Филм на 2020-та

  • 7 808
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 27 175
https://www.imdb.com/title/tt10767426/releaseinfo?ref_=tt_dt_dt
тук пише 2019 г. а 2019 г. нямаше вирус, за да имам едно наум, че може да има нещо сгрешено...


Ефибуш,
моля да напишеш отново своите номинации за филм за 2020 г. но подредени като 1/2/3. Защото си номинирала Соник последен, но така като гледам по-скоро са изброени харесаните изгледани филми, но няма подредба в истинския смисъл на думата. Ето защо и не съм зачел Соник, а може и да не е правилно.

# 61
  • Мнения: 109
Честно казано не съм гледала много филми през 2020. Допаднаха ми следните: The Platform, 32 Malesaña Street, Run, The Devil All The Time, The Invisible Man. Togo ми беше харесал много, но в интернет пише, че премиерата му по Disney+ е била през декември 2019 и не знам дали да го включвам. Все още не съм гледала Tenet и Sputnik, а изглеждат обнадеждаващи.Може би ще пиша за топ 3 по-нататък, след като изгледам и тях.

# 62
  • под звездите
  • Мнения: 127
1. The Platform
2. Nomadland
3. Promising Young Woman

# 63
  • София
  • Мнения: 27 175
Номинациите за златния глобус наближават, но пък излезнаха номинациите на AFL, вечният барометър накъде ще задуха вятъра. Това са едни от най-ценените награди и номинации от всички кино творци.

Така че ето шанс за сверяване на часовника и за по-лесен ваш избор (на 1 стр. има линкове към имдб към всички тези филми + още куп други).

AFI AWARDS 2020 Honorees Announced


AFI MOVIES OF THE YEAR

DA 5 BLOODS
JUDAS AND THE BLACK MESSIAH
MA RAINEY’S BLACK BOTTOM
MANK
MINARI
NOMADLAND
ONE NIGHT IN MIAMI…
SOUL
SOUND OF METAL
THE TRIAL OF THE CHICAGO 7

# 64
  • Мнения: 11 088
Все още не съм изгледала съвсем всичко, но мисля, че моята тройка се оформи:

Another Round
The Trial of the Chicago 7
Tenet

Тъй като преди това писах един по-хаотичен пост с доста заглавия, моля тези да се имат предвид за гласуването.

# 65
  • Мнения: 474
Скоро гледах Небивалици, унгарски има го в HBO GOнго го гледа с руска озвучка в  руски сайт. Защо нашите филмови тв, бълват само американски и турски? Има Толкова стойностни филми обившия соц лагер... 😢

# 66
  • софия
  • Мнения: 111
навсякъде има стойностни филми.
Миналата година бях влязъл в серия и гледах много български филми. Но в един момент ударих в "Ирина", след като малко преди това бях претърпял "Дзифт".
И сега мисля пак да се въздържа от българско кино за 20-ина години.

# 67
  • Мнения: 474
навсякъде има стойностни филми.
Миналата година бях влязъл в серия и гледах много български филми. Но в един момент ударих в "Ирина", след като малко преди това бях претърпял "Дзифт".
И сега мисля пак да се въздържа от българско кино за 20-ина години.

Я почети малко и се замисли дали  си прав.
https://www.lovech.bg/bg/novini/nagrazhdavaniyat-film-irina-idva … -avgust-v-lovech/

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B7%D0%B8%D1%84%D1%82_(%D … D0%B8%D0%BB%D0%BC)

# 68
  • Мнения: 2 241
Another round ми е безапелационно на първо място тази година.

Други, които са ме впечатлили по една или друга причина:
The Nest
On the Rocks
Let Him Go
Ma Rainey's Black Bottom
The Call

Сериал:
Des

Документален:
David Attenborough: A Life on Our Planet

Enola Holmes беше забавен.
Tenet не съм гледала още, но не възлагам големи надежди, Нолан ми е скучен по правило.


След още няколко изгледани, мисля, че класацията ми за 2020 г. се оформи така:

1. Another Round
2. Minari
3. Promising Young Woman

# 69
  • софия
  • Мнения: 111
навсякъде има стойностни филми.
Миналата година бях влязъл в серия и гледах много български филми. Но в един момент ударих в "Ирина", след като малко преди това бях претърпял "Дзифт".
И сега мисля пак да се въздържа от българско кино за 20-ина години.

Я почети малко и се замисли дали  си прав.
https://www.lovech.bg/bg/novini/nagrazhdavaniyat-film-irina-idva … -avgust-v-lovech/

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B7%D0%B8%D1%84%D1%82_(%D … D0%B8%D0%BB%D0%BC)
Как да чета дали съм прав?! Прав съм, естествено. В изкуството е прав само мозъкът ти. Иначе всички щяхме да се захласваме по Тарковски и да слушаме Шостакович. Любимци на критиката.
Филмите не ми харесаха и това е. Дзифт е нелеп опит за жанрово кино, а Ирина е от най-жалките примери за постсоциалистически БЪЛГАРСКИ реализъм. Наградите не са критерий за нищо. Simple Smile

ПП: то ако слушаме критиката и георги господинов трябва да харесваме Simple Smile

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 19:44 от w7rhufd

# 70
  • София
  • Мнения: 27 175
Броени часове остават до края на месеца, ето и временното класиране, което претърпя някои важни промени в челото. Simple Smile

1. Druk / Another Round - 5
2. The Platform - 4
2. Borat Subsequent Moviefilm - 4
2. Greenland - 4
5. Tenet - 3
5. Enola Holms – 3
5. Promising Young Woman - 3
8. Bad Boys for Life - 2
8. Mulan – 2
8. Minari – 2
8. Nomadland 2
12. Sputnik - 1
12. Onward - 1
12. Sergio - 1
12. The Devil All the Time - 1
12. Hope Gap - 1
12. Mank - 1
12. Honest Thief - 1
12. Run - 1
12. La vita davanti a sé / The Life Ahead - 1
12. Never Rarely Sometimes Always - 1
12. The Invisible Man - 1
12. Godmothered - 1
12. The Trial of the Chicago 7 - 1
12. 365 days - 1
12. The Call of the Wild - 1
12. Love and Monsters - 1
12. Emma - 1
12. The Midnight Sky - 1

# 71
  • Мнения: 2 280
Ето и моите предложения, за съжаление само 2 филма ме впечатлиха за номинации

The Devil All The Time
Borat

# 72
  • Мнения: 11 314
Не помня имаше ли го в списъка Sound of metal?
Сега го изгледах и ми хареса.
От другите съм гледала The tribunal of Chicago 7 и The platform - първия ми хареса, а за втория съм много раздвоена.
Предстои  ми да изгледам Борат и Da 5 bloods.

Последна редакция: пн, 01 фев 2021, 11:14 от Вечерница

# 73
  • София
  • Мнения: 180
Номинация само за
The devil all the time

# 74
  • София
  • Мнения: 27 175
Вечерница, би трябвало да го има със сигурност.
Окс, ще ми е интересна твоята класация когато приключиш. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт