Туба Бюйюкюстюн, "Запленяваща сърцето" и проектите преди и след това - тема 251

  • 61 870
  • 733
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 5 736
Здравейте
           МомичетаБлагодаря на всички вас,за многото  и интересни мнения,за всички новини,за всичко споделено.

                    Злати    

                                 Да си жива и здрава.Много положителни емоции за теб и всички около теб.
                                     Здраве и късмет на цялото ти семейство.


                                                

                      

Когато обявиха,че влиза в сериала ДП  ,Туба беше постнала една сентенция
               Прогреса идва като излезеш от зоната на комфорт .
                Никога няма да разбереш, ако не опиташ


            
Туба+ книга вечна любов.Вероятно най-достъпното средство за нея сега да се отпусне, да се потопи в света на любимата си или нова книга.
              



         Момичета, ето какво каза за сериала ни, за Туба и Енгин
          сценаристът Озансер Угурлу в репортажа от 25 февруари.

            Всъщност няма ясни правила за отглеждане на деца Всичко зависи от житейската ситуация, от естеството на родителите, от обществото и много други причини.
Мави каза, че е отгледана от майка си и баба си, все още има много неизвестно за нас в нейната съдба
Със съпруга й е имала трудни отношения, очевидно спорове за дъщеря й. Трайна болка живее в душата й и Мави се наказва за грешките от миналото. Затова тя ще се опита да спре Санджар, да го спаси от гняв и отмъщение.
... За корените на Мави ... ами ако се окаже, че майка й и посланикът са се познавали? Това е опция.

                              

            Приятен следобед, дами

# 406
  • На луната
  • Мнения: 342
Привет.
На рожденичката Злати, честит рожден ден! Бъди здрава, и късметът да е с теб! Flowers Bouquet
Mesh, спомена, че си гледала сериите с Туба, но може да си прескочила момента в който Каврук казва на Санджар, че Мави е свободна, след като той започна да се възмущава от себе си, че си е позволил разни недопустими според мугленския кодекс неща. Видял го в документите й. Значи е или разведена или вдовица.

В този трейлър обаче,  от думите й съдя, че не е вдовица. Все още Simple Smile
Имам предвид, че все още е жив, защото не е срещал Санджар.
От тези думи съдя също, че съпруга й, или бившия е бил такава гад, че тя да пожелае смъртта му. Т.е. мразела го е силно. Тя си знае защо.
В първа серия в която се появи, тя си четеше съобщенията и някои от тях вероятно са били негови.
Не ми прилича на жена, която бяга или се страхува. Не е уплашена, по-скоро скърбяща и примирена.
Силна жена е, и едва ли се е оставила да я малтретират. По-вероятно е да се е развела.
Защо носи халката си обаче? Това ще ни кажат сценаристите.
Или Каврук се е заблудил, и е все още омъжена, или нарочно я носи, за да държи нахалните мъже настрана.
Или мазохистично не я кваля от пръста си, за да й напомня нещо. За да пари на пръста й, и да не забравя.
Знам ли. Причините могат да са много. Лично аз, нямам гърпение да повдигнат завесата около нея.

# 407
  • Мнения: 2 645
Привет на всички! Heartpulse

Злати, жива и здрава да си, много обичана и винаги усмихната. Поздравявам те с този клип.



Mesh, аз пък гледам и чета по-малко клюките, но искам не искам, те долитат при мен. Не съм върла фенка на никой, но Туба и Енгин ги харесвам и съм гледала почти всичко с тях. Има неща, които не съм гледала и няма да сторя това, просто не са моите. Никой от двамата не е перфектен. Всеки си има своите силни и слаби страни, но заедно са като споена връзка. От всичко четено и чуто за личният им живот, останала съм с впечатлението, че са достойни хора и всъщност си приличат. Туба е по-активна в социалните мрежи, особено в последно време, докато за Енгин се казва, че той там отсъства, в което категорично не вярвам.
Следя турските сериали, защото имат много добри артисти, а и историите, колкото и да са клиширани, се поднасят много реалистично, образите се изграждат постепенно, следва се някаква логика. За съжаление повечето им сериали започват добре и по някое време ги развалят. Клишетата започват силно да ме дразнят и тогава си давам почивка от всичко турско. Тази пауза може да  е много дълга, може и да е по-кратка. Всъщност, ако Енгин не беше започнал този проект, щях да съм в почивка. И си признавам, че се измъчих да следя първата част на ДП. Не е заради Неслихан, тя си играеше ролята. Не ми хареса по принцип сюжета още в началото, а после и развитието на героите. Един нормален човек нямаше в тая Мугла. Санджар не е изхвърлил Наре за косите, той я хвана за ръката над лакътя и я избута силно навън, така че тя падна. Грозна постъпка, няма спор, но не и типично балканска (за този тип хора), защото повечето биха ѝ били един шут или наистина удряли. В този сериал Санджар бие само мъже. Насилието над жени е забранено, дори глобиха сериала заради думите на бащата на Кахраман, човек болен от Алцхаймер, по повод това изхвърляне. Но нямаше глоби за други насилствени сцени, за опитът за убийство на дете, за прерязване гърлото на един от героите от жена и за много други неща. Фалшивият морал просто присъства постоянно, особено откакто Ердоан наложи цензура.

Героинята Мави е като слънчев лъч в новата история. И засега това е любимата ми героиня на Туба. Съмнявам се, че масовата турска публика въобще знае коя е Харли Куин, едва ли ако не е изяснено, ще направят каквито и да е асоциации, но хрумката я намирам за много добра. Чудех се как ще се справят с проблема с детето. Предишните сценаристи му нанесоха много психическо натоварване. Сега то се допълва с това от страна на дядото, от изчезването на майката, от появата на Мави. Ревността на децата не е нещо необичайно и в реалния живот. За съжаление не измислиха достатъчно добро писмо оставено от Наре за Мелек. Но пък тя това правеше и когато беше с нея, казваше ѝ че я обича, прегръщаше я и я целуваше. Друго нищо. Е, чат пат я караше да крие туй онуй или да лъже за нещо, да манипулира. Пишейки обаче, че е била принудена да я остави и че така е по-добре, може да наведе детето до други мисли. То не знае какви ги е вършила майка му, не знае за ролята в тази история на дядото, нито за съдържанието на писмото до баща му. То знаеше, че майка му и баща му се обичат и че баща му искаше да бъдат заедно. Сега дядото влошава състоянието му. Но ето че сценаристите работят по въпроса, намерили са оригинално решение да сближат Мави с Мелек. И това всъщност е важно, а не дали турските зрители ще разберат защо точно Харли Куин. Сериалът се продава зад граница, там има кой да разбере. И гледайки сцената, когато детето казва на Мави да си тръгва, защото така майка му няма да се върне и никога няма да има майка, мисля, че нямаше омраза у него, както преди на масата в конака. То харесва по някакъв начин тази жена, но му беше казано, че заради нея майка му няма да се върне. Не съм психолог, но знам, че към всяко дете се иска специален подход. И имайки предвид как е преминало детството на точно това дете, неговото духовно израстване и преждевременно порастване, мисля си, че за някои неща трябва да се говори с него по-открито. Принципно Санджар прави това, но си трябва психолог, който ще разбере опознавайки Мелек, точно как и какво да се говори, какъв да е подходът, за какво да се внимава. Санджар все още не се е научил да бъде баща, но и той като Наре, обича детето си. Човек се учи в крачка. Понякога прави грешки, друг път не. Никой не се ражда научен. И едно е да се учиш докато детето израства при теб, друго е да го видиш за първи път почти на 9 години. Между другото това за мен също беше един от абсурдите в предишната история, Мелек прекалено бързо обикна баща си, все едно че са били заедно цял живот. Да, то иска да има семейство с майка и баща, но такава силна любов току тъй, знам ли, на мен ми беше абсурдно. Сега обаче ще се случи нещо незабравимо за нея, Мави ще бъде не просто само някакъв любим герой, а една фея, която ще вкара светлина в тунела. Така на първо време ще бъде разрешен поне един от проблемите на Мелек, а после с общи усилия и с помощ от психолог, вероятно детето ще си стане дете, каквото трябва да бъде.

И според мен мъжът на Мави е жив. Вероятно и един от смс-те беше от него. Не мисля обаче, че Мави бяга, предполагам , че или се е развела, или се е разделила с него. Не знам защо, но си мисля, че това се е случило още преди катастрофата. Защо носи пръстена? Ами тя си знае. Моят зет казва, че така държал женките далече от себе си. Може и тя да има подобен мотив, но не за женките, а за мъжете. Аз лично бих го свалила, дори и да не бях разведена. Simple Smile Но този мъж определено не е китка и посланикът ще направи всичко възможно да се свърже с него и да го привика. Ако обаче все пак Мави не е разведена, това ще е проблем за морала на Санджар. Но тъй като е хлътнал с двата крака, ще му бие дуспата на морала. Мави е като елексир за душата му, тя е нещото, от което той има нужда. А тя очевидно също се влюбва и покрай чуждите проблеми, всъщност лекува собствените.

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 16:48 от Dimony

# 408
  • Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 3 827
От сторито на Туба 🆕

# 409
  • София
  • Мнения: 1 246
Привет, мили момичета! Flowers Hibiscus

Златина, в последните минути на твоя празник, честит рожден ден и от мен! Пожелавам ти много здраве, спокойни, красиви и усмихнати делници, прекрасни, шумни и споделени празници и когато това стане възможно - вълнуващи пътешествия!



Моите размисли този път са посветени на героинята Халисе! Халисе, майка на три деца и господарка на имението и на живота на хората в него! Като майка на две вече пораснали деца никога не съм разбирала, не съм одобрявала и не съм подкрепяла в каквото и да е отношение майки тип Халисе, наричани най-общо контролиращи и обсебващи майки! Blush

Размислите си за Халисе поставям в спойлер за тези, които ще проявят интерес! С останалите бих искала да споделя някои свои виждания по повод турските сериали и сериалите изобщо! Споделяла съм в темата, че за първи път гледам два турски сериала в момента на тяхното излъчване и че причините за това са промените в личния ми и професионален начин на живот заради пандемията! Преди 2020 год. съм гледала сериали само през свободното си време, в смисъл през уикендите, по време на пътувания в страната и в чужбина, по време на ваканции! В началото гледах американски и/или европейски сериали, от преди десетина години започнах да следя бурното развитие на азиатското изкуство, по-конкретно започнах да гледам корейски филми и сериали, а от около четири години гледам и турски сериали. Ще си позволя тук да направя едно уточнение по повод определянето на турските сериали като „сапунени опери“ или накратко „сапунки“, което според мен е както неточно, така и некоректно! И за да не бъда голословна, веднага подкрепям написаното с аргументи. Понятиено „сапунена опера“ (от англ. език 'soap opera') се заражда през 30-те години на миналия век и идва от факта, че първите рекламодатели на тези предимно излъчвани през деня сериали са били производителите на сапун! Повечето съвременни сериали, включително и турските имат за спонсори много големи, мощни и богати фирми и компании, свързани с целия спектър на търговия и услуги! Сапунените сериали са били принципно и нискобюджетни и нискоинтелектуални ТВ сериали, докато съвременните сериали са с огромни бюджети, включително и някои от турските и все по-често се произвеждат сериали ориентирани към групи от населението различни от нискоинтелектуалните! И като пиша това имам предвид изключително успешното включване във все повече турски сериали на тяхното огромно, ценно и в много отношения уникално културно-историческо и природно наследство! За поезията/литературата и музиката, която звучи в някои от тях само адмирации! Flowers Four Leaf Clover

Скрит текст:
Халисе: както за всички вас, така и за мен Халисе е една контролираща, обсебваща, деспотична жена и майка и като такава, образът на героинята показва всички характеристики на типичен представител на тази група жени, които за съжаление се срещат не само в турските сериали! Халисе е перфекционист и често е склонна да изисква това от децата си, както го прави в собствения си живот. Което от своя страна  води до свръх-контрол и свръх-протекция, водещи от своя страна за ригидност (или ментална ригидност) при децата. В популярния език се използва терминът „тесногръд“, т.е. човек, който не разбира или не желае да разбере друга гледна точка, друг човек и човек който, за да бъде прав, ще се опита да ви убеди, че грешите. Тесногръдите хора отхвърлят подходите, идеите или перспективите на останалите, като остават „затворени“ в собствените си идеи и мисловни схеми. И тук е мястото да си припомним както признанието на Санджар пред Мави и обяснението му, че е постъпил толкова грозно и несправедливо спрямо любимита си жена Наре, защото така е бил учен и възпитаван; или въпреки съмненията си Яха да се опитва да убеди сам себе си, че очакваното от Дуду бебе е негово! Халисе винаги твърди, че това което прави е най-добро за децата й! Всяка контролираща майка вярва, че нейният начин е единствения правилен! В повечето случаи тя е склонна да върши неща вместо детето си, защото си мисли, че го прави най-добре и така улеснява детето си с което прави децата си всъщност безпомощни, подтиснати и винаги със съмнението, дали се справя достатъчно добре. Затова Халисе беше тази, която убеди Яха за необходимостта от изследвания, тя намери болницата, тя с помощта на лекаря изманипулира резултатите и постави съмняващия се Яха в ситуацията, в която ще го видим в следващия епизод! Същата тази Халисе следи изкъсо живота на Санджар и решава с кого да се среща, заради контрола над него стана възможно и бягството на Мелек от дома им и попадането й в ръцете на дядо й! Халисе има високи очаквания и поради тази причина оказва голям натиск върху децата си, затова Зехра изглежда винаги уплашена, свита и затворена, сякаш се страхува, че не оправдава очакванията на майка си, предполагам затова и никой все още не знае, че е влюбена в Каврук, защото той определено не се вписва в големите очаквания на Халисе! Тя е манипулативна и затова от изгледаните от мен епизоди може кратък разказ да се напише! Манипулациите й започнаха с воденето на Мелек пред съдебната зала и първата среща с Мави; престорената любезна покана за вечеря с цел да изкопчи повече информация от и за Мави; нареждането да следят Санджар и опитите й да му вмени, че Мави е озлобена жена изгубила детето си; манипулирането на резултатите от изследването на Яха и последвалия тест за бебето; манипулирането на Елван, че в нея е причината да нямат двамата с Яха деца и т.н. След написаното до тук заключението е, че контролиращата взаимоотношенията на своите деца (лични и професионални), нахлуването и вмешателството в личния живот на децата си, караща ги да се съмняват в себе си за всичко, което правят и състезаваща се за тяхната любов, Халисе е един идеален пример за това, какви не трябва да бъдат майките! Heart
   Само веднъж чух нещо казано от Халисе в еп. 38 и то определено много ми хареса! Много точни и много верно казани думи: „Ако си търси лекарство (Санджар), остави го да го намери! Като проявява милост към чужда болка, може би лекува своята! Която и да е тази жена, вашият Ефе помага не на нея, а на себе си!“ Много правилно казано само защото в този момент тя все още не беше видяла Мави и нейния омагьосващ зеленоок поглед, нямаше представа за нейния живот, болка и характер, не подозираше как леко, тихо и почти безмълвно тя влезе в живота на Санджар и все още не предусещаше наближаващата буря, която ще се разрази в наранената му и страдаща душа! Иска ми се и се надявам сценаристите да ни разкажат и покажат една интересна, вълнуваща, оригинална и приказна любовна история между Санджар и Мави заедно с една любяща, по детски усмихната, лъчезарна и  щастлива Мелек! Gift Heart


Хубава вечер и спокойни сънища! Nature First Quarter Moon With Face

Последна редакция: пн, 01 мар 2021, 03:29 от nrgmama

# 410
  • Мнения: 4 233
Здравейте, момичета и от мен в последните минути на м.Февруари






А на този ден една от дружките ни се е появила на този свят
 Злати,ЧРД! Пожелавам ти преди всичко крепко здраве на теб и семейството, както и сбъдване на мечтите и повече поводи за усмивки да имаш! Hands V Благодаря за почерпката и  Наздраве! Wine Glass



И днес сте споделили интересни неща, момичета, за което ви благодаря! Revolving Hearts

Вичи, Alaska да, и аз си мисля, че е възможно в крайна сметка да се окаже, че Мави е дъщеря на Гювен. Преди време с Димони Hands V разсъждавахме малко по въпроса, докато се чудехме защо не променяха името на сриала след като Наре вече я няма. А и  тук таме има леки подхвърляния Hands V Когато на яхтата Мави каза на Санджар, че е отгледана само от баба си и майка си. Сега в тази серия, когато посланика казва това:
- Аласка
Oще един  път ни подхвърлят евентуална подсказка.
И защо ли си мисля, че някой ще бъде мнооого непрятно изненадан от ""тъмното минало" на Мави  И всичко ще се обърне срещу него. Но и аз като вас съм любопитна какво е миналото на Мави, какво е станало с мъжа й. И според мен тя се е разделила с него преди катастрофата с дъщеря й - Димони Hands V В серията утре вечер мисля, че ще разберем малко повече по въпроса

Mesh отново те изчетох с интерес. До голяма степен и аз така чувствам нещата

Линка още сутринта си ни донесла "цигуларката Мави" Yum Кой знае  може мама заедно с Топрачето да са ходили на уроци
И веднага се появиха  колажи по темата Stuck Out Tongue

Вичи Flowers Hibiscus мерси за интервюто на сценариста на ДП  и за снимките от сутрешния релакс с книжка в ръка на Туба на моравата. Предполагам, че е снимана Бодрум. Чудя се кой ли стои зад камерата? Дали не е "фотографката" Майя?


Синан  благодаря за сладурската снимка на Туба и Енгин, която момичето ни е споделила в сторито си. Личи си  колко добре си пасват двамата и колко добре се разбират, като междувременно се и забавляват  






Лека нощ!

ПП. nrgmama успяла си да се вместиш навреме за празника на Злати Yum  След малко ще те изчета

Последна редакция: пн, 01 мар 2021, 01:06 от kanti

# 411
  • Мнения: 482
Златина, при мен текат последните часове на февруари, така че все още мога да кажа: Честит рожден ден и от мен!

Исках да кажа няколко думи за играта на Берен Генчалп - това колкото красиво, толкова и талантливо дете, поредното дете-чудо на турската дизи-индустрия! Независимо от това колко много харесвам играта на Енгин, на Туба, преди това и на Неслихан, като гледам малката Мелек, понякога ми се иска да извикам: "Боже, това дете е най-доброто от всички!" Уникален талант! Не знам как може да му се обяснява от режисьори и сценаристи как да играе, още повече че ролята му е на дете, поставено от самото начало и до сега в абсолютно ненормални условия, каквито и възрастен човек трудно би понесъл и преживял!  За тези, които не са гледали или не си спомнят вече - в първа серия то стана свидетел (пряк или непряк, не е толкова важно) на опита за убийство на Акън от страна на майка му (след опит за изнасилване от негова страна). Оттам нататък на главата на това нещастно дете се изсипа какво ли не - оставянето му на един абсолютно непознат баща, тормоз от зла мащеха, отвличания, заминавания и връщания, опит да го отровят, съдилища, прехвърляне като футболна топка от един на друг, майка му го замесваше в лъжливите  игри, които тя самата играеше, и какво ли не още. 
Аз лично не мога да си представя, при това положение,  какво му обясняват възрастните за ролята му... А то играе съвършено! Не знам как го прави. Може би "прихваща" от енергията на възрастните си партньори (Енгин, Неслихан, Туба), може би усеща самО всичко, което трябва да направи, но наистина е изключително! Едни от най-силните и вълнуващи сцени в целия сериал бяха и са с нейно участие.  Затрогващи до сълзи десетки на брой сцени между татко и дъщеричка, сцените с Мави в последните 2 епизода, преди това - сцени с майка й Наре.

Аз лично се запалих да гледам турски сериали, след като попаднах случайно на "Мръсни пари и любов" и Енгин и Туба. Уникалната хармония между тях двамата, както и интересната история, включваща и повдигането на много значими, общовалидни човешки проблеми, привлякоха и приковаха трайно вниманието ми. Нямам претенции да съм гледала много, но това, което съм гледала, по никой начин не бих нарекла "сапунка". Поне няколко различни аспекта ми допадат в турските сериали, но на едно от първите мяста  трябва да спомена уникалната игра на децата-актьори. Не знам откъде и как комшиите ги намират тези супер талантливи и красиви деца! А Берен Генчалп в това отношение е просто върхът!

# 412
  • Мнения: 5 736
Здравейте
 
                 МомичетаБлагодаря на всички вас за всичко,което сте споделили.

                       Честита Баба Марта, мили дами!!!
                       Пожелавам ви Здраве и благополучие!Усмихнете се и нека в семействата ви
                       цари чистота и разбирателство .

                      

                          

Спокоен ден

# 413
  • Мнения: 10 005
Добро утро!
Честита Баба Марта!



Да сме здрави и успешни! Revolving Hearts
Благодаря за споделеното! Heart Exl
Няма да ви изброявам да не пропусна някой. Но на всички пожелавам слънчева пролет, слънце в сърцата и много любов! Hands Pray



Сега и аз да изкажа нЕкои съображения... Stuck Out Tongue Winking Eye
Относно това, дали е дъщеря на посланника Мави, според мен много е възможно...
Ще преведа, така да се каже,  едно коствено доказателство! Joy
Прочетох в негативните коментари на руските форуми, че Мави -Харли е в предизвикателен костюм - къси панталонки, а Гювен, който според коментарите им е женкар, дори не се е обърнал да ѝ огледа краката. Мисля, че СЦ са му изучили характера, и ако нямат намерение Мави да е негова дъщеря, биха посочили този детайл, Но в дизи е недопустимо такова отношение към кръвен роднина, за това и Гювен е безразличен към прелестите на Харли.
Смешно е, но ми хрумна и рекох да го споделя...
Освен това, защо е дошла в този край - разбрахме, че на остров Кос нищо не я чака. Предполагам, че има тук някакви корени, дочути разговори на майка ѝ и баба ѝ като дете, и това я е привлякло в този край.



Що се отнася до съпруга на Мави, според мен е жив. Предполагам, че са разведени, имали са спор за дъщеря им, при кого да остане, явно не са се разбрали и съпругът ѝ я е взел и става катастрофата. Мави вероятно не е била съгласна и си е пожелала мъжът  ѝ да умре, и това е нейния грях, чувства се виновна, че е пожелала това, чувства се виновна, че детето е загинало, защото е допуснала в мислите си да пожелае нечия смърт... Страшно е, натоварващо е...



Канти, прекрасни гифчета! Purple Heart Ето едно и от мен.



Буркина, съгласна съм с теб, че в дизитата има прекрасни малки актьори. Възхитителни! Във всичките сериали на Туба малките артисти бяха чудесни. Берен също е отлична актриса и красавица! Но аз имам друга любимка - прекрасната Асия от „Аси“ ми е най на сърце. Само на 4 год., нито за миг не можеш да повярваш, че е актриса, толкова естествена и сладка! Харесвам я много!
Скрит текст:
Хадисето няма да я коментирам! За щастие в моето обкръжение няма подобен екземпляр! Димони, наистина сме достатъчно близки с комшиите, но някои неща сме ги надживели по различни причини, къде религиозни, къде политически. И слава Богу! Hands Pray
Дойде и нашия месец, момичета! Дано е с благ характер, каквито сме и ние! Stuck Out Tongue Winking Eye Joy Sunglasses



Останете си със здраве! Kiss

# 414
  • Мнения: 41 756
Здравейте,момичета!



Честита Баба Марта!
С пожелание за здраве,радост и сбъднати мечти!



Благодаря много на всички за пожеланията и поздравите!Да сте здрави и щастливи, вие и вашите семейства!

Отново доста сте пописали вчера!Благодаря за интересните коментари! Flowers Hibiscus
Днес е нашия ден за кино! Да видим как ще премине изненадата на Мави?







Прекрасен ден и щастлив нов месец!

# 415
  • София
  • Мнения: 1 246
Добро утро в този красив първомартенски ден! Честита Баба Марта! Желая на вас и вашите любими хора крепко здраве, слънчеви усмивки и ведро пролетно настроение!



Успешен и ползотворен ден! Heart

# 416
  • Мнения: 10 005
Отново се включвам, защото Злати ми припомни, че днешния ден е ден за кино. Срещнах един любопитен колаж от рускините, относно това дали се гледа или не нашето дизи.



Гледайте иронично на дизитата и фенските пристрастия и не забравяйте, че темите са място за изразходване на отрицателните емоции от реалността,  ако не смееш да се изразходиш в реала, го правиш в нета!  Да бъдем снизходителни! Close



Отново хубав ден! Kiss

# 417
  • На луната
  • Мнения: 342
Здравейте, и честита Баба Марта! Бъдете здрави!

Цитат
...предполагам затова и никой все още не знае, че е влюбена в Каврук, защото той определено не се вписва в големите очаквания на Халисе!...

nrgmama, всички знаят, че Зехра и Каврук са влюбени. Точно затова Халисе се опита да ожени Каврук за лелята на Дуду, а Зехра развали сватбата, и тогава вече, и неразбралите разбраха. Те имат благословията на Санджар, така че, Халисе едва ли ще успее вече да ги раздели.

Що се отнася до Халисе, за мен диагнозата й е - избиване на комплекси. Тя цялата е изтъкана от комплекси.
Тази парадираща грандоманщина, която непрекъснато ни рецитира, идва от оная колиба в която е минала младостта й. Колиба, която сигурно още сънува в кошмарите си, но удобно е избрала да забрави пред хората. Но няма как да го забрави, тя носи страха в себе си. Обноските и превземките не променят факта, че не се е родила със сребърна лъжица. Типичен пример за новобогаташ, който се е взел на сериозно, и проява на комплекс за превъзходство. Имаше една поговорка за въшката и челото. Доста й подхожда.
Санджар е забогатял достатъчно, че тя да не иска на всяка цена богати снахи и зет. Халисе предпочита друго.
Да се заобгради с послушни поданици, които да командва и манипулира. Поданици, към които е проявена състрадателност, и те са вечно благодарни. Тази привидна обич, която ни показва Халисе към тях, за мен е по-скоро милостта на богатите.
Въпреки всичките си недостатъци обаче, аз смятам, че тя наистина обича децата си. Нищо, че им вреди по всеки възможен начин. Смятам също, че тя въобще не осъзнава, че им вреди. Толкова е умственият й багаж, и до там й се простират възможностите. Факт е обаче, и че никой не я взема на сериозно. Децата й, й отдават нужното уважение, но всеки си прави каквото иска. Бях искрено изумена, когато Санджар я изхвърли непоколебимо от конака, и нито сълзите й, нито припадъците, смекчиха решението му. За съжаление, тя бързо забрави този урок.
Хората сме устроени много различно, но и неминуемо се влияем от различни фактори. Променяме се, когато живота ни постави в различни ситуации. При Халисе забогатяването е извадило най-лошите й черти на показ. Според мен, тя не е истинки лоша, а ограничена и проста. От онези родители, вманиачени в децата си, които си мислят, че без тях те ще са загубени, и трябва цял живот да ги направляват, и да им дават акъл. Решенията й почти винаги са грешни, защото и представите й са грешни. Поставя на преден план децата си, а какво ще стане с другите, това са подробности. За тези деца, тя е склонна обаче и на компромиси. Заради Санджар, прие Наре. Заради Яхя, Дуду. В някакъв момент ще се примири и с Каврук. Като изключим манията да спасява децата си, тя други злини не е вършила. Целият й свят се върти около конака и тях. Иска да й целуват ръка, и да я уважават.
Да де, ама иначе как ще стават сериалните интриги? Все някой трябва да забърква кашите. Та и Халисе е идеална за това. А и в този сериал, освен Мелек, никой не е съвършен.
Животът за съжаление е пълен с майки, като Халисе. Някои деца успяват да се измъкнат от лапите им, но други са във властта им, докато са живи. А последиците са разрушителни.
За мен приятелството на Халисе и Рефика беше много странно. Не че е невъзможно, просто Рефика искрено я харесваше, и лесно й прощаваше. А си личеше от сто километра разликата във възпитанието и класата.
Не бих сравнила Халисе с Гювен. И двамата са дразнещи, и са катализатори на проблеми, но Гювен Челеби обича само себе си. Днес обаче е чудесен слънчев ден, че и празник и не ми се пише за него. Гад от класа, бих казала само. По-противен ми е от Акън.

Желая ви чудесен ден, изпълнен с положителна енергия!

Последна редакция: пн, 01 мар 2021, 11:07 от Alaska 80

# 418
  • София
  • Мнения: 1 246
Здравейте, и честита Баба Марта! Бъдете здрави!

Цитат
...предполагам затова и никой все още не знае, че е влюбена в Каврук, защото той определено не се вписва в големите очаквания на Халисе!...

nrgmama, всички знаят, че Зехра и Каврук са влюбени. Точно затова Халисе се опита да ожени Каврук за лелята на Дуду, а Зехра развали сватбата, и тогава вече, и неразбралите разбраха. Те имат благословията на Санджар, така че, Халисе едва ли ще успее вече да ги раздели.

Желая ви чудесен ден, изпълнен с положителна енергия!

Alaska, благодаря за допълнението за това, че всички знаят, че Зехра и Каврук са влюбени! Аз пиша коментарите и споделям впечатленията си, които са базирани само върху последните пет епизода и е напълно естествено да не съм наясно с много от събитията, въпреки опита ми да "вляза в час" чрез вашите коментари и анализи! Blush

Хубав, слънчев и усмихнат ден и довечера заедно да изгледаме новия епизод! Sunglasses

# 419
  • На луната
  • Мнения: 342
Alaska, благодаря за допълнението за това, че всички знаят, че Зехра и Каврук са влюбени! Аз пиша коментарите и споделям впечатленията си, които са базирани само върху последните пет епизода и е напълно естествено да не съм наясно с много от събитията, въпреки опита ми да "вляза в час" чрез вашите коментари и анализи! Blush

С това - всички знаят... имах предвид героите, не зрителите. А и както го беше формулирала, реших че и ти имаш предвид тях.
Напълно съм наясно, че доста зрители са започнали да гледат новата част на сериала, или и аз не знам как да я нарека. Така че, ако си се почувствала засегната, сори. Не си ме разбрала явно. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт