Банята - 37 тема

  • 47 893
  • 769
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 795
Здравейте,
преди години не направихме втората баня, но сега седи на дневен ред.
Ще бъде със структура за вграждане, хигиенен душ, душ зоната ще е отделена със стъклен параван и врата, два сифона и шкаф с мивка.
Още не сме решили осветлението и евентуално отоплението.
Питането ми е за отоплението или по скоро нещо което да отвърне въздуха, както се казва, защото сме без тец.
Мислех си за някакъв вид подово отопление в мократа зона, за да съхне и по-бързо или отоплително тяло.
Ще съм благодарна да споделите как сте решили подобен проблем и евентуално, кое би било по икономично?

amber1310
да не те отчайвам, но аз бих заложила между 20-30 дни Wink
Като разбирам, че ще махате старите плочки, ще отстраните санитарията, ще сменяте тръби, след това ще трябва да се поставят новите плочки, санитарията и т.н.
Но зависи и от скоростта на работа на майстора, може и да греша.

Здравейте!

Благодаря за съвета. Според мен месец е прекалено много време за една баня, освен ако майсторът/майсторите не са от много бавните. В крайна сметка това е сравнително малко помещение. При нас ще работят 2-ма майстори, плюс още двама души, които ще помагат с изнасянето на плочки и разни подобни неща. 10-15 дни ми се струва по-реално. Успешен ремонт при вас и дано да мине безпроблемно!

# 106
  • Мнения: 76
Привет, момичета,
от известно време следя темите, свързани с ремонти, защото скоро ми предстои ремонт на апартамент.
За едната баня вече взехме плочки, но още не сме си избрали останалите неща. За втората баня още умуваме какъв да е дизайнът. В този ред на мисли може ли да ме посъветвате кои магазини е добре да обиколя в София, за да разгледам както за плочки, така и за всичко останало, което се намира в банята (без вана!) Simple Smile
Също така да ви попитам какво ви е мнението за ъгловите тоалетни. Едната ни баня е доста мъничка и се чудя дали ще спечеля място, като поставя тоалетна в единия ъгъл (което обаче не е най-вътрешен за помещението). Мога да приложа и схема на банята, ако ще е по-удобно. Обмислях и ъглова мивка, но се отказах, защото не ми харесва ъглово огледало, нито вариантът да е на едната страна и да не е центрирано спрямо мивката.

# 107
  • софия
  • Мнения: 25 482
Topgroup, Keramo, Хикови, Джия за баня.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 870
Аз в Сима бях харесала доста неща и бях доволна от обслужването като избирах едните плочки.
И на мен ми предстои ремонт на баня, затова се разписвам да ви следя Simple Smile

# 109
  • Мнения: 758
Давам глас за Сима. Обслужването е на ниво, правят и остъпки ако закупите повече неща

# 110
  • София
  • Мнения: 1 742
miloto_girl_4e   за тоалетната всичко зависи от тръбата ф110 къде стои.

# 111
  • Мнения: 374
Давам глас за Джия.

# 112
  • Мнения: 76
miloto_girl_4e   за тоалетната всичко зависи от тръбата ф110 къде стои.

Ами излиза точно до единия ъгъл, който споменах, като вариантите според мен са или да е ъглова тоалетна (https://www.geraka.com/aglov-monoblok-fortuna-tr-6836 - тази на първо четене изглежда добре), или да е нормална, като е възможно пак да е леко настрани, защото е доста близо до зоната за къпане. Прикачвам и схема на помещението, като при нас ще сменим местата на душа и мивката и тоалетната няма как да е така прилепнала за стената (поне така си мисля), защото тръбата излиза вдясно от нея, където е въпросната колона и ъгълът.

# 113
  • Мнения: 175
Избора на тоалетна чиния и мен ме вълнува. Иска ми се да е без ринг, моноблок до стена, обаче положението с тръбата е както miloto_girl_4e го е описала.

Според вас за смесители какво покритие е по-удачно при твърда вода - инокс(мат) или хром?

# 114
  • Мнения: 41 035
Може би мат все пак.

# 115
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 167
Ако чистиш редовно няма значение инокс или хром 😉

# 116
  • Мнения: 41 035
Според мен не става дума за нечистене, а за капките, които почват да се виждат 30 минути след чистенето, веднага щом изсъхнат. Ако се остави да се натрупа вече е друга работа.

# 117
  • Мнения: 9 809
Е не, малко почва да ми писва по женските теми (кухня, баня, интериор) непрекъснато да подмятат колко добре организирани домакини-чистници са те, пък другите са мързеливи, не чистят, не знаят и не могат да си организират домакинството и т.н.

Някои обикновени домакини и с редовно чистене не могат да се справят с твърда вода, та дават хиляди евра за специални системи за пречистване от варовика. Вместо да почнат да чистят и търкат целодневно (Чистя-мия, търкам-лъскам, с лека мелодийка като за песничка за бебе, това за рекламата).

В София го няма този проблем с твърдата вода. Но пак, дори и с редовно чистене, в един момент се получава като тънък матов филм върху гланцови плочки, примерно, и вече не са толкова лъскави. И трябва вече да се минава с препарат по-така за сваляне на този налеп.

# 118
  • София
  • Мнения: 714
miloto_girl_4e   за тоалетната всичко зависи от тръбата ф110 къде стои.
Ами излиза точно до единия ъгъл, който споменах, като вариантите според мен са или да е ъглова тоалетна (https://www.geraka.com/aglov-monoblok-fortuna-tr-6836 - тази на първо четене изглежда добре), или да е нормална, като е възможно пак да е леко настрани, защото е доста близо до зоната за къпане. Прикачвам и схема на помещението, като при нас ще сменим местата на душа и мивката и тоалетната няма как да е така прилепнала за стената (поне така си мисля), защото тръбата излиза вдясно от нея, където е въпросната колона и ъгълът.


Колко е предвиденото разстояние на чертежа за мястото на чинията?
Аз не мисля, че ще стане по просторно, ако тоалетната чиния е в ъгъла.
Не съм, специалист, но смятам, че не е проблем за отходната траба, че чинията ще е позиционирана така както на чертежа.

# 119
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 167
Чистенето не е само "търкане", включва и препарати, ако има нужда. Капки обаче не остават ако обършеш с кърпа мокрото 😉

Въбще не става дума за товя кой чисти повече, но въпросът съдържаше идеята на кой материял ще се забелязват по-малко петната, на инокса или на хрома. И пак стигаме до отговора, че е възможно и да не се петносва 🙃

"Матовите петна" по плочки се свалят с гъба и сапун.

Общи условия

Активация на акаунт