Постоянно запушен нос

  • 1 118
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте, от месец насам детето на 2г., постоянно е със запушен нос вечер, а от два дена не може да диша вечер, няма никакви секрети нито навътре нито навън според мен , никакви капки не помагат. Моля дайте съвет

# 1
  • София
  • Мнения: 7 980
С какво се отоплявате, влажността на въздуха мерили ли сте?

# 2
  • Мнения: 113
С какво се отоплявате, влажността на въздуха мерили ли сте?
От както се е родила само на овлажнител спим, влажността е точно колкото трябв да е, даже понякога и повече. На парно сме, а сега сме на вилата, която е на климатици, но овлажнител пак има

# 3
  • Мнения: 39
Консултирайте се задължително с УНГ. Може да е трета сливица.

# 4
  • Мнения: 560
Заведете детето на УНГ. Може да има проблеми с 3тата сливица. До колкото си спомням до 4-5 години тази сливица май търпеше регрес и не се вземат оперативни мерки. Аз като малка брах много ядове с 3тата сливица. Гърлото ми беше желязно, не знам какво е това ангина, обаче 3тата сливица беше проблемна. Симптомите бяха като описаните от Вас. Все едно някой ми беше сложил тапи в носа. На малко по-късен етап сестра ми отказвала да спи в една стая с мен, защото съм хъркала. Махнаха ми я и проблемите се решиха.

# 5
  • Мнения: 4 518
Аз бях по същия начин, но това, което ще напиша, не означава да не отидете на лекар.
При мен проблемът беше предизвикан от постоянно подсмърчане. Спрях абсолютно всички пръскалки за нос и започнах по няколко пъти на ден "прочистване" с физиологичен разтвор. Слагаш с главата назад, стои 1-2 минути и после духа силно (при дете предполагам, че с прахосмукачкитеза тази цел, ще е по-лесно). Това всеки път като е със запушен нос и периодично през деня.
Не съм лекар, не знам каква е причината. Може да пробвате с това, но това не означава, че няма нужда от лекарско мнение.

Общи условия

Активация на акаунт