Варненки, препоръки за трудова борса?

  • 13 350
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 706
Да питам и аз, не че съм от Варна, но все пак......... А при записване в борсата таксата от 15лв, или колкото е там сега вземат ли я? Защото и аз забелязах в последно време, че пише почити на всички обяви от борси: Всички разходи са за сметка на работодателя!

По закон не бива да ти взимат такса за услугата, че ще ти търсят работа. Но сега са измислили друг начин - да платиш 15-20лв. за психологически профил, който уж ще е в полза на работодатяле. т.е. и на теб.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Аз съм доволна от Зенит, а Старт ме вбесиха - всеки път като им звъннех да проверя за нещо ново, ме отрязваха с репликата, че си имало точно определено време от деня за проверка по телефона (примерно от 3 до 5), да не говорим, че не ме потърсиха нито веднъж те, а уж са агенция  Sick

# 17
Коя от варненските фирми  за намиране на работа е и ефикасна днес  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 11 747
С тези психологически профили много ме дразнят - дали съм щяла да скоча от влака в движение и т.н. глупости.
Чувала съм много добри отзиви от Зенит.Аз лично бях записана там,но тъй като сама си намерих работа,те отпаднаха.Сега пак търся,може да допра пак до там,засега гледам в нета.

# 19
кой може да ми каже къде мога да намеря закона за трудовите борси в Интернет

# 20
  • Мнения: 460
момичета,много правилно сте усетили лицемерието в Старт! Hug

# 21
  • Мнения: 24
За Старт съм чувала само негативни отзиви.
Аз преди 2-3 години бях се регистрирала в Елитконсулти. Любезни са, докато ти вземат парите  (тогава имаше такса за регистрация 15 лв). После, ако не ги потърсиш, не чакай предложения. Има една госпожа, с "развален" български, която ме убеждаваше как ще ми намерят работа. .. Бях предварително казала, че искам сериозна работа, офис позиция, а тя ме пращаше по интервюта за продавачки ( не че имам нещо против тази професия). Да не говорим, че на местата, където ме изпращаше не бяха и чували за тази агенция  Grinning Добре, че взех инициативата в свои ръце..
Скоро се регистрирах в Мираж, изпратиха ме на едно интервю, на което за съжаление не успях да отида..и от тогава една седмица ни вест ни кост. Нямам още мнение за тях.

Стигнах до извода, че човек трябва да да е достатъчно мотивиран и да вземе инициативата в свои ръце...Наистина коства нерви и време.. Аз лично отказах вече 2 възможности, за което много се разкайвам
Успех и търпение в начинанието!!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 242
. Е, вярно даваш там, колко беше 1/4 май от първата заплата, но поне са коректни и действително вършат работа.

Доколкото разбрах, вече нее така. По новия закон (не го знам обаче) трудовите борси нямали право да вземат пари от търсещите работа, а сключват договори с фирмите-работодатели и вече от тях взимат пари за намирането на работници.

Уж е така, но продължават да вземат такси и от търсещите работа! Ей това ме изуми, точно за Старт става дума, една приятелка напряави грешката да се регистрира там. Взели и 20 лева като регистрацията и е валидна само 3 месеца! Едно време поне година беше. И дори психопрофил не са правили да и замажат очите - просто такса за регистрация! Супер нагло!
И аз се опарих от разни трудови борси преди няколко години, така че сега ако се наложи да търся работа единственият вариант е интернет! Сайтовете вече са ги споменали.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 826
И аз преди 6 мес дадох 20 лв на Старт  smile3538 .Нищо не направиха  newsm11.
Намерих си работа от вестник "Позвънете"..... и jobs.bg е добър вариант.Борси повече никога. Peace

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Няма вече такси!!! А борсите, които ви искат такса - пращайте ги по дяволите!

Имам добри впечатления от Зенит (чрез тях намираме работници във фирмата), отскоро и от Мираж.

А най-добре е да търсите чрез jobs.bg  Wink

# 25
  • Мнения: 24
Здравейте!
Използвам темата да попитам авторката , потърсила ли е съдействието на трудова борса Зенит? Миналата седмица бях потресена!
Като отидох там  ми казаха, че за регистрация има такса за посредничеството от 20лев. На въпроса ми, не отпаднаха ли тези такси, не ги ли забраниха-те най-спокойно и уверено ми отговориха, че бил отпаднал единствено процента, който се вземал от първата заплата(или нещо подобно, не им обърнах внимание, тъй като бях бясна), а те трябвало да получат възнаграждение за оказаното съдействие.
Сега се чудя дали да не се регистрирам и да потърся пък аз съдействието на Комисията за защита на потребителя. И бих го направила не да се заяждам, или защото имам излишни 20 лв..Въпроса е принципен.
По моите наблюдения в трудовите борси ходят доста отчаяни и не информирани хора, които  биха дали и последните 50лв, само и само да започнат работа някъде!

Като млад човек не мога да се примиря с това!

# 26
  • Мнения: 460
наистина,че в тези борси злоупотребяват с хората!
но най-големи лицемери са в Старт-особенно госпожта!
не ходете там!само ви взимат парите,защото са на "%" служителите и РЗ се формират от вашите регистрации и комисионни след започване на работата/евентуално/! Close

# 27
  • Варна
  • Мнения: 672
Инфомаркет за мен са най-измамници

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Аз като Бай Ганю ще кажа: "Всички са маскари!" До един. В една от фирмите, в които съм работила набираха хора чрез Старт, но тогава още го имаше това с процента от заплатата.

# 29
  • Мнения: 460
санче,а сега как е?

Общи условия

Активация на акаунт