар, макар и не директно с тези думи. Такъв е начина му на работа, личен избор е дали да продължа да ходя при него или да избера друг добър лекар, който би имал друг подход.
 Пак казвам, че за Карагьозов съм чела само в темата и нямам лични впечатления, но колкото и да е добър,  аз лично не бих чакала година за преглед, ако имам притеснения.

bonbolina, резултатът на последната ти цитонамазка е ОК. Може да се приложи противовъзпалително лечение по преценка на лекаря.

Последна редакция: пт, 11 юни 2021, 08:47 от Marsia_K

# 680
  • Мнения: 116
Дами, темата е малко д
    еликатна, но понеже се натрупаха няколко коментари напоследък относно д-р Карагьозов и мнението му за цитонамазки под 3та група, до колкото разбирам в повечето случаи според него не са никакъв проблем. Бих искала да попитам тези, които го понзават по-добре, според вас може ли да му се има пълно доверие, когато казва, че няма проблем?
    Преди, всички коментари, които съм чела за него бяха безупречни. Последната година съм ходила при него на преглед, като в последните ми две цитонамазки се виждат бактерии, а в по предишните две (при друг лекар) имаше ASCUS клетки. Според д-р Карагьозов бакетрии винаги имало във влагалището, а ASCUS клетките не значели нищо. Но на мен ми е малко странно, не мисля, че е нормално и стандартно да има бактерии след като патологът, който гледа цитонамазката е отбелязал, че е ограничена от бактерии и трябва да се повтори след 6 месеца. Според Карагьозов нямам нужда нито от микробилогия, а камо ли пък от цитонамазки на 6 месеца. На последния преглед едвам му се измолих все пак да ме прегледа, искаше да ме отпрати без никакъв преглед, защото предната ми цитонамазка беше преди 6 месеца и беше 2А група, но с тези бактерии. 
    В края на лятото ми се пада 1 година откакто последно ходих при него и сега се чудя пак ли при него да отида или да потърся друго мнение. Въпреки че чие друго мнение, като той уж е най-добрият.
    Здравейте,
    От къде е този др Карагьозов и координати може ли да ми дадете аз съм 3А и незнам къде да отида. Благодаря

    # 681
    • Мнения: 319
    Здравейте! Някакви впечатления от д-р Щърбанова? Благодаря предварително!

    # 682
    • Мнения: 768
    Ваня Дерменджиева 696942 д-р Карагьозов работи във Вита 2, може да звъннете на регистратурата там или да запишете час през superdoc, но свободните му часове са чак за 2022г. или ако случайно се освободи някой до тогава.

    # 683
    • Мнения: 116
      Ваня Дерменджиева 696942 д-р Карагьозов работи във Вита 2, може да звъннете на регистратурата там или да запишете час през superdoc, но свободните му часове са чак за 2022г. или ако случайно се освободи някой до тогава.
      Благодаря

      # 684
      • Мнения: 1


      Здравейте,

      Моля да ми помогнете в разчитането на следните резултати от направена цитонамазка.

      # 685
      • София
      • Мнения: 172
      Здравейте! Някакви впечатления от д-р Щърбанова? Благодаря предварително!
      Здравейте,
      Аз правих конизация при нея през март тази година. Насочи ме моята гинеколожка след 2 цитонамазки 3а група. Прави ми колпоскопия, после биопсия. След като излезе резултата, каза, че е за конизация. Доволна съм много и от прегледите, от отношението, от всичко.
      Ако ви интересува нещо конкретно, питайте.

      # 686
      • Мнения: 52
      Момичета, някои от вас твърдят, че цитонамазка чрез месец давала фалшиво добри резултати, но често след съмнителен резултат лекарят назначава след месец веднага нова, ако излезе добра е фалшива, а ако излезе същата примерно 3та група е вярна?! По скоро на база на какво смятате така или вашият лекар смята така на база на какво? На две от моите намазки изрично патологът бе написал да се повтори след месец. Как така ще е фалшива? Още едно чудене имам. От геника имам три поредни 3а група, на едната пише сквамозни клетки, дискариоза, койлоцитни промени, единични с цин 2, на втората пише само единични сквамозни с лека дискариоза, без препоръки без нищо.  Една класификация, а две различни описания. Никой лекар не го коментира. От година и половина живея в този кошмар.

      # 687
      • Мнения: 4 872
      Скрит текст:

      Здравейте,

      Моля да ми помогнете в разчитането на следните резултати от направена цитонамазка.
      Групата е приемлива. Трябва да се проведе лечение за възпалението, а след овладяването му може да се направи контролно изследване.

      # 688
      • Мнения: 816
      Момичета, някои от вас твърдят, че цитонамазка чрез месец давала фалшиво добри резултати, но често след съмнителен резултат лекарят назначава след месец веднага нова, ако излезе добра е фалшива, а ако излезе същата примерно 3та група е вярна?! По скоро на база на какво смятате така или вашият лекар смята така на база на какво? На две от моите намазки изрично патологът бе написал да се повтори след месец. Как така ще е фалшива? Още едно чудене имам. От геника имам три поредни 3а група, на едната пише сквамозни клетки, дискариоза, койлоцитни промени, единични с цин 2, на втората пише само единични сквамозни с лека дискариоза, без препоръки без нищо.  Една класификация, а две различни описания. Никой лекар не го коментира. От година и половина живея в този кошмар.
      Аз имах подобно описание с цин1. При мен пишеше препоръка за колпоскоп и повторно цито. Карагьозов на колпоскоп видя проблемът и взе биопсия и ще ми прави Лееп. Биопсията показа същото в моят случай.

      # 689
      • Мнения: 3 096
      Здравейте! Някакви впечатления от д-р Щърбанова? Благодаря предварително!

      Аз ходих при д-р Щърбанова във Вита. Доволна съм, не се дразни на въпроси, обяснява какво ще прави и какво вижда

      Общи условия

      Активация на акаунт