Добър пулмолог - София

  • 40 687
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 137
Ние два пъти лежахме в болница с бронхит и пневмония, имаме диагноза бронхиална астма. Ужасно съм разочарована от всички светила в МА, детската пулмулогия.
Малкият е диспансеризиран при доктор Вичева в Областния белодробен диспансер на ул.Кирил и Методи. Аз съм много доволна от нея. Старае се да избягва силните лекарства, мила и внимателна е. Има специалност детски пулмулог. Не се чака много пред кабинета и, максимум 10-15 минути, има сестра която се грижи нещата да стават по-бързо.

# 16
  • Мнения: 8 463
Благодарение на доктор Куфарджиева моят мъж днес е жив.На 8 години е бил много зле след пневмония,направил е менингит и синузит и куп нещо още.Бил е на крачка от смъртта.Страхотен лекар.

# 17
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравей  marychery  ,би  ли ми изпратила координатите на д-р Куфарджиева .И ние сме на флексотид,но досега не е консултиран с пулмолог,края на месеца сме на преглед при алерголог във ВМА,защото му извадиха преди 20 дни третата сливица и искат да мине малко време.Предварително ти благодаря!
Ню, какво стана с прегледа..пиши..чакаме добри новини..

# 18
  • Мнения: 5 468
Куфарджиева я преслуша, каза че е със спазъм и й изписа Вентолин, някакви капки противоалергични, които за пръв път чувам: Ксизал и каза, в краен случай, ако стане по-зле да й дам Метилпреднизолон. А... и обезателно 1 година Сингулар. А аз го спрях след 2 месеца прием миналата година Sad и ме е много яд за това. Можеше да не се стига до спазми повече...

Минах през педиатърката, за да ми завери рецептурната книжка за Сингулара. Тя пък каза, че има налепи по гърлото и няма да се размине без антибиотик. Преди 5 дена свършихме второто шише Аугментин ooooh!. Но Гери беше много зле. С температура, със спазъм, с кашлица... отпусната, бледа, на ръце я влача, мрънка... Изписа ни антибиотик: Фромилид. И това е. Дадох й го веднага в 15:30 и след 1-2 часа живна.
И сега у нас е аптечка. Хапчета, витамини, сиропи ooooh!... Поне й дойде апетита и хапна малко лютеница, сирене... сутринта не искаше да пие прясно мляко, което за нея е изключено Naughty... тя като види мляко и се разтреперва от мерак Simple Smile.
Беше ми изкарала акъла. Пу...пу...
Та така, Гери е по-добре вече и се надявам, че утре ще поспре и кашлицата.

А на Куфарджиева й направих комплимент, че съм прочела много добри отзиви за нея в нета, а тя се усмихна и каза: "Ех, лоша услуга ми прави нета с тази реклама... Не мога да обхвана всички деца, които идват, за да им помогна... прекалено са много" Confused... за съжаление.

# 19
  • Мнения: 752
Куфарджиева я преслуша, каза че е със спазъм и й изписа Вентолин, някакви капки противоалергични, които за пръв път чувам: Ксизал и каза, в краен случай, ако стане по-зле да й дам Метилпреднизолон. А... и обезателно 1 година Сингулар. А аз го спрях след 2 месеца прием миналата година Sad и ме е много яд за това. Можеше да не се стига до спазми повече...

Минах през педиатърката, за да ми завери рецептурната книжка за Сингулара. Тя пък каза, че има налепи по гърлото и няма да се размине без антибиотик. Преди 5 дена свършихме второто шише Аугментин ooooh!. Но Гери беше много зле. С температура, със спазъм, с кашлица... отпусната, бледа, на ръце я влача, мрънка... Изписа ни антибиотик: Фромилид. И това е. Дадох й го веднага в 15:30 и след 1-2 часа живна.
 

При нас май е същото положение. От най-малкото нещо прави спазъм. Днес педиатърката каза, че след празниците ще ни прати при Д-р Куфраджиева за консултация. Каза, че ще ни изпише някакво лекарство (което забравих  Embarassed), което щяло да предотврати тези спазми. Дали това е Сингулар и дали можеш да ми кажеш нещо повече (може и на лични)? И последен въпрос - как става записване при тази лекарка - с часове ли е, след колко време горе-долу има свободни часове и т.н. Благодаря предварително и се извинявам, че използвах темата.  Hug

# 20
  • Мнения: 5 468
Карита, трябва да се обадиш предварително на тел. 942 0700 (това е в Медицински център "Закрила") и да си запишеш час при докторката. Ще те питат за ЕГН-то на детето. Бъди готова да го диктуваш. Вкарват го там в компютъра си.
Куфарджиева е на нечетни дати следобяд, а на четни - сутрин. Ще те питат по телефона, дали си с направление или без. Няколко дни след прегледа, ако си с направление, имаш право на още един преглед, без направление, който се води вторичен. Ние утре сме на втория преглед в 3 ч. следобяд.
Сингулара или лера.. наистина, за него ми казаха, че предотвратявал спазмите или ако все пак се случи, ги правили по-леки... упътването им е много дълго, иначе щях да ти го препиша. Но е наистина доста дълго Tired. СИгурно го има някъде из нета. Потърси го, ако те интересува.
Аз направих грешката да ги спра тези хапчета, след прием от 2 месеца, а трябвало минимум 6 месеца да се приемат, за да има някакъв ефект. Сега съжалявам и почвам отначало, но.... това е... слушах тоя и ония..., сега вече - каквото каже докторката.
Ами това е. Пожелавам ви късмет!

# 21
  • Мнения: 752
Ню, много ти благодаря, мила.  Hug Дано и ние започнем да се подобряваме след това.

# 22
  • Мнения: 5 468
Пожелавам ви го от сърце Peace!

Общи условия

Активация на акаунт