Какво друго да давам освен каша?

  • 1 244
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 186
Има и каши само че тези в картонените кутийки са за пиене-мисля защото като я гледам е доста редичка иначе другите на  Нестле които са в бурканчетата-са супер кашички-има и млечни има и пълнозърнести Peace и от двата вида съм давала-харесваме ги Peace Peace Peace

# 16
  • Мнения: 7 803
то4но zа тетрапак говорим и двете. не са ка6и, а мле4на напитка с ванилия и други там сортове, един от които е с глутен  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 15 251
Готов кисел на прахче не съм давала и не бих дала. Правех кремчета и добавях към тях плодово пюре.
Та, в този ред на мисли  Grinning,  в кашите също добавях плодово пюре-Иво така ги предпочиташе. А и по-леки стават някак си.

# 18
  • Мнения: 3 042
А този кисел от готовия на прах ли да давам?

Не от готовите. Те са чиста химия.

Аз си приготвях кисела така:
В 100 мл вода сварявам 1 с.л. нишесте - натурално царевично. /Добавям и захар понеже малкият не го иска иначе/. Добавям 1/2 бурканче плодово пюре. Като поистине малко добавям 3 мерит. л. АМ разтворено в малко водичка.

Абсолютно същото нещо и в същите пропорции приготвях и с грис /а по-късно и с овесени ядки/.

# 19
  • Мнения: 1 186
Явно говорим за едни и същи каши-тези за пиенето само че незнам дали са каши или нещо друго и сме ги яли още Peace

# 20
  • Мнения: 1 186
rubi-какви овесени ядки купуваш и как ги правиш-а и най важното да те питам-захранва ли по малко отначало като започна да ги даваш newsm12 newsm51

# 21
  • Мнения: 3 042
Явно говорим за едни и същи каши-тези за пиенето само че незнам дали са каши или нещо друго и сме ги яли още Peace

Течните каши на Нестле се водят каши за пиене. Много са вкусни. Злати много ги харесваше. Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 2 019
Ако не си въвела глутен грисът трябва да е оризов, защото пшеничният съдаржа глутен.
Може да даваш и млечно-плодов кисел.
Може да даваш за разнообразие и от готовите каши в бурканчета "Лека нощ" на Хип.
Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 3 271
Прави кисели - от различни плодове - сега има голям избор, редувай с каши.
 Имаше тема как се прави точно кисел.

# 24
  • Мнения: 6 164
Благодаря ви отново! Hug

# 25
  • Мнения: 355
Наталия пък умира за грис. На 200гр вода й слагам 1 супена лъжица захар и 2 супени лъжици грис. Като е готов сипвам грис (защото всичкия е много) в една чаша, добавям плодово пюре и 2 м.л. адаптирано мляко и става страхотно вкусно. Когато остане аз го доизяждам.



ти ме уби направо  Shocked

Е, какво толкова странно има. Въобще не става сладко. И не съм го измислила сама, а е по съвет на други мами от този форум. Разрови се в темите и ще видиш какво са писали. А и доколкото знам захарта не е вредна.

# 26
  • Мнения: 7 803
ама моля те, как 6те е вредна, особенно zа 5 месе4но бебе  #Crazy
хората тогава 6то ли правят бебе6ките не6та беz zахар  и се гордеят с това  Rolling Eyes

# 27
  • София, център
  • Мнения: 687
Наталия пък умира за грис. На 200гр вода й слагам 1 супена лъжица захар и 2 супени лъжици грис. Като е готов сипвам грис (защото всичкия е много) в една чаша, добавям плодово пюре и 2 м.л. адаптирано мляко и става страхотно вкусно. Когато остане аз го доизяждам.



ти ме уби направо  Shocked

Е, какво толкова странно има. Въобще не става сладко. И не съм го измислила сама, а е по съвет на други мами от този форум. Разрови се в темите и ще видиш какво са писали. А и доколкото знам захарта не е вредна.



Да и моя лекар каза захар, само че тя се слага само в началото за да му е много вкусно на бебето и да се захрани успешно! НОООООООООООО това количество е за 700 грама храна!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! На 200 гр. се слага една равна ч.л. или половин...

# 28
  • София
  • Мнения: 15 251
А и доколкото знам захарта не е вредна.

Е, със сигурност и полезна не е.  Grinning Погледни тук, ако въпросът със захарта ти представлява интерес:
Злата захар
За вредата от захарта в детската храна

Общи условия

Активация на акаунт