Бебчето ни малко е сега и сбъдва нашата коледна мечта - мами Юли 2021, Тема 2

  • 32 458
  • 751
  •   1
Отговори

Анкета

Нека изберем заглавие за новата тема Simple Smile

Опции:

# 30
  • Мнения: 340
Кам, погледни и Cellgenetics, също се пращат в Щатите. Много са добри, бързи, коректни и пакетите са широки (има и отстъпки но трябва да питаш като звъннеш). На мен ми ги препоръча АГ и не съжалявам.

# 31
  • Мнения: 1 073
Аз направих на марката Prenatest, направих само за ДАУН, сега имат промоции даже, можеш да погледнеш. Те се изследват в Германия и са готови резултатите за 3-5 работни дни. Изследването направих, когато бях в 11+6 г.с. Сега очаквам резултат утре или в сряда и нямам търпение. Пълният пакет наистина ми звучи безсмислено да се прави, тъй като е безбожно скъп от една страна, от друга, че другите генетични заболявания са адски рядко срещани, а и се поемат от БХС.( за това и така го препоръчвам него, нищо, че за ДАУН е страшна пародия), както каза ти.
Виж какво ти предлагам аз-  Ако се двоумиш много, сега да си мине прегледа, да ти излязат резултатите от БХС и можеш да попиташ Стратиева, аз на нея й имам пълно доверие. Просто пренатеста го бях направила вече, а от друга страна си бях решила от много време задължително да си пусна.

# 32
  • Мнения: 85
Здравейте! Моля за малко подкрепа, днес показах кръвните си изследвания на доткора и той канстатира, че глюкозата ми е на горна граница. Сега спирам приема на сладко и въглехидрати, но имате ли представа за други начини, които спомагат по-бързото нормализиране на захарта?

# 33
  • Мнения: 1 073
Муки, спокойно, често се случва, колко ти е захарта?
Ще сложа в скрит текст един линк, може да ти е от помощ.

# 34
  • Varna
  • Мнения: 159
В 8г.с. , първа бременност и имам вече мини тумбаче различно от биреното коремче, което си имам. Качила съм 1 кг от началото на бременността Simple Smile Аз имам един малък проблем - следобед ми се доспива и лягам за половин час , а вечерта не мога да заспя до 1 часа. На сила едвам заспивам. Първите дни на Новата Година съм на преглед и тогава ще видя докторката какви изследвания ще ми назначи и тогава ще заапазвам час  за БХС и ФМ. Вече нямам търпение Simple Smile

# 35
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен,
Следя темата от отварянето и и най-накрая се престраших да се включа. Термина ми е на 07.07.
На ФМ съм на 23.12 при д-р Стратиев, като мисля да си направя само ехохрафа.
Искам да ви споделя, нещо което разбрах от приятелка в Пловдив, в Националната генетична лаборатория в Майчин дом кръвното изследване БХС се извършва безплатно (в Пловдив се прави в Св. Георги) като се попълва декларация и се носи протокола от ехохрафа с данните за бебето. Вярвам, че има мами на които тази информация може да е полезна, защото 50лв са си пари в това странно време, в което се намираме.
Пожелавам ви прекрасни празници!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 746
Добре дошла 😊🎉 Лека бременност и щастлив финал. Моят по календарче е за 2ри,но на последните два прегледи ехографа изчисляваше на 7ми Днес ще ходя във Фемина. Ще дам 140лв за ехографа (Е*а ги пък да искат още 😁) . Мисля,че безплатно ще ми вземат пробата о транспортират. (Стискам палци да е така де 😁).
Ще пиша довечера ❤️
Преди 4г правих във Варна (януари беше) и тогава пак ми беше безплатно. Казаха,че всяка година имало безплатни бройки.

Здравейте и от мен,
Следя темата от отварянето и и най-накрая се престраших да се включа. Термина ми е на 07.07.
На ФМ съм на 23.12 при д-р Стратиев, като мисля да си направя само ехохрафа.
Искам да ви споделя, нещо което разбрах от приятелка в Пловдив, в Националната генетична лаборатория в Майчин дом кръвното изследване БХС се извършва безплатно (в Пловдив се прави в Св. Георги) като се попълва декларация и се носи протокола от ехохрафа с данните за бебето. Вярвам, че има мами на които тази информация може да е полезна, защото 50лв са си пари в това странно време, в което се намираме.
Пожелавам ви прекрасни празници!

# 37
  • Мнения: 183
Здравейте бъдещи мами,
В момента съм между 8 и 9г.с.
Терминът ми според доки е на 28.07
Дай Боже всичко да е наред, че ми е първа бременност и съм притеснена много, защото имах леко жълто кафяво зацапване в 6та г. С. И от тогава пия Утрогестан първо 2 пъти по 2,от 8ма седмица по 2 само вечер.
Исках да попитам какво мислите за д-р Николова от Свети Лазар, защото там си записах час на 13 януари за БХС и фетална?
Честно казано записала съм и на още едно място - в Токуда, при Колева, но четох доста отрицателни мнение за нея и леко се отказвам от тази опция.
Искам да споделите мнение според Вас къде е по-добре да ида? Ще Ви бъда благодарна!
Весели празници на всички и много здраве и усмивки! Simple Smile

Последна редакция: вт, 22 дек 2020, 09:24 от nansi.nansi

# 38
  • Мнения: 181
Добро утро и от мен момичета 😊 Как се чувствате,при мен се случва нещо странно и започвам да се вкарвам в филма.. вчера и днес сутринта като се събудя имам леки като менструални болки ниско долу ,през ноща също се пробудих бях заспала по гръб и също усетих странна болка но като се обърнах и легнах на една страна ми мина. В 11 + 2 съм ,последният ми преглед беше в 9+2 и всичко си беше наред ,с нетърпение чакам другата седмица да отида пак .Симптомите не са ми се променили,все още съм с болезнени гърди особено като се събудя са като силиконови и болят доста, а през деня не са чак толкова напрегнати.

# 39
  • Мнения: 31
Здравейте момичета! Какво мислите за пренатеста и на коя марка сте избрали ако ще правите? И ако има пренатест прави ли се БХС?

# 40
  • Мнения: 1 073
Ели, мисля, че това са контракции, пий нош па, кажи и на АГ-то си за свое успокоение. Аз също имах, бях се притеснила, но ме успокои, че е супер нормално, като си говорех и с приятелки казаха, че към края на 3-ти месец са имали същото неразположение.
Мон бонбон, мисля, че на предната страница коментирахме пренатестове и БХС Simple Smile
Добре дошли на новите момичета! Лека и прекрасна бременност, чувствайте се у дома си тук ❤

Последна редакция: вт, 22 дек 2020, 10:25 от Лиилоо

# 41
  • Мнения: 85
Муки, спокойно, често се случва, колко ти е захарта?
Ще сложа в скрит текст един линк, може да ти е от помощ.

Благодаря!
5,90 при реф. стойности    2.78 - 6.11

# 42
  • Мнения: 13
Добро утро и от мен момичета 😊 Как се чувствате,при мен се случва нещо странно и започвам да се вкарвам в филма.. вчера и днес сутринта като се събудя имам леки като менструални болки ниско долу ,през ноща също се пробудих бях заспала по гръб и също усетих странна болка но като се обърнах и легнах на една страна ми мина. В 11 + 2 съм ,последният ми преглед беше в 9+2 и всичко си беше наред ,с нетърпение чакам другата седмица да отида пак .Симптомите не са ми се променили,все още съм с болезнени гърди особено като се събудя са като силиконови и болят доста, а през деня не са чак толкова напрегнати.
И аз имам от време на време. Предния път споделих на доктора, каза че е нормално и матката се разширява. Като ме заболи пия Нош па и отминава. Доки каза, че може до 3 пъти по 2 на ден. На мен досега ми се е налагало веднъж да взема 2 пъти по 1.

# 43
  • Мнения: 346
Ели и аз имах снощи лека болка отдясно (дори се събудих от нея). И на мен АГ-то ми каза, че повечето пъти е нормално и да пия но-шпа (аз все още не съм). Момичета вие имате ли едни такива странни придърпвания, боцкания, бодежи и аз точно не мога да го обесня когато ставата рязко или се обърнете рязко? Мисля, че са нормални, но да се допитам и до вас.
Лицето ми се беше изчистило от всякакви пъпчици и петънца, а сега изведнъж се опъпчих цялата, да им се чудиш на тия хормони.
И аз нямам търпение до моя час за ФМ и БХС началото на януари, дано всичко е наред.

# 44
  • Мнения: 181
Ели и аз имах снощи лека болка отдясно (дори се събудих от нея). И на мен АГ-то ми каза, че повечето пъти е нормално и да пия но-шпа (аз все още не съм). Момичета вие имате ли едни такива странни придърпвания, боцкания, бодежи и аз точно не мога да го обесня когато ставата рязко или се обърнете рязко? Мисля, че са нормални, но да се допитам и до вас.
Лицето ми се беше изчистило от всякакви пъпчици и петънца, а сега изведнъж се опъпчих цялата, да им се чудиш на тия хормони.
И аз нямам търпение до моя час за ФМ и БХС началото на януари, дано всичко е наред.
Така съм и аз,боцка ме,дърпа ме но рядко и то като направя някое по рязко движение ,за пъпките аз по принцип имам само когато очаквам цикъл ,така че сега намам,а съм с мазна кожа,странното е че точно под долната устна и по брадичката кожата ми стана доста суха и се бели чак ,постоянно с мажа алергозан или крем здраве-бочко ама не ми минава ..

Общи условия

Активация на акаунт