Месно пюре всеки ден?

  • 1 919
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
... Въпроса ми е мога ли да навредя на Наталия, ако й давам месно пюре всеки ден?

5-6 месечно няма нужда от месо, дали ще му навредиш, никой не може да ти каже.
Моят опит- дъщеря ми беше с Hb=120 на 6 месеца, без да е захранена с месо. Дадох на 8 месеца, повърна, отложих с 1 месец и от 9 до 12-ти месец е яла всеки ден и Hb на 1г. беше 119. Не виждам влияние в посока нагоре  Laughing

Ако Хемоглобинът е единствената причина, поради, която искаш да въведеш месото, поне изчакай да видиш каква е стойността му Tired

# 16
  • Мнения: 355
Аз ги редувах - ден МЕСНО, ден БЕЗМЕСНО Peace
Laughing Laughing LaughingМоже пък педиатърката да е имала впредвид месТно, т.е. направено от пловдивски продукти LaughingМоже да е по-различно, я Wink
 Аз също зная, че месо се дава през ден.

Майтапите се, но видяхте ли, че на втория отговор се усетих сама. Стават грешки понякога.
 Joy

Ако Хемоглобинът е единствената причина, поради, която искаш да въведеш месото, поне изчакай да видиш каква е стойността му Tired

Аз не съм си измислила сама това. Не искам, а педито ме съветва. Аз не мога да знам какво искам без да имам информация и това правя в момента - събирам информация. После ще преценя какво да направя.


# 17
  • Мнения: 2 804
Аз давам всеки ден на обяд месно , а вечер давам сирене или извара .
Тук така ни съветват педиатрите
(това ни е петият подред - педиатър за по малко от 3 години ) .

# 18
  • Мнения: 46 518
Никъде не съм писала, че си си измислила, пиша само, че на челото на детето не пише колко му е Хемоглобина, трябват изследвания.
Щом не искаш, не давай, ако те пита дала ли си, кажи да и няма да те тормози.

# 19
  • Мнения: 7 803
Щом не искаш, не давай, ако те пита дала ли си, кажи да и няма да те тормози.

май е доста раzпространена таzи практика между майките в бг

# 20
  • Мнения: 46 518
Щом не искаш, не давай, ако те пита дала ли си, кажи да и няма да те тормози.

май е доста раzпространена таzи практика между майките в бг

Да, защото предпочитат да кажат, че са дали, вместо да попитат каква е причината, заради която конкретното нещо трябва да се набута в устата на детето  Tired

# 21
  • Мнения: 7 803
амииии тогава продължавайте  Whistling

# 22
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Майтапите се, но видяхте ли, че на втория отговор се усетих сама. Стават грешки понякога.
 Joy


Аз не съм си измислила сама това. Не искам, а педито ме съветва. Аз не мога да знам какво искам без да имам информация и това правя в момента - събирам информация. После ще преценя какво да направя.



Радвам се, че разбра майтапа и не се обиди Hug
В този форум чета повече от 2г.Съвета който мога да ти дам е да се консултираш с още един ПЕДИАТЪР!Тук мнения можеш да намериш хиляди и в стремежа си да решиш кой от съветите е най-добър, да сбъркаш.До гуша ми дойде някой да задава конкретен въпрос и да се появяват супер компетентни майки, които да размиват мозъка на питащата.Може педиатъра да е прав, че детето има нужда от повече месо.А може и да греши.Тук никой не може да направи изследване на бебето, или да види дали наистина е с бледа кожа.За това наистина потърси още едно мнение на специалист! Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 3 042
Докато Злати стана на годинка редувах пюретата един ден зеленчуково, един ден месно.
След като захраних от кухнята започна да яде всеки ден месо.

# 24
  • Мнения: 2 019
Аз ги редувах - ден МЕСНО, ден БЕЗМЕСНО Peace
Peace

# 25
  • Мнения: 3 116
Аз давах от понеделник до петък месно пюре, събота и неделя зеленчуково пюре Simple Smile

Но, месно пюре започнах да давам при навършени 8 месеца Simple Smile

Анемия не сме имали  Sunglasses

# 26
  • Мнения: 355
Хемоглобина й е 103. Докторката каза, че 108 е долната граница при децата и, че анемията е много слаба. Трябва да пробваме да я оправим само с храната - месо, жълтък, червена чушка. реших, че ще й давам всеки ден месно пюре. Щом няма да й навреди няма нищо лошо.

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ОТГОВОРИТЕ!

 Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт